Samsung představil 8palcový tablet – Samsung GALAXY Note 8.0

Barcelona 25. února 2013 – Samsung Electronics Co., Ltd., přední světová společnost v oblasti digitálních médií a digitální konvergence, dnes představila GALAXY Note 8.0. Osmipalcový tablet se řadí do kategorie zařízení střední velikosti. (TZ)

Jedinečností kategorie Note je využívání inteligentního pera S Pen, díky čemuž nabízí tablet zcela nové možnosti užívání. S Pen je stejně jako u jeho předchůdců integrován do tabletu, nově se však při vytažení pera z přístroje automaticky aktivují inovativní funkce, jako např. detekce pera, která vám nabídne upravená menu uzpůsobená vašim potřebám. Funkce Page Buddy naopak intuitivně aktivuje přizpůsobenou obrazovku S Note.

Technologie s využitím S Pen je nyní už tak dokonalá, že se dokonce nemusíte ani dotýkat displeje. Díky funkci Air View stačí perem S Pen přejet nad displejem a zobrazí se náhledy videí, e-mailů, fotografií a schůzek v plánovacím kalendáři S Planner, aniž by přitom bylo nutné příslušný soubor nebo aplikaci naplno otevírat. S Pen umožňuje snadno upravovat a ořezávat obrázky i další obsah, zatímco funkce Paper Artist a Photo Note umožnují uměleckou úpravu a personalizaci fotografií.

„Když jsme v roce 2010 poprvé uvedli na trh tablet Samsung GALAXY Tab se 7palcovým displejem, začali jsme psát novou kapitolu v historii mobilních zařízení. Nyní Samsung tuto kategorii zařízení dále rozvíjí, aby vyhovovala požadavkům moderního životního stylu,“ uvedl JK Shin, prezident divize IT & Mobile Communications společnosti Samsung Electronics. „Samsung GALAXY Note 8.0 vdechl této kategorii nový život, protože nabízí dokonalé spojení přenositelnosti a produktivity při každodenním používání – výsledkem je průkopnické řešení kapesní velikosti, které zdokonaluje a obohacuje náš každodenní život, ať už se věnujeme práci nebo zábavě,“ dodal Shin.

Jádrem inovativních řešení nabízených tabletem GALAXY Note 8.0 jsou praktické funkce včetně možnosti rozdělit 8palcový přenosný displej na více obrazovek poskytujících optimální přístup k celé řadě live aplikací. Nová generace inteligentní technologie s využitím S Pen nabízí snadnější možnosti použití, přístup k sadě šablon a nástrojům S Note, které uživateli umožňují vytvářet, upravovat, spravovat a sdílet každodenní dokumenty. Tablet kromě toho obsahuje velké množství předinstalovaného bezplatného obsahu a služeb včetně aplikací Flipboard a Awesome Note, které jsou na tabletu Samsung GALAXY k dispozici vůbec poprvé.

Chytrý diář pro život na cestách

Praktické šablony S Note a funkce S Planner pomáhají uživatelům organizovat každodenní úkoly včetně vytváření poznámek při schůzkách, zpracovávání seznamů úkolů a umožňují jim vést si svůj osobní diář. Veškerý obsah je možné vytvářet a aktualizovat do nejmenšího detailu díky využití S Pen. Převod ručně psaného písma na text je nyní přesnější a k dispozici jsou také pokročilé nástroje podporující rozpoznávání vzorců a tvarů.

Nový obsah a služby

Samsung GALAXY Note 8.0 je doslova napěchován předinstalovaným obsahem a aplikacemi zaměřenými specificky na požadavky uživatelů multimédií, kteří chtějí ze svého přístroje dostat co nejvíce. Aktualizovaná verze technologie Chat-On umožňuje snadné zasílání rychlých zpráv a skupinové chatování kombinující celou řadu formátů včetně obrazu, videa, hlasu a kontaktů – to vše pro snadnou a pohodlnou komunikaci. Vestavěná aplikace Awesome Note, která se na tabletu se systémem Android objevuje prostřednictvím NOTE 8.0 vůbec poprvé, nabízí neomezené možnosti vytváření poznámek včetně vytváření lístků s poznámkami, vedení diáře a správy seznamů úkolů. Aplikace Flipboard sdružuje v rámci jednoho stylového prostředí, kterým lze procházet listováním, veškeré zpravodajství, zprávy ze sociálních sítí a dalších zdrojů, takže máte všechny novinky i zprávy ze života ostatních snadno k dispozici na jednom místě. Společnost Flipboard vyvinula upravenou verzi své aplikace speciálně pro společnost Samsung. Funkce Smart Remote promění váš přístroj v univerzální dálkové ovládání a elektronického programového průvodce, který vám usnadní sledování televize i videa.

