Britská společnost Poundland využívá pro svůj diskontní řetězec řízené služby společnosti NextiraOne

Praha, x. listopadu 2013 – NextiraOne, evropský přední expert na komunikační služby, bude v  rámci víceleté smlouvy poskytovat kompletní řízené služby největšímu evropskému diskontnímu řetězci – společnosti Poundland. Služby budou pokrývat datové centrum společnosti, hlasovou komunikaci, LAN infrastrukturu jejího sídla a dvou regionálních distribučních center včetně celostátní sítě téměř 500 obchodů. (TZ)

Síťová infrastruktura postavená na technologiích Cisco je klíčová pro každodenní provoz společnosti Poundland. Zajišťuje řízení finančních a personálních systémů, zároveň operuje s informacemi o prodejích a stavech skladových zásob a do maloobchodních prodejen společnosti ročně odešle přes 800 milionů položek. K řízeným end-to-end službám poskytovaným společností NextiraOne patří nonstop servisní podpora (24/7/365), monitoring výkonu, optimalizace a flexibilita doplňkových služeb na vyžádání například zvládání nákupních špiček a nepředvídatelných okolností.

Mark Petty, ředitel pro řízené služby společnosti NextiraOne, řekl: „Kombinací technické a provozní podpory spolu se sledováním výkonnosti a s optimalizací sítě, získává Poundland ekonomické a zároveň vysoce efektivní služby. Služba je koncipována tak, aby byla flexibilní a škálovatelná, jinými slovy, jak společnost Poundland roste a rozšiřuje se o nové obchody nebo provozy, má dostatek informací k rozhodování se o nezbytných investicích do infrastruktury.“

Během nákupních špiček využívá IT tým společnosti Poundland služby na vyžádání od společnosti NextiraOne, které doplňují jejich vlastní tým a dochází tak ke zefektivnění procesu outsourcingu. „Naše podnikání je na IT velmi závislé – v oblasti objednávek, kontroly skladů, dopravy a logistiky. Neplánované odstávky mohou naší společnosti způsobit velké škody a zapojením řízených služeb společnosti NextiraOne zajišťujících proaktivní a preventivní opatření můžeme minimalizovat jejich obchodní dopad, a zároveň zajistit stabilní platformu pro náš nepřetržitý růst.” doplňuje Mike Gray, IT ředitel společnosti Poundland.

O společnosti Poundland

Poundland je největší evropský diskontní řetězec a vítěz ocenění Grocer Gold Awards v kategorii Diskontní řetězec roku 2013. Provozuje více než 470 prodejen ve Velké Británii a Severním Irsku a prodává špičkové výrobky předních značek i vlastní značkové výrobky.

V řetězcích společnosti Poundland nakupuje více než 4,5 milionu zákazníků týdně, nabízí přes 3 000 kvalitních produktů od více než 1 000 špičkových značek v 17 obchodních kategoriích, jako jsou potraviny, nápoje, péče o zdraví a krásu, domácí potřeby, zahradnictví, hobby, péče o domácí zvířata, kancelářské potřeby, knihy, DVD a hračky.

V červnu 2010 proběhla akvizice společnosti Poundland předním světovým investičním fondem Warburg Pincus. Warburg Pincus získal většinový podíl, přičemž management společnosti Poundland si podržel minoritní podíl a i nadále společnost vede.

Bližší informace o společnosti Poundland najdete na adrese:

www.poundland.co.uk

www.Facebook.com/Poundland

www.twitter.com/poundland

O společnosti NextiraOne

NextiraOne je přední evropský systémový integrátor. Navrhuje, instaluje a spravuje veškerá komunikační a bezpečnostní řešení, nástroje procesního řízení a dohledové systémy v podnikových prostředích svých zákazníků. Poskytuje jim komplexní služby a podporu v oblastech informačních a komunikačních systémů prostřednictvím nejmodernějších technologií na trhu. Díky vysoké specializaci v oboru komunikací pomáhá NextiraOne svým zákazníkům efektivně řídit náklady na provoz jejich informačních a komunikačních systémů v oblastech zahrnujících datová centra, kontaktní centra, jednotnou komunikaci, bezpečnost síťové infrastruktury, nástroje dohledů a procesního řízení. Dodávku a podporu řešení v uvedených oblastech poskytuje společnost NextiraOne svým zákazníkům také formou řízených služeb.

NextiraOne má ústředí v Paříži a přímá obchodní a servisní zastoupení v 15 zemích Evropy a v USA s více než 3 800 zaměstnanci. Zaměstnává přes 2 100 kvalifikovaných servisních specialistů a konzultantů a v roce 2010 dosáhla celkových tržeb na úrovni miliardy euro.

Další informace najdete na stránkách www.nextiraone.eu/cz.

*NextiraOne a logo NextiraOne jsou registrované ochranné známky společnosti NextiraOne LLC.