LG Smart TV nabídnou přístup do archivu pořadů iVysílání České televize prostřednictvím HbbTV

Praha, 19. července 2013 – Společnost LG Electronics přináší majitelům chytrých televizí možnost, sledovat pořady z internetového archivu iVysílání České televize s pomocí funkce HbbTV. Zákazníci si tak budou moci snadno pustit své oblíbené pořady přímo prostřednictvím dálkového ovladače, aniž by museli přecházet do internetového prohlížeče Smart TV. Rozšíření o archiv iVysílání je dostupné od července pro všechny modelové řady LG Smart TV 2012 a 2013. (TZ)

HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) představuje platformu hybridního vysílání, která kombinuje televizní vysílání (broadcast) s širokopásmovým internetem (broadband). Aplikace HbbTV propojují televizní a internetový obsah, který je divákům dostupný pokud má televize přístup k internetu.

„LG Electronics úzce spolupracuje s Českou televizí na vývoji a testování HbbTV aplikace, aby svým zákazníkům zajistila 100% kompatibilitu a funkci aplikace HbbTV,“ uvedla Andrea De Sousa, marketingová manažerka.

 

S HbbTV získají majitelé chytrých televizí LG snadný přístup do internetového archivu iVysílání již během sledování některého z kanálů České televize. Díky tomu bude výběr pořadů z archivu rychlejší a také pohodlnější než dosud. Stačí pouze stisknout červené tlačítko na standardním ovladači jejich LG Smart TV, nebo zvolit s pomocí Magického dálkového ovladače tlačítko na virtuálním ovladači na obrazovce televize (pro verze Smart TV 2013 tlačítko „123/Q.menu“). Aplikaci HbbTV mohou zákazníci ovládat s pomocí navigačních tlačítek Magického ovladače.

„Aplikace iVysílání pro HbbTV umožní divákům přehrát jakýkoli pořad z bohatého internetového archivu České televize. Ten obsahuje pořady v objemu 71 tisíc hodin, což je více než 8 let čistého času videa. Věřím, že toto rozšíření stávající aplikace HbbTV potěší všechny majitele LG SMART TV a umožní uživatelům plně využít všech funkcí, které tyto televize nabízejí,“ uvedl Martin Malý, tiskový mluvčí LG Electronics CZ.

Detailní informace o aplikaci HbbTV najdou diváci ve speciální sekci webu České televize http://www.ceskatelevize.cz/hbbtv.

# # #

O LG Electronics CZ

Firma LG je silnou korejskou společností, která se svojí více než 50letou tradicí patří mezi světové lídry a technologické inovátory ve spotřební elektronice, domácích spotřebičích a mobilních komunikacích. Regionální pobočka LG Electronics CZ patří na českém a slovenském trhu mezi přední hráče v prodeji spotřební elektroniky. Nabízené portfolio LG na českém trhu je rozděleno do pěti kategorií: Spotřební elektronika, Domácí spotřebiče, Klimatizační jednotky, Mobilní telefony a Informační technologie. Česká pobočka LG Electronics byla založena v roce 2003, o dva roky později přibyla kancelář v Bratislavě. Zaměstnává více než 120 zaměstnanců, přičemž roční obrat se pohybuje v řádu miliard korun. V celé skupině LG pracuje více než 84 tisíc lidí, ve 112 provozech, v 81 dceřiných společnostech na celém světě. Produkty společnosti LG zaručují vysokou kvalitu, inovativnost a osobitost. V roce 2012 získala společnost LG ocenění asociace EISA ve dvou kategoriích – Evropský SMART televizor LG 55LM960V a Nejúspěšnější evropský displej LG 55EM970V. LG se pravidelně účastní soutěží Red Dot Design Award (LG CINEMA 3D televizor LG LM9600, LG magický ovladač Magic Remote, LG Styler, lednice s mrazákem LG GB5240AVAZ), iF Design Award a Industrial Design Excellence Award (IDEA). Navíc byla společnost LG v roce 2012 oceněna řadou ocenění od nezávislého časopisu dTest (LG BH7420P a BH6320C, Smart TV LG 42LS570S, blu-ray přehrávač LG BP620).

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s