Společnost LG hodlá ovládnout trh s televizemi

PRAHA, 29. ledna 2013 – Vizi LG pro následující rok nastínil na lednovém veletrhu Consumer Electronics Show 2013 v Las Vegas Havis Kwon, prezident a generální ředitel společnosti.  Vyjádřil důvěru ve společnost a její schopnost být lídrem na trhu televizí nové generace. (TZ)
„Rok 2013 je pro LG nesmírně důležitý, protože začíná nová éra domácí zábavy,“ říká Havis Kwon. „Díky Ultra HD a OLED televizorům, které dočista mění tento segment, se aktuálně nacházíme ve výborné pozici, abychom ovládli trhy s technologiemi OLED, Ultra HD a Smart TV. Tím, že Ultra HD televize uvedeme ještě před konkurencí, a OLED televize dorazí na přelomu prvního a druhého pololetí, máme dostatečný náskok.“

Ceslosvětový prodej OLED televizí

Velkou předností LG je skutečnost, že své produkty uvádí na trh v celosvětovém měřítku. Podle vyjádření Havise Kwona  bude stejným způsobem společnost LG postupovat i při uvádění 55palcové OLED televize na trhy v severní a jižní Americe i Asii. V Evropě bude dostupná na přelomu prvního a druhého pololetí. LG rozšiřuje výzkum a vývoj technologie OLED a současně navyšuje investice do technologií i marketingu tak, aby se technologie OLED stala synonymem pro značku LG. V plánu je rovněž další zkvalitnění spolupráce s divizí LG Display, která by měla vést k silnější pozici na trhu s OLED technologiemi, jimž se v následujících dvou až třech letech předpovídá strmý vzestup.

Dominance na trhu s Ultra HD

Rozšířením řady Ultra HD televizí upevňuje společnost LG svou pozici i v tomto sektoru. Na veletrhu CES 2013 přibyly k loni představenému modelu 84LM9600 s úhlopříčkou 84 palců další dvě verze s úhlopříčkami 55 a 66 palců, které by se měly prodávat ve zhruba 100 zemích.

84palcovou Ultra HD televizi dodává společnost LG zákazníkům už ve více než čtyřiceti zemích, čímž se dostala do pozice průkopníka Ultra HD obsahu. Na veletrhu CES navíc společnost oznámila, že se na vzájemné spolupráci v oblastu Ultra HD dohodla s KBS, jednou z největších korejských společností poskytujících televizní obsah, a podobná jednání probíhají i na dalších zahraničních trzích. V Česku a na Slovensku bude 84palcová Ultra HD TV k dispozici už v prvním čtvrtletí 2013.

Různorodost služeb a obsahu Smart TV

K vedoucí pozici na trhu by mělo vést i vylepšení Smart TV.  LG vyvinulo lepší intuitivní ovládání, uživatelské rozhraní a další užitečné SmartShare funkce, díky nimž můžete sdílet obsah jediným dotekem na všech kompatibilních zařízeních. Nová verze dálkového ovladače LG Magic Remote umožňuje divákovi jednodušeji ovládat Smart TV. Učinit tak může například jednoduchými hlasovými příkazy, nebo starým známým ovládáním „ukaž a klikni“ připomínající počítačovou myš. Ke zvýšení uživatelského komfortu a vynikající kvalitě obrazu pak pomáhají vylepšené výpočetní a grafické procesory.

O LG Electronics CZ

Firma LG je silnou korejskou společností, která se svojí více než 50letou tradicí patří mezi světové lídry a technologické inovátory ve spotřební elektronice, domácích spotřebičích a mobilních komunikacích. Regionální pobočka LG Electronics CZ patří na českém a slovenském trhu mezi přední hráče v prodeji spotřební elektroniky. Nabízené portfolio LG na českém trhu je rozděleno do pěti kategorií: Spotřební elektronika, Domácí spotřebiče, Klimatizační jednotky, Mobilní telefony a Informační technologie. Česká pobočka LG Electronics byla založena v roce 2003, o dva roky později přibyla kancelář v Bratislavě. Zaměstnává více než 120 zaměstnanců, přičemž roční obrat se pohybuje v řádu miliard korun. V celé skupině LG pracuje více než 84 tisíc lidí, ve 112 provozech, v 81 dceřiných společnostech na celém světě. Produkty společnosti LG zaručují vysokou kvalitu, inovativnost a osobitost. V roce 2012 získala společnost LG ocenění asociace EISA ve dvou kategoriích – Evropský SMART televizor LG 55LM960V a Nejúspěšnější evropský displej LG 55EM970V. LG se pravidelně účastní soutěží Red Dot Design Award (LG CINEMA 3D televizor LG LM9600, LG magický ovladač Magic Remote, LG Styler, lednice s mrazákem LG GB5240AVAZ), iF Design Award a Industrial Design Excellence Award (IDEA). Navíc byla společnost LG v roce 2012 oceněna řadou ocenění od nezávislého časopisu dTest (LG BH7420P a BH6320C, Smart TV LG 42LS570S, blu-ray přehrávač LG BP620).