emporia Telecom na MWC 2013: Jak nahradit sociální sítě osobní sítí

Barcelona/Praha (25. února 2013) – Emporia Telecom, přední rakouský výrobce snadno ovladatelných telefonů, představil na veletrhu mobilních technologií Mobile World Congress 2013 novou formu sociální sítě. Jejím cílem je překlenout mezigenerační rozdíly ve vnímání mobilních technologií. Novou síť emporia nazvala tzv. osobní sítí. (TZ)

Podle výzkumů sociální sítě Facebook má každý uživatel 120 přátel, přestože některá z těchto „přátelství“ jsou založena na pouhé krátkodobé známosti. Většina lidí má v okruhu svých přátel jen málo osob z rodiny či svého okolí, na nichž jim opravdu záleží. A přesně tato osobní síť je tou nejdůležitější ze všech.

„Opravdová sociální síť je tvořena pár lidmi, na které denně myslíme,“ říká generální ředitelka emporia Telecom Eveline Pupeter a dodává: „Produkty a služby, které jsme dnes představili, jsou způsoby, jak se se svou osobní sítí důležitých lidí spojit. Prarodiče a vnoučata tak již od sebe nejsou technologicky odděleni. Emporia se snaží, aby všichni byli v kontaktu s lidmi, na kterých jim záleží.“

Emporia Telecom dnes představila produkty založené na mobilních telefonech, které by měly tuto osobní síť posílit a vylepšit:

  • emporiaME je jednoduchá aplikace pro smartphony s operačními systémy Android a iOS, která je propojuje s telefony emporia. Umožňuje sdílení relevantních informací přes mobilní síť.

  • emporiaCONNECT je bohatě vybavený, ale zároveň snadno použitelný telefon podporující emporiaME.

  • emporiaCAREplus nabízí jednoduchou cestu, jak propojit mobilní telefon či náramkové hodinky s bezpečnostním systémem. Zajišťuje podporu v nouzových situacích včetně informací o poloze telefonu.

  • emporiaLIFEtouch je první telefon emporia s dotykovým displejem, který nabízí nejen snadnou mobilní komunikaci, ale i hry pro trénink paměti a nouzový systém emporia.

O společnosti emporia Telecom

 

Rakouská společnost emporia Telecom je technologickým lídrem v segmentu telefonů se snadným ovládáním. Firma se sídlem v rakouském Linci již od roku 1991 vyvíjí a vyrábí telefony, u nichž klade největší důraz na velká tlačítka, intuitivní menu a dobře čitelný displej. Právě jednoduchost v kombinaci s pečlivě propracovanou ergonomií a speciálními funkcemi umožňuje zejména starší generaci využívat mobilní telefon bez problémů. Do výzkumu společnost Emporia Telecom investuje veliké úsilí. Každý třetí zaměstnanec pracuje právě v oddělení výzkumu a vývoje. V této oblasti navíc úzce spolupracuje přímo se zákazníky. Výsledkem je široké portfolio produktů, které usnadňují komunikaci lidem, pro které je ovládání dnešních telefonů příliš složité.

Vždy aktuální informace o společnosti emporia a jejích produktech naleznete na www.emporia.cz nebo www.amic.cz/tiskove-stredisko/. Produktové fotografie ve vysokém rozlišení jsou k dispozici na press.amic.cz.

Přidejte se k nám na www.facebook.com/EmporiaTelecomCzechRepublic nebo se podívejte na zajímavá videa na www.youtube.com/emporiatelecomczech.