Na slevových serverech utratili Češi za Valentýna 20 mil. korun, hitem jsou šperky a erotické zboží

Svátek zamilovaných letos slaví opět více Čechů. Zvýšený zájem o valentýnské nabídky hlásí zejména slevové servery, na kterých Češi utratili až 20 mil. korun. Tento rok jednoznačně vedou šperky a erotické zboží, vysoký zájem byl tradičně také o romantické pobyty. Potvrzují to data vyhledávače slev Skrz.cz a slevového serveru Vykupto.cz. (TZ)

Ačkoli je únor nejkratším měsícem roku, na slevových severech se prodá více nabídek než v lednu či březnu. „Za celý únor očekáváme obrat slevových serverů ve výši 250 mil. Kč, což představuje 12% nárůst vůči loňskému roku. Valentýnské nákupy se přitom na tomto výsledku podílejí až 8 % a Češi tak jen přes slevové servery utratili za Valentýna kolem 20 mil. korun,“ uvádí Petr Kováčik, ředitel vyhledávače slev Skrz.cz.

„V období před Valentýnem jsme zaznamenali výrazný nárůst zájmu o bižuterii a šperky. Vůbec nejprodávanější ze všech valentýnských nabídek byly zlaté prsteny Marcus Astory,“ říká Tomáš Bátrla, spoluzakladatel slevového serveru Vykupto.cz.

Kromě šperků se hitem na slevových serverech stalo erotické zboží. Podle vyhledávače slev Skrz.cz utratili Češi před Valentýnem na slevových serverech jen za něj přes 5 mil. Kč. „Slevové portály jsou místem, kde se lidé neostýchají vybrat i lechtivější zboží, které by se jinak styděli zakoupit ve specializovaném kamenném obchodu,“ vysvětluje Petr Kováčik, ředitel Skrz.cz.

„Velmi dobře se prodávaly i nabídky z kategorie jídla, zejména dorty, a jako každý rok také pobyty pro zamilované,“ uvádí Tomáš Bátrla, spoluzakladatel Vykupto.cz. Právě poptávka po romantických pobytech vzrostla před Valentýnem o desítky procent. „Největší zájem byl o valentýnské pobyty na 2 noci. Zamilované páry k nim většinou požadovaly i doprovodný program, nejčastěji wellness,“ popisuje Petr Kováčik, ředitel vyhledávače slev Skrz.cz.

O Skrz.cz

Skrz.cz je nejstarší a zároveň největší vyhledávač slevových nabídek – denně nabízí téměř 2000 slev a každý sedmý prodaný slevový kupón v Česku je zprostředkován právě přes něj.

Kromě agregování nabídek přispívá Skrz.cz ke zvyšování kvality slevového trhu – jako jediný provozuje nezávislou databázi recenzí slevových serverů přístupnou všem uživatelům. Skrz.cz také zavedl post tzv. „Ombudsmana“, který zákazníkům pomáhá řešit problematické reklamace a další potíže, s nimiž se při jednání se slevovými servery mohou setkat.

O Vykupto.cz

Vykupto.cz je podle průzkumu MEDIARESEARCH, a.s. druhým největším slevovým portálem v Česku. Oficiálně bylo Vykupto.cz spuštěno 12. dubna 2010, přičemž první zmínka o něm se objevila již 1. února 2010 na sociálních sítích. Za dobu své existence prodalo Vykupto.cz přes jeden milion Vykupónů (slevové kupóny), a zákazníkům tak ušetřilo více než 800 milionů korun. Vykupto.cz je zodpovědným slevovým serverem, který se ostře vyhraňuje proti podvodným dodavatelům a uměle navýšeným cenám. Jeho slevy i dodavatelé jsou vždy ověření. Filozofií Vykupto.cz však není nabízet jen slevy. Jeho cílem je být součástí životního stylu uživatelů, protože na Vykupto.cz si uživatel nekupuje pouze slevu, ale především i zážitek.

Odkazy

Skrz.cz: www.skrz.cz

Vykupto.cz: www.vykupto.cz