Mobilní internet se nezastavuje, říkají statistiky měření

Rychlosti mobilního internetu za poslední půlrok nepřetržitě rostou. Průměr rychlostí 3G sítě od O2 se v lednu poprvé přehoupl přes 3 Mbit/s, jak vyplývá z měření na DSL.cz. Oproti minulému roku jde o více než padesátiprocentní nárůst.  (TZ)
Server DSL.cz se specializuje na internetové připojení a jeho kvalitu. Svým klientům nabízí informace o dostupnosti internetu na jejich adrese a možnostech připojení od hlavních poskytovatelů.

Uvedené rychlosti odpovídají naměřeným hodnotám dosaženým na měřáku internetové rychlosti serveru DSL.cz, mobilní aplikaci pro měření rychlosti v operačních systémech Android a iOS pro Apple iPhone a poskytnutým údajům o využívaných internetových službách ze strany uživatelů měřáku. Do vyhodnocených měření nejsou zahrnuta měření z IP rozsahů, které neodpovídají uživatelem vybranému poskytovateli a službě.

O provozovateli DSL.cz

DSL.cz je server zaměřený na problematiku internetu a internetového připojení v ČR vedený společností ASPA, a.s. Společnost ASPA, a.s. provozuje své internetové aplikace od roku 2001. Mezi její podnikatelské činnosti patří vývoj a provozování internetového obchodu se zařízením pro bezdrátové sítě WiFi.ASPA.cz, komunitního serveru Odpovědi.cz v české, slovenské i ukrajinské verzi i rezervačního ubytovacího systému HOTELY.cz.