Maximální využití multimédií

Samsung GALAXY Note 8.0 umožňuje díky funkci Dual View rozdělit displej na dvě samostatné obrazovky, což optimalizuje možnosti práce s jednotlivými aplikacemi a uživatel může například spustit aplikaci S Note na obrazovce určené pro internetový prohlížeč a následně dle potřeby zobrazený obsah přesunovat, přetahovat nebo měnit jeho velikost.

Funkce Pop Up Note umožňuje uživatelům přistupovat kdykoli k aplikaci S Note, a mít tak pod kontrolou veškeré aktivity, zatímco funkce Pop Up Video umožňuje pokračovat v brouzdání po internetu a zároveň sledovat video na stejné obrazovce. Roztažením prsty lze jednoduše jednotlivá okna zvětšovat či zmenšovat. Multitasking je podporován i u telefonních hovorů.

Pro volný čas

Čtecí režim promění GALAXY Note 8.0 ve čtečku elektronických knih, která nabízí optimální zobrazení, takže nic nebrání tomu, abyste si s dobrou knihou vlezli do postele a vychutnali si ji do posledního řádku. Tablet můžete dokonce proměnit v univerzální chytré dálkové ovládání, kterým můžete bez problémů ovládat televizory, set-top boxy nebo DVD a Blu-ray přehrávače.

Další informace získáte na stránkách www.samsungmobilepress.com.

Více informací o technologii ChatOn 2.0 na http://youtu.be/jjRmbglgUWA

GALAXY Note 8.0 bude celosvětově v prodeji během 2. čtvrtletí 2013.

Technická specifika produktu GALAXY Note 8.0

Síť

HSPA+ 21 Mbps 850/900/1900/2100

Procesor

1,6 GHz A9 čtyřjádrový

Displej

8palcový WXGA (1280×800, 189 ppi) TFT

OS

Android 4.1.2 (Jellybean)

Fotoaparát

Hlavní (vpředu): 5megapixelový fotoaparát
Dopňkový (vzadu): 1,3megapixelový fotoaparát

Video

Formát videa: MPEG4, H.263, H.264, WMV, DivX, (1080p Full HD video @ 30fps)

Audio

Formát zvuku: MP3, AAC, AAC+, eAAC+, WMA, AC3, FLAC

3,5mm konektor na sluchátka, Stereo Speaker

Funkce s využitím S Pen

S Pen Experience

– S Note, S Planner, E-mailový klient podporující ručně psané poznámlky

– Quick Command, Easy Clip, Photo Note, Paper Artist

Air View
Popup Note, Popup Video
Shape Match, Formula Match, Idea Sketch

Funkce na sdílení obsahu

Samsung AllShare Play

Samsung AllShare Cast(WiFi Display) – Mirroring & Extension

Samsung AllShare Framework

Funkce a služby týkající se obsahu

Samsung Apps
Samsung Kies / Samsung Kies Air
Samsung TouchWiz / Samsung L!ve Panel
Samsung Hub

– Game Hub

– Learning Hub / Readers Hub / Music Hub / Video Hub / Media Hub (pouze USA)

Samsung ChatOn mobile communication service (verze 2.0)
Smart Stay, Přímé volání
Page Buddy / Tag Buddy / Word Buddy
Google Search, Google Maps, Gmail, Google Latitude

Google Play Store, Google Play Books, Google Play Movies

Google Plus, YouTube, Google Talk,

Google Places, Google Navigation, Google Downloads

Awesome Note
Flipboard

GPS

A-GPS + GLONASS (verze 3G)

Konektivita

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n (2,4 & 5 GHz), Wi-Fi Direct, AllShareCast, BT4.0, USB2.0

Senzory

Akcelerometr, digitální kompas, senzor přiblížení

Paměť

2 GB (RAM), 16/32 GB

microSD (až do 64 GB)

Rozměry

210,8×135,9mm, 338g (verze 3G)

Baterie

Standardní baterie, Li-ion 4,600mAh

*Dostupnost funkcí hlasového volání se může v jednotlivých zemích lišit.
*Dostupnost jednotlivých Samsung Hubs a Google služeb se mohou v jednotlivých zemích lišit.
*Všechny funkce, specifikace a produktové informace uvedené v tomto dokumentu včetně výhod, designu, cen, příslušenství, výkonu, dostupnosti a vlastností se mohou změnit bez nutnosti předchozího oznámení.
*Android, Google, Android Beam, Google Search, Google Maps, Gmail, Google Latitude, Google Play Store, Google Play Books, Google Play Movies, Google Plus, YouTube, Google Talk, Google Places, Google Navigation, and Google Downloads jsou ochranné známky Google Inc.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. je světová jednička v oblasti technologií, které otevírají nové možnosti lidem na celém světě. Díky neustálým inovacím a objevům, transformujeme svět televize, chytrých telefonů, notebooků, tiskáren, fotoaparátů, domácích spotřebičů, zdravotnického zařízení, polovodičů a LED řešení. Zaměstnáváme 236 000 lidí v 79 zemích světa s ročním obratem přesahujícím 201 bilionů KRW. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.samsung.com.