Canon rozšiřuje rodinu Cinema EOS o širokoúhlý objektiv a teleobjektiv řady EF Cinema s fixním ohniskem

PRAHA, 17. leden 2013 – Společnost Canon rozšiřuje produktovou rodinu systému Cinema EOS o dva nové objektivy s fixním ohniskem, které patří do řady EF Cinema Lens. Jde o modely CN-E 14mm T3.1 L F a CN-E 135mm T2.2 L F. Oba byly navrženy tak, aby všem profesionálním uživatelům nabídly nevšední výkon. Objektivy podporují rozlišení 4K, disponují vyspělými optickými technologiemi a vysoce kvalitní konstrukcí, která je optimalizována pro profesionální práci. Oba modely představují ideální volbu pro všechny druhy použití – od zrcadlovky po filmovou kameru. (TZ)

Představením nových objektivů se řada Canon EF Cinema Lens rozrostla na devět modelů. Ke starším produktům patří například CN-E 24mm T1.5 L F, CN-E 50mm T1.3 L F nebo CN-E 85mm T1.3 L F. Společně nabízejí nové možnosti pro pořizování snímků v různých ohniskových vzdálenostech, včetně širokoúhlých i těch s dlouhým ohniskem. Filmaři všech kategorií mají k dispozici skvělé kreativní volby.

„Rodina produktů systému Cinema EOS je navržena tak, aby podporovala kreativitu tvůrců. Představení dvou nových objektivů znamená, že řada EF Cinema Lens nabízí nejširší rozpětí ohnisek ve své třídě#,” říká Kieran Magee, marketingový ředitel divize Professional Imaging společnosti Canon Europe. „Tyto nové objektivy plně reflektují vizi, na které je rodina produktů systému Cinema EOS postavena. Kombinují nejvyspělejší technologie v oboru s profesionálně optimalizovanou konstrukcí. Tvůrci videa proto mohou své příběhy vyprávět přesně tak, jak chtějí.“

Vynikající výkon

Objektivy jsou kompatibilní s bajonetem Canon EF. Každý model zahrnuje nejmodernější optické technologie, včetně nízkodisperzního skla, asferických čoček velkého průměru a nejnovější povrchové úpravy, určené pro filmové objektivy, který redukuje stíny a odlesky. Všechny uvedené prvky slouží k zachytávání snímků s vysokým rozlišením. Navíc, jedenáctilamelová clona poskytuje krásně měkké rozostření pozadí, v němž je subjekt izolován od prostoru za ním.

Oba objektivy využívají nepřekonatelnou tradici firmy Canon v optickém návrhu a obsahují i elektronické rozhraní, které zajišťuje komunikaci mezi objektivem a kamerou. Každý objektiv pokrývá plný rozsah snímacího pole, což nabízí kompatibilitu s 35milimetrovým formátem i s průmyslovým standardem Super 35 mm. Tvůrci mají tedy naprostou volnost v tom, jestli objektivy připojí ke kamerám rodiny Canon Cinema EOS nebo k digitálním zrcadlovkám EOS Digital.

Dokonalá konstrukce

Oba nové modely objektivů byly navrženy pro profesionály. Nabízejí vysoce kvalitní profesionální konstrukci a vysokou provozuschopnost. Kompaktní rozměry jsou optimalizovány pro produkci filmů s jednotným průměrem objektivu a ovládacími pozicemi, jež zvyšují komfort obsluhy. Eliminují potřebu upravovat nastavení při změně objektivu v průběhu natáčení. Široká kompatibilita se standardním příslušenství třetích stran rovněž nabízí mimořádnou flexibilitu při používání objektivů, ať už při použití v atelieru nebo terénu.

Oba modely CN-E 14mm T3.1 L F a CN-E 135mm T2.2 L mají na zaoblených plochách tubusu značení, které usnadňuje ostření a nastavování clony, včetně čtení zadaných hodnot z různých úhlů, zezadu nebo ze stran fotoaparátu nebo kamery. Ostření lze ovládat s pomocí zhruba 300stupňového otočného ovladače, což významně zvyšuje přesnost zaostřování v průběhu natáčení. Hodnoty ostření mohou být dle požadavku přepnuty z metrického systému na anglosaský. Inovativní skleněná konstrukce rovněž ošetřuje soudkovité zkreslení. Každý objektiv je ideální pro použití v odlišných podmínkách, včetně teplotních.

CN-E 14mm T3.1 L F a CN-E 135mm T2.2 L F – hlavní charakteristika:

  • Kompaktní a lehká konstrukce
  • Pozoruhodná obrazová kvalita 4K
  • Plný rozsah snímacího pole
  • Standardní manuální ovládání
  • Jedenáctilamelová clona pro atraktivní rozostření
  • Navrženo pro bajonet EF 35miliometrových a Super 35miilimetrových kamer a fotoaparátů

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.

Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese  www.canon-europe.com.