Společnost IDC vyhlásila HP lídrem mezi výrobci PC za čtvrté čtvrtletí roku 2012

Praha, 15. ledna 2013 – Společnost HP vydala v reakci na zprávu IDC z 10. ledna 2013 o celosvětovém podílu dodavatelů na trhu PC za čtvrté čtvrtletí roku 2012, toto prohlášení: (TZ)
„Společnost IDC oznámila, že HP udrželo 1. místo v počtu prodaných kusů PC, a to jak celosvětově, tak i v rámci regionu Spojených států amerických. Analýza společnosti IDC zahrnuje i velmi důležitý segment pracovních stanic a proto představuje nejkomplexnější současnou analýzu celého PC trhu.“

„Jsme přesvědčeni, že vedoucí pozice HP na trhu je nejlepším důkazem úspěšného naplňování našeho závazku poskytovat kvalitní PC produkty, technologie a služby všem typům zákazníků,“ řekla Erika Lindauerová, ředitelka divize HP PPS pro Českou republiku a Slovensko. „Díky našemu bohatému portfoliu současných i připravovaných produktů – od mobilních zařízení až po pracovní stanice – budeme uživatelům i nadále nabízet to nejlepší z oblasti PC.“

Vybrané PC milníky uplynulého roku

Mezi nejzajímavější PC produkty, které HP uvedlo na trh během loňského roku, patří např. hybridní PC ENVY x2 a all-in-one desktop SpectreONE, jejichž design byl oceněn organizací International Forum Design (iF). Další organizace, The Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design a The European Centre for Architecture Art, Design and Urban Studies, udělily ocenění 2012 GOOD DESIGN tiskárnám PhotoSmart 5510, 7510 a ENVY 120, notebookům ENVY 14 Spectre a ENVY 15, tabletu ElitePad 900, all-in-one  počítačům SpectreONE, ENVY 23 a Z1, a webové kameře HD 5210.

Před rokem získal notebook Spectre 14 prestižní ocenění „Best of CES“ v kategorii „Best PC“ na největším světovém veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show (CES) 2012.

HP vloni uvedlo i první tablet podnikové třídy ElitePad 900, včetně unikátních inovativních pouzder Smart Jacket, která zvyšují životnost baterie a přidávají další funkce. Záhy po uvedení na trh tyto tablety hromadně zakoupila např. letecká společnost Emirates Airlines.

U zákazníků i odborníků během roku 2012 rovněž velmi zabodovala pracovní stanice HP Z620. Např. od organizace CRN si vysloužila nejen ocenění „Desktop of 2012“ v kategorii „2012 Products of the Year“, ale byla zařazena i do seznamu 10 absolutně nejlepších produktů („2012 the best of the best“), představených během loňského roku; podle členů odborné poroty se jednalo o nejrychlejší PC, se kterým se dosud setkali, s výjimečně jednoduchým designem a možností servisu bez použití nářadí.

Další zajímavé produktové milníky HP za rok 2012 si můžete připomenout na nejnovějším blogu společnosti HP.

Tisková zpráva IDC Worldwide Quarterly PC Tracker je k dispozici na webu IDC.

O společnosti HP

HP vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy, státní správu a celou společnost. Portfolio největší technologické firmy světa, které zahrnuje špičkové produkty z oblasti tiskových řešení, osobní výpočetní techniky, softwaru, služeb a IT infrastruktury, je pečlivě vyvíjeno pro řešení problémů zákazníků. Více informací o společnosti HP (NYSE: HPQ) je k dispozici na webu www.hp.cz.

Tagged