Zoner FOTOden – svátek fotografů.

(Brno, 18. 2. 2013) – V sobotu 9. 2. 2013 uspořádalo vydavatelství Zoner Press (ve spolupráci se společnostmi Nikon s.r.o., PHOTON EUROPE, s.r.o a EPSON jako hlavními partnery) v Brně, v prostorách brněnské střední školy informatiky druhou z řady akcí pro fotografy pod názvem Zoner FOTOden. Hlavní téma akce znělo Pohyb a portrét. Účast zájemců o fotografování byla vysoká. (TZ)

Návštěvníky akce čekal pestrý program – proběhlo 5 přednášek a 15 workshopů; všichni také měli možnost si vyzkoušet práci s externími blesky Nikon i zábleskovou technikou a studiovým vybavením společnosti Photon Europe. V průběhu dne řada účastníků navštívila různé přednášky: „Nový trend ve fototechnice“ od společnosti Nikon, přednášku s komentovanou projekcí o několika tvůrčích pohledech na akt známého fotografa Pavla Máry nebo neméně zajímavé povídání Jiřího Koliše na téma „Zaostřeno na 5 kruhů“, ve které slavný sportovní fotograf mimo jiné seznámil posluchače s vývojem fotografování sportu a použitím vhodné techniky pro sportovní fotografii. Dále také proběhly za početné posluchačské přítomnosti přednášky „Zoner Photo Studio pro každý den“ (Milan Kylar) nebo „Fotografování portrétu na ulici“ (Michal Bartoš). V průběhu celého dne se konaly praktické ukázky práce se softwarem pro správu a úpravu fotografií Zoner Photo Studio.

Velmi pozitivně hodnotili účastníci workshopy Roberta Vana, Kamila Rodingera, Jiřího Koliše, Pavla Máry, Petra Kuchaře a Pavla Kristiána.

Raritou na tomto FOTOdni byla účast tří dobových šermířů z Klubu historického šermu Baštýři, které měli možnost příchozí fotografové zachytit při souboji na workshopu Jiřího Koliše nebo jako objekt pro portrétní fotografii na kurzu Kamila Rodingera.

Nechyběla ani fotografická soutěž, v níž se sešla řada zajímavých snímků. Na celou akci se přijelo podívat i zvědavé oko zpravodajské kamery.

Shrnutí průběhu celé akce včetně fotodokumentace najdete na: http://www.fotoden.cz/unor2013/shrnuti.html

O společnosti ZONER software, a.s.

Společnost ZONER software, a.s. (www.zoner.eu), je největší český producent softwaru v oblasti digitální fotografie, grafiky, multimédií a významný poskytovatel internetových služeb souvisejících s prezentací na internetu a e-komercí.

Společnost provozuje své služby pod značkami Czechia (www.czechia.com), Zoner inShop (www.inshop.cz), regZone (www.regzone.cz), Zoner Photo Studio (www.zoner.cz), inPage (www.inPage.cz), Interval.cz (http://interval.cz), Zoner AntiVirus (www.zonerantivirus.cz) a Zoner Press (www.zonerpress.cz).