Apacer představuje extrémně rychlé CFast karty

Česká republika, Praha – 20. 2. 2013 – Společnost Apacer, inovativní výrobce paměťových produktů, představila extrémně rychlou sérii CFast karet. Ty podporují rozhraní SATA II, jež je teoreticky schopné dosáhnout přenosu až 3 Gb/s. Díky tomu se zvýšila rychlost čtení na 160 MB/s a zápisu na 140 MB/s. Tyto hodnoty jsou až třikrát vyšší než u běžných průmyslových CFast karet, což dělá z karet Apacer velmi zajímavé řešení pro výkonné systémy. (TZ)
Nezáleží na tom, zda CFast karty Apacer využívají vysoce spolehlivé SLC čipy či levnější MLC řešení, v obou případech se totiž mohou pochlubit zvýšenou odolností proti extrémním teplotám od – 40 °C až do 85 °C. Karty jsou k dostání v provedeních 64 GB (SLC) a 128 GB (MLC), jež uspokojí požadavky kladené na vysokokapacitní a výkonné integrované výpočetní systémy.

Nově uvedené CFast karty staví na standardu V1.0 CFA. Ten se vyznačuje rozměry současných CompactFlash karet, přičemž využívá 7 pinů pro přenos SATA signálu a 17 pinů pro napájení, čímž získává více prostoru pro dodatečné funkce.

Pro dosažení potřebné míry spolehlivosti jsou popisované produkty od společnosti Apacer vybaveny funkcí ECC pro detekci a korekci chyb, což minimalizuje potenciální možnost selhání způsobenou častými přístupy a zvyšuje přesnost a integritu dat. Pro zajištění bezpečnosti dat obsahují novinky od Apaceru možnost smazání dat z úložných bloků (Secure Erase) a efektivně tak chrání data před zneužitím.

Kromě toho integrují nové karty proprietární technologie s označením CoreProtector a CoreEraser, jež zajišťují vysokou spolehlivost, stabilitu a posilují ochranu uložených dat.

Výrobce dále zdůrazňuje, že zákazníci mají možnost nastavit vlastnosti produktů Apacer a jejich firmware tak, aby plně vyhovovaly požadavkům pro konkrétní nasazení. To do značné míry eliminuje možné problémy s kompatibilitou.

Vzorky nových průmyslových CFast karet jsou již nyní k dispozici pro testování zákazníky. Pro detaily možné spolupráce kontaktujte své lokální obchodníky.

O společnosti Apacer

Apacer je inovativním výrobcem paměťových modulů, digitálních úložišť a periferií. V roce 2011 se stal 8. největším výrobcem DRAM modulů na světě a v roce 2012 patřil v globálním měřítku také mezi 10 největších výrobců SSD disků.

Apacer si uvědomuje důležitost ukládání a deduplikace digitálních dat – za tímto účelem nabízí vysoce spolehlivá řešení určená nejen běžným zákazníkům, ale také průmyslovým odběratelům. Do portfolia společnosti Apacer v současné době patří DRAM moduly, přenosné harddisky, SSD disky, USB flash disky, paměťové karty, USB huby a čtečky paměťových karet. Další informace naleznete na oficiálních stránkách společnosti http://eu.apacer.com.