Mějte skupinové výdaje pod kontrolou s iPhone a Android aplikací Settle Up (Dlužníček)

Praha, Česká republika – 16. ledna 2013 – Bioport Software Labs,  společnost specializující se na vývoj mobilních aplikací, oznamuje vydání zásadní aktualizace své aplikace Settle Up (Dlužníček) s mnoha novými funkcemi. (TZ)

Dlužníček, který je k dispozici již od roku 2011, je nezbytnou aplikací pro přátele, spolubydlící, nebo kolegy, kteří potřebují udržet pořádek ve společných výdajích. Aplikace se hodí, když plánujete výlet ve skupině nebo párty a neustále řešíte „kdo co platil“ a „kdo by měl platit teď“. Celkem si Dlužníčka stáhlo více než 100 000 lidí, průměrné hodnocení je 4,7 hvězdičky a k dispozici je překlad do 16 jazyků.

Kdykoli, kdekoli a s kýmkoli

Díky Dlužníčkovi budou mít uživatelé při ruce šikovnou aplikaci, která má za každých okolností přehled, kdo co zaplatil, kolik lidí se na platbě podílelo, a jak je možné dlužnou částku vyrovnat. Důvody proč vlastnit a používat tuto aplikaci podtrhuje vývojář a spolumajitel Bioport Software Labs, Vladislav Musial: “Každý někdy vyrazil s partou na výlet a zjistil, že se vyskytla spousta společných výdajů, které je třeba zaznamenat a později vyřešit. Začne to plnou nádrží na první benzínce, následuje  placením za parkovné, nákupem surovin na společné vaření a na závěr se zaplatí kreditkou v hospodě. Na konci povedeného výletu zjistíte, že celý seznam účtenek narostl do obřích rozměrů, a šance to rozumně rozpočítat, aniž by došlo k dohadům, je skoro nulová”. Přesně s tímto záměrem byl Dlužníček navržen, avšak hodit se může i partě spolubydlících, kolegům v práci, rodinám a nebo párům, kteří chtějí mít mezi sebou srovnané účty.

Velkou výhodou aplikace je, že díky cloud synchronizaci komunikuje s telefony všech členů skupiny, kteří si Dlužníčka také stáhli. To jim následně dává možnost aktivně zadávat jednotlivé položky v rámci své skupiny. Dlužníček samozřejmě funguje i v offline režimu, kdy jeden uživatel zadává všechny potřebné informace a tyto informace sdílí s ostatními členy přes e-mail. Počet skupin a jejích členů není omezený a přeskakovat mezi nimi lze pohybem jednoho prstu. Aby závěrečné vyrovnání bylo co nejjednoduší, poskytuje Dlužníček rady o tom, kdo má platit příště. Sníží se tím poměrné částky a vyrovnání proběhne hladce.

Nové funkce o které jste si řekli

Nový Dlužníček přidává mnoho malých, ale užitečných funkcí, které jistě mnozí uživatelé ocení. Jednou z nich je možnost pořídit fotografii účtenky a přiložit ji k platbě. Účet můžete také poslat e-mailem všem členům skupiny. Dlužníček také funguje pro všechny existující měny, což jistě ocení uživatelé cestující do zahraničí. Kurzy měn se automaticky stahují z internetu s možností ručních korekcí. Výsledné vyrovnání je také možno provést v libovolné měně.

Další funkcí po které uživatelé volali a kterou jsme přidali je vestavěný kalkulátor, který pomůže při zadávání platby. Velmi užitečná pomůcka, když je potřeba rozdělit jednu platbu mezi více lidí, například účet v restauraci. Tímto způsobem je možné přiřadit částky k jednotlivým členům skupiny (např. Martin: 2x káva po 25 Kč, 1x polévka po 20 Kč; Sam: 1x káva po 25 Kč, 1x hamburger po 120 Kč).

Když si v nové verzi Dlužníčka otevřete obrazovku “Vyrovnat dluhy”, můžete označit dluh jako “vyrovnaný” nebo “částečně vyrovnaný”, což automaticky vytvoří platbu “Srovnání dluhu”, čímž se dluh odmaže.

Klíčové vlastnosti

  • Synchronizace mezi iPhone a Android telefony – plně funkční i offline
  • Příjemné uživatelské prostředí a stylová grafika
  • Možnost mít více skupin a rychle mezi nimi přepínat
  • Kalkulačka pro dílčí platby
  • Možnost připojit fotografii účtenky
  • Seznam plateb s exportem na e-mail
  • Vyrovnání dluhů ve skupině – řešeno minimálním počtem transakcí
  • Rovnoměrné i nerovnoměrné dělení plateb
  • Podpora více měn
  • Přeloženo do 16 jazyků

Historie a pozadí aplikace

Settle Up (Dlužníček) byl původně koncipován talentovaným vývojářem Davidem „Destilem“ Vávrou jako Android projekt v jeho diplomové práci. Později vyhrál cenu vývojáře soutěže na aDevCamp. Android verze také získala Vodafone divokou karta v soutěži AppParade.

Bioport je kreativní studio se sídlem v Praze, které nabízí profesionální služby v oblasti grafického designu, web designu, webových projektů, vývoje a marketingu mobilních aplikací. Pro tento projekt se Bioport spojil s Davidem ”Destilem” Vávrou a vytvořil verzi pro iPhone a jeho kompletní uživatelské prostředí.

Cena a dostupnost

Settle Up (Dlužníček) je k dispozici pro iPhone, iPad a iPod Touch za 2,69 € celosvětově prostřednictvím App Store v kategorii Finance. Pro účely recenze můžete požádat o promo kód a stáhnout si tak Dlužníčka zdarma. Na Google Play je také k dispozici verze pro Android.

Podporované jazyky

Dlužníček je nyní k dispozici v angličtině, katalánštině, češtině, dánštině, holandštině, francouzštině, němčině, řečtině, maďarštině, italštině, polštině, portugalštině, brazilské portugalštině, španělštině, švédštině, vietnamštině.

Odkazy

Web: http://www.settleup.info/
Promo video: http://youtu.be/k0n3yB9-tqY
Screenshoty retina: http://projects.bioport.cz/settleup/settleup_screenshots_retina.zip
Screenshoty iPhone 5: http://projects.bioport.cz/settleup/settleup_screenshots_retina_4inch.zip
Stáhnout z AppStore: http://itunes.apple.com/us/app/settle-up/id464659325
Požádat o promo kód: http://redeemco.de/r/settle-up/

Screenshoty Android: http://www.settleup.info/files/screenshots-android-en.zip
Stáhnout z Google Play:  https://play.google.com/store/apps/details?id = cz.destil.settleup