Aplikace pro chytré telefony mapuje místa ke koupání po celém světě

Společnost Bioport Software Labs, zabývající se vývojem iOS a Android aplikací, připravila na letošní léto update populární komunitní aplikace Kde se koupat (Swim Places). Aplikace mapuje místa ke koupání a uživatelům poskytuje možnost přidávat svá oblíbená místa nebo se jen porozhlédnout po místech, která již byla přidána jinými uživateli. K dnešnímu dni bylo přidáno 1425 míst ke koupání a aplikace byla stažena více než 20.000 iOS a Android uživatali. Kde se koupat byla v minulosti oceněna prestižní cenou Internet Effectiveness Award. Bioport Software Labs se na projektu podílí společně se spřátelenou firmou COEX, která je původním strůjcem myšlenky Kde se koupat a také správcem její webové aplikace.  (TZ)

Kde se koupat je nekomerční komunitní projekt, který mapuje nejlepší místa ke koupání. Dříve se projekt soustředil na Českou a Slovenskou republiku, avšak od loňského podzimu se Bioport společně s firmou COEX dohodli na rozšíření působnosti na celý svět pod názvem Swim Places. Samotné zaměření se nezměnilo a projekt se stále nejvíce soustředí na koupání ve volné přírodě – jezera, lomy, rybníky, řeky a pláže. Přesto aplikace nabízí i tipy na placená koupaliště, bazény a aquaparky.
Výhody užívání aplikace jsem vcelku zřejmé. Pro dané místo vám ukáže místa ke koupání pro vámi zadanou lokaci, která si následně můžete filtrovat podle vámi preferované kategorie např. lomy nebo jezero. Aplikace vám zároveň dává možnost zadávat svá oblíbená místa, k nimž můžete přidat jednoduché doplňující informace, pozici na mapě a případně i připojit fotografii. Při zadávání detailů vám aplikace nabízí již připravená zaškrtávací pole s informacemi o možnostech daného místa např. možnost občerstvení, nudapláž, placený vstup.
Senior developer Vladislav Skoumal vysvětluje důvody proč by měl člověk jejich aplikaci využívat: “Pokud se chcete v létě osvěžit a nechcete řešit davy lidí, chlor v očích nebo i shánění plavek, pak je pro vás aplikace Kde se koupat jak šitá na míru. Navíc vůbec nemusíte znát danou oblast, protože jiní uživatelé vám již všechny potřebné informace do mapy zadali”
Cílovou skupinou této aplikace jsou zejména nadšenci do koupání ve volné přírodě, cestovatelé a v podstatě kdokoliv, kdo se rád koupe. “Naším cílem je získat co nejvíce uživatelů, převážně těch aktivních, kteří budou k obsahu aplikace přispívat svými tipy na nová místa a postupně se jim podaří zaplnit celou mapu světa skvělými místy na koupání.”, říká Ivoš Gajdorus ze společnosti COEX.
Nové funkce:

 

 • vyhledávání míst podle názvu nebo lokality
 • Holo like look & feel (Android)
 • vektorové mapy (Android)
 • nové překlady – francouzština, španělština
Hlavní funkce:
 • jednoduché uživatelské rozhraní
 • optimalizováno pro iPad
 • přidávání míst přímo z aplikace
 • filtrování míst podle typu (lom, jezero, atd.) a dle kvality vody
 • vyhledávání míst podle názvu nebo lokality
 • spuštění navigace k vybranému místu
 • komentáře
 • hodnocení míst
Cena a dostupnost:
Zdarma na AppStore i Google Play
Podporované jazyky
angličtina, francouzština, španělština, čestina
Web
Mobilní aplikace: