Inovátor LG sází prostřednictvím nové řady Optimus F na technologii 4G LTE

Praha, 22. února 2013 – Společnost LG rozšiřuje využití technologie 4G LTE prostřednictvím nové modelové řady Optimus F Series, kterou představí na veletrhu Mobile World Congress (MWC) v Barceloně. Smartphony Optimus F Series s nejmodernějšími technologickými prvky LG LTE by uživatelům z řad široké veřejnosti měly přinést vynikající vlastnosti a rychlost technologie 4G LTE. Na barcelonském veletrhu budou světu poprvé představena dvě zařízení z této řady – Optimus F5 a Optimus F7. (TZ)

Optimus F5 je chytrý telefon 4G LTE s IPS displejem o úhlopříčce 4,3 palce, s 1,2GHz Dual-Core procesorem a s největší baterií ve své třídě s kapacitou 2150 mAh. Model Optimus F7 pak nabízí 4,7palcový True HD IPS displej a 1,5GHz Dual-Core procesor napájený baterií o vysoké kapacitě 2540 mAh zajišťující dlouhou výdrž. Oba přístroje budou k dispozici s nejnovějším operačním systémem Android Jelly Bean 4.1.2 a budou mít pokročilé uživatelské funkce, jako jsou zdokonalené verze QSlide a Live Zooming, které bývaly výsadou prémiových zařízení LG.

Nová verze funkce QSlide dává uživatelům možnost mít otevřené dvě aplikace současně, obě v režimu celé obrazovky. Uživatelé mohou podle svých potřeb měnit velikost, pozici a průhlednost aplikací QSlide. Mezi aplikace, které jsou nyní s QSlide kompatibilní, patří video, prohlížeč, memo, kalendář a kalkulačka. Funkce Live Zooming, která byla dříve dostupná pouze u řady Optimus G, je nyní standardní součástí modelů Optimus F5 a Optimus F7. Live Zooming umožňuje uživatelům při sledování videa zvětšit konkrétní místo na obrazovce. Mezi další funkce obou zařízení Optimus F Series patří QuickMemo, QTranslator, Video Wiz, Safety Care a mnohé další.

„Díky inovacím v technologii 4G LTE si společnost LG stále udržuje vedoucí postavení ve svém průmyslovém odvětví. Optimus F Series, dobře vybavené chytré telefony s technologií 4G LTE představují to nejlepší z našeho širokého patentového portfolia LTE a z inovačních uživatelských funkcí,“ řekl tiskový mluvčí LG Electronics CZ Martin Malý.

Celosvětový prodej modelu Optimus F5 bude zahájen v Evropě ve druhém čtvrtletí,

brzy poté bude na vybrané trhy uveden model Optimus F7. Pro Českou republiku a Slovensko společnost LG neupřesnila ani cenu, ani termín uvedení.

Důležité technické údaje o modelu Optimus F5:

 • Operační systém: Android Jelly Bean 4.1.2

 • Procesor: 1.2 GHz Dual-Core

 • Displej: 4,3 palce IPS (256 ppi)

 • Rozměry: 126,0 x 64,5 x 9,3 mm

 • Paměť: 8 GB / 1 GB RAM / microSD (až 32 GB)

 • Fotoaparát: 5,0 MP AF / 1,3 MP

 • Baterie: 2,150 mAh

Důležité technické údaje o modelu Optimus F7:

 • Operační systém: Android Jelly Bean 4.1.2

 • Procesor: 1.5 GHz Dual-Core

 • Displej: 4,7 palce True HD IPS (312 ppi)

 • Rozměry: 131,7 x 68,2 x 9,6 mm

 • Paměť: 8 GB / 2 GB RAM / microSD (až 32 GB)

 • Fotoaparát: 8,0 MP AF / 1,3 MP

 • Baterie: 2,540 mAh

O LG Electronics CZ

Firma LG je silnou korejskou společností, která se svojí více než 50letou tradicí patří mezi světové lídry a technologické inovátory ve spotřební elektronice, domácích spotřebičích a mobilních komunikacích. Regionální pobočka LG Electronics CZ patří na českém a slovenském trhu mezi přední hráče v prodeji spotřební elektroniky. Nabízené portfolio LG na českém trhu je rozděleno do pěti kategorií: Spotřební elektronika, Domácí spotřebiče, Klimatizační jednotky, Mobilní telefony a Informační technologie. Česká pobočka LG Electronics byla založena v roce 2003, o dva roky později přibyla kancelář v Bratislavě. Zaměstnává více než 120 zaměstnanců, přičemž roční obrat se pohybuje v řádu miliard korun. V celé skupině LG pracuje více než 84 tisíc lidí, ve 112 provozech, v 81 dceřiných společnostech na celém světě. Produkty společnosti LG zaručují vysokou kvalitu, inovativnost a osobitost. V roce 2012 získala společnost LG ocenění asociace EISA ve dvou kategoriích – Evropský SMART televizor LG 55LM960V a Nejúspěšnější evropský displej LG 55EM970V. LG se pravidelně účastní soutěží Red Dot Design Award (LG CINEMA 3D televizor LG LM9600, LG magický ovladač Magic Remote, LG Styler, lednice s mrazákem LG GB5240AVAZ), iF Design Award a Industrial Design Excellence Award (IDEA). Navíc byla společnost LG v roce 2012 oceněna řadou ocenění od nezávislého časopisu dTest (LG BH7420P a BH6320C, Smart TV LG 42LS570S, blu-ray přehrávač LG BP620).