NextiraOne Czech získala VMware Desktop Competency

Praha 15. ledna 2013 – NextiraOne Czech, která je VMware Enterprise partnerem, získala novou kompetenci společnosti VMware rozšiřující portfolio řešení v oblasti virtualizace. VMware Desktop kompetence potvrzuje znalosti a odbornost NextiraOne pro nasazení virtualizovaných aplikací a desktopů do prostředí podnikové infrastruktury. (TZ)

Prostřednictvím této nové kompetence může NextiraOne poskytovat technicky plnohodnotná a obchodně více konkurenceschopná řešení pro centrální správu infrastruktury virtuálních desktopů. Tato koncepce umožňuje přesun operačních systémů pracovních stanic do datového centra společnosti, tzn. blíže k datům a informacím s možností definování vyššího stupně bezpečnosti než bylo kdykoliv dříve možné a to za výrazného snížení nákladů na podporu IT a času při konfiguraci a nasazení desktopů. Koncoví uživatelé pak mohou používat různé platformy pro běh virtualizovaných stanic, což pomůže zákazníkům snížit náklady na IT a zvýšit produktivitu jejich zaměstnanců.

„Získání této kompetence jednoznačně potvrzuje smysluplnost a komplexnost našeho přístupu k problematice datových center a efektivity virtualizace jako takové. Takováto ocenění zviditelňují naši schopnost implementovat moderní řešení, která začínají být ve společnostech zcela běžná. Místo klasických pracovních stanic se uživatelé budou moci přihlásit ze svých tabletů, chytrých telefonů nebo svých domácích počítačů do virtualizovaných prostředí, která budou obsahovat veškerá data a nastavení, na která byli zvyklí. Toto vše je nyní možné provozovat s vyšším stupněm bezpečnosti, menšími nároky na správu a univerzálností přistupujících zařízení,“ uvedl Tomáš Jirák, manažer oddělení IT Infrastructure & Data Center společnosti NextiraOne Czech.

Společnost VMware předpovídá růst trhu s virtualizovanými desktop řešeními a již nyní odhaduje jejich celosvětový tržní potenciál na 2,3 miliardy amerických dolarů do roku 2015.

O společnosti NextiraOne

NextiraOne je přední evropský systémový integrátor. Navrhuje, instaluje a spravuje veškerá komunikační a bezpečnostní řešení, nástroje procesního řízení a dohledové systémy v podnikových prostředích svých zákazníků. Poskytuje jim komplexní služby a podporu v oblastech informačních a komunikačních systémů prostřednictvím nejmodernějších technologií na trhu. Díky vysoké specializaci v oboru komunikací pomáhá NextiraOne svým zákazníkům efektivně řídit náklady na provoz jejich informačních a komunikačních systémů v oblastech zahrnujících datová centra, kontaktní centra, jednotnou komunikaci, bezpečnost síťové infrastruktury, nástroje dohledů a procesního řízení. Dodávku a podporu řešení v uvedených oblastech poskytuje společnost NextiraOne svým zákazníkům také formou řízených služeb.

NextiraOne má ústředí v Paříži a přímá obchodní a servisní zastoupení v 16 zemích Evropy a v USA s více než 4 300 zaměstnanci. Zaměstnává přes 2 500 kvalifikovaných servisních specialistů a konzultantů a v roce 2010 dosáhla celkových tržeb na úrovni miliardy euro.

Další informace najdete na stránkách www.nextiraone.eu/cz.