Gartner: Genesys je mezi lídry v optimalizaci pracovní síly kontaktních center

PRAHA, 29. ledna 2013 — Analytická agentura Gartner ve své zprávě Magický kvadrant v optimalizaci pracovní síly kontaktních center zařadila mezi lídry trhu společnost Genesys, předního poskytovatele komplexních řešení pro zákaznické služby. (TZ)

„Doba nákupů individuálních řešení pro optimalizaci pracovní síly, jako je například zaznamenávání hovorů či plánování, se blíží ke svému konci,” uvádí Jim Davis, analytik společnosti Gartner. Podle společnosti Gartner by řešení v oblasti optimalizace pracovní síly měla být implementována strategicky v rámci celého kontaktního centra, protože komplexní přístup s sebou nese rozsáhlé výhody počínaje vyšším výkonem při nižších celkových nákladech na vlastnictví až po skutečnost, že stačí uzavřít pouze jeden dodavatelský kontrakt. Přijetí jednotného řešení může trvat několik let z důvodu stávajících investic, dlouhých nákupních cyklů a připravenosti vybraného dodavatele, nicméně všechna kontaktní centra s více než stovkou zaměstnanců by o tento ideální scénář měla usilovat.

„Poskytování těch nejlepších služeb velmi často závisí na lidech, kteří jsou v první linii. Genesys svým klientům nabízí kombinovaný výkon nejlepšího routingu a vyspělé optimalizace pracovní síly, takže zákazníka lze spojit s tím nejkvalifikovanějším a nejzdatnějším operátorem,” říká Nicolas de Kouchovsky, marketingový ředitel společnosti Genesys, která si zařazení do nejnovějšího vydání Magického kvadrantu společnosti Gartner velice cení.

O Magickém kvadrantu

Společnost Gartner nevyzdvihuje žádného z dodavatelů, produktů nebo služeb zobrazených v tomto přehledu ani uživatelům neradí, aby si vybírali pouze ty dodavatele, kteří získali nejvyšší hodnocení. Publikace je vyjádřením názorů analytiků společnosti Gartner a nemůže být pokládána za konstatování objektivní reality . Společnost Gartner nemůže v žádném případě zaručit, že zmiňovaná řešení budou ve všech případech použití vhodná či funkční.

O společnosti Genesys

Genesys je přední světový dodavatel softwaru a služeb pro centra péče o zákazníky, který se zaměřuje na zvyšování uživatelského komfortu. Společnost má přes 2000 zaměstnanců v 80 zemích světa, a má tudíž nejlepší předpoklady k tomu, aby svým klientům mohla pomoci dosáhnout nové, lepší úrovně komunikace s koncovými zákazníky. Software vyvíjený společností Genesys řídí každý den na 100 milionů interakcí od kontaktních center až po servisní organizace a společnostem umožňuje poskytovat rychlé, jednoduché a vysoce individualizované služby. Software Genesys rovněž napříč firmou optimalizuje procesy a výkon zaměstnanců, kteří přicházejí do kontaktu s koncovým zákazníkem.