Češi propadli zdravému životnímu stylu. Potvrzuje to i jejich nákupní chování

Praha, 5. února 2013 – Zdravý životní styl přestává být v České republice prázdným pojmem. Stále více lidí se o sebe snaží pečovat po všech stránkách. Kromě pravidelného pohybu a cvičení se Češi zaměřují také na zdravou stravu. Před fastfoody a restauracemi dávají přednost pokrmům připraveným doma z prověřených surovin. Potvrzují to i prodejci elektra. Ti zaznamenali zvýšený zájem o spotřebiče, které šetrnou přípravu pokrmů umožňují. (TZ)

„V roce 2012 byla poměrně silná poptávka po malých kuchyňských spotřebičích, jež přispívají ke zdravé přípravě potravin. Lidé začali objevovat například domácí pekárny nebo parní hrnce. Ty přinášejí zákazníkům největší užitek v tom, že přesně vědí, z čeho se pokrm skládá. Mohou si tak být jistí, že neobsahují konzervační látky ani umělá barviva,“ uvádí Zuzana Löflerová, vedoucí oddělení marketingu společnosti Expert Elektro.

Rostoucí obliba zdravého životního stylu rozhodně nesouvisí pouze s povánočním obdobím, po němž se lidé obvykle snaží dohnat to, co o svátcích zanedbali. Jde spíše o dlouhodobou filosofii, která zahrnuje mnoho oblastí. Dostatek pohybu, o jehož důležitosti nikdo nepochybuje, začali lidé doplňovat domácí přípravou potravin. Za kvalitní přístroje, které jim v tom pomáhají, si neváhají i připlatit.

Ke stálicím naopak patří lisy na citrusy, sušičky ovoce a potravin nebo parní hrnce. Sušením lidé nejčastěji konzervují čerstvě nasbírané ovoce, houby nebo bylinky. Tento šetrný způsob uchování potravin zaručuje, že se zachovají všechny zdraví prospěšné látky. Příprava potravin v páře přináší hned několik výhod najednou. Těmi hlavními jsou úspora času a peněz. Pokrmy jsou hotové v kratším čase a díky tomu, že se jich v jenom přístroji vaří několik najednou, se ušetří i spousta energie. Vyznavači zdravého životního stylu si ale pochvalují hlavně to, že jídlo neztrácí důležité živiny. Protože není potřeba olej ani žádný jiný tuk, je navíc velmi zdravé.

Mylná je i představa o cenové nedostupnosti těchto užitečných přístrojů.: „Nejdostupnější parní hrnec lze v našem e-shopu pořídit už od tisíce korun. To samé platí i pro odšťavňovače a sušičky potravin,“ uzavírá Zuzana Löflerová ze společnosti Expert Elektro.

O společnosti Expert Elektro

Společnost Expert Elektro je nákupní sdružení, které vzniklo v roce 1995. O rok později bylo přijato za člena mezinárodní kooperace Expert International se sídlem ve Švýcarsku. Připojilo se tak ke skupině zhruba 3000 odborných obchodníků v Evropě. Expert International svým obratem zaujímá mezi evropskými řetězci celkově 4. místo.

Česká expertní síť se v současné době skládá ze 17 společníků a 55 prodejen. Mezi největší společníky patří K+B Expert, dále pak Elektro expert Jankovský, Elektro Vision a Spektrum Elektro. Společnost Expert Elektro v posledních letech zaznamenává trvalý růst a její podíl na tuzemském trhu se systematicky a plynule zvyšuje. Pokračuje výstavba prodejen, které nabízejí veškerý sortiment z oblasti elektroniky, elektrospotřebičů a počítačů pro domácnost včetně příslušenství a servisu. Konsolidace společnosti přináší své plody a stává se garantem dalšího trvalého rozvoje v České republice. Do budoucnosti otevírá nové perspektivy všem současným i budoucím členům společnosti. Motto Expert Elektro zní: „Expert – dobrá rada, dobrá cena“.

Vždy aktuální informace o společnosti Expert Elektro naleznete na www.amic.cz/tiskove-stredisko/expert-elektro/ nebo na www.expert.cz.