Verbatim plánuje masivní růst v oblasti osvětlení s novými produkty pro profesionály a spotřebitele

Praha, 25. února 2013 – Protože trh s LED osvětlením neustále vzkvétá, přichází společnost Verbatim co nejrychleji s novými špičkovými produkty, aby se podílela na tomto očekáváném růstu. Pro Verbatim představuje tato expanze do oblasti LED osvětlení základ budoucích obchodních aktivit. Očekává se, že tržby z LED produktů z nich učiní do roku 2015 jednu z nejdůležitějších kategorií produktů v portfoliu značky Verbatim. (TZ)

Verbatim, asi nejznámější coby průkopník v oblasti technologií na ukládání dat, kde se angažuje od roku 1969, nyní úspěšně tvoří budoucnost LED osvětlení díky klíčovým technologiím Mitsubishi Chemicals Corporation (MCC).

Už od dob získávání zkušeností v oblasti ukládání dat, Verbatim vždy dokazoval svou odbornou vyspělost a schopnost rychle vyvíjet nové výrobky, a nyní chce zdůraznit již dosažený pokrok v  oblasti osvětlení. Po představení své první řady světelných LED zdrojů v září 2010 rozšířil následně své portfolio LED produktů. Dnes se profesionální řada Verbatim skládá z více než 50 produktů zaměřených na specialisty na světelný design, architekty a facility manažery. Dalších 25 produktů je určeno pro použití v domácnostech a pro běžné spotřebitele, kterým jsou k dispozici prostřednictvím obchodů s elektro výrobky, v potřebách pro kutily a on-line obchodech.

Verbatim je dceřinou společností Mitsubishi Chemicals, největší japonské chemické společnosti a jednoho z předních světových výrobců surovin pro LED. Verbatim využívá výhod už zavedených distribučních kanálů, které byly zřízeny pro prodej stávajících produktů společnosti prostřednictvím B2B a B2C.

„Verbatim je známý jako značka vytvářející špičková řešení na ukládání dat. Společnost je přes 10 let světovou jedničkou v oblasti optických médií s DVD a CD nosiči. Náš slogan „Technologie, které můžete věřit“ garantuje, že naše výrobky jsou vysoce kvalitní, odolné a spolehlivé. Tento závazek našim zákazníkům úspěšně dodržujeme už 40 let,“ vysvětluje Dick Hoogerdijk, generální manažer LED EUMEA a člen představenstva Mitsubishi Kagaku Media, která je součástí Mitsubishi Chemicals.

Verbatim očekává, že rok 2013 bude velmi úspěšný pro světelné LED zdroje a přinese společnosti řadu příležitostí k růstu. Vzhledem k stále velkému počtu používaných klasických žárovek a zákazu Evropské unie na jejich výrobu a dovoz, Verbatim očekává, že poptávka po LED světelných zdrojích v tomto roce dramaticky vzroste. Světelné LED zdroje tvořily 15 procent evropského trhu s osvětlovací technikou v roce 2012, což odpovídá 2,3 miliardám euro. Nový výzkum společnosti McKinsey předpovídá, že do roku 2020 bude 60 procent všech světelných zdrojů a 62 procent všech svítidel v domácnostech využívat LED technologii, v souhrnné hodnotě 8,4 miliard euro. Celkově se očekává, že trh s LED produkty v Evropě by měl v roce 2020 vzrůst na 17 miliard euro.

Produktové novinky a jejich uvedení na trh

Díky unikátní fosforové a LED technologii vyvinuté společností MCC, představí Verbatim brzy významný pokrok v oblasti LED osvětlení. S využitím VxRGB™ technologie, která bude předvedena na veletrhu osvětlení Euroluce (Milán, 9. – 14. dubna 2013), plánuje Verbatim představit novou řadu MR16 světelných zdrojů s bezkonkurenční věrností barev. V prodeji budou od dubna v elektro a internetových obchodech.

Další převratné novinky budou následovat. Verbatim nedávno prozradil, že Mitsubishi Chemicals uzavřela partnerství se společností Seoul Semiconductor a chce využívat jejich vlastní LED technologii na bázi nepolarizovaného nitridu galia (GaN), která nabízí nejméně pětkrát vyšší jas než konvenční LED. Tento unikátní průlom ve výrobě přinášející zvýšení účinnosti LED, umožňuje produkci světelných zařízení podstatně menších rozměrů a dává specialistům na osvětlení větší volnost v designu.

„Jsme nadšeni z osvojení si technologie LED čipu na bázi nitridu galia namísto safíru nebo karbidu křemíku. Tento krok zvýší nejen světelný výstup našich světelných zdrojů, ale přinese také dlouhodobější úsporu nákladů,“ dodává Dick Hoogerdijk.

Po své premiéře na Euroluce v roce 2011, byla VELVE™ technologie společnosti Mitsubishi dána k dispozici návrhářům osvětlení jako první na světě a komerčně nejdostupnější, barevné laditelné a stmívatelné OLED osvětlení. Tato koncepce umožnila MCC vyrábět světelné moduly, které nabízejí neoslňující jasné osvětlení bez blikání nebo nadměrného vyzařování tepla. Mnoho konkurenčních OLED modulů je limitováno produkováním pouze bílého světla, zatímco VELVE nabízí návrhářům osvětlení další tvůrčí možnosti.

„Verbatim VELVE moduly se používají k vytvoření ambientního a atmosféru vytvářejícího osvětlení v běžných architektonických aplikacích pro dekorativní nebo funkční účely. Uživatelé těží z harmonického tlumeného světelného výstupu, integrované kalibrace a rovnoměrného rozložení světla z panelu na panel bez přepálených míst, oslnění nebo nepříjemné intenzity,“ poznamenává Jeanine Chrobák-Kando, EUMEA Business Development Manager společnosti Verbatim.

Počátkem letošního roku začal Verbatim představovat svou řadu stylových LED světelných příslušenství, která doplňují špičkové a spolehlivé LED zdroje dodávané prostřednictvím B2B a obchodních kanálů po celé Evropě.

„Expanze společnosti Verbatim do oblasti LED je klíčová z hlediska budoucnosti našeho portfolia produktů a celkově i obchodu,“ uzavírá Rüdiger Theobald, EUMEA marketingový ředitel společnosti Verbatim. „Rok 2013 bude rokem s velkými možnostmi k růstu. Verbatim chce reagovat na tyto výzvy a představí mnoho nových inovativních produktů v oblasti osvětlení se záměrem významně posílit svou pozici na trhu v Evropě.“

O společnosti Verbatim

Od roku 1969 udává Verbatim směr vývoje technologií pro uchovávání dat – od disket a magneticko-optických médií, přes CD a DVD formáty až po nejnovější HD média Blu-ray. Kromě toho nabízí kvalitní produkty na poli přenosných USB klíčenek, paměťových „flash“ karet, SSD a externích pevných disků, a stejně tak i široké spektrum počítačového příslušenství. Verbatim je dceřinou společností Mitsubishi Kagaku Media, člena uskupení Mitsubishi Chemical Holdings Corporation, a těží z vynikajícího výzkumného a vývojového oddělení. Díky tomu hraje Verbatim klíčovou roli při utváření trhu s paměťovými médii. Velmi přísné kontroly kvality během výroby zajišťují vysokou kvalitu produktů společnosti Verbatim, která vítězí v mnoha mezinárodních srovnávacích testech. Společnost je světovým lídrem v oblasti optických datových nosičů. Více informací naleznete na adrese: www.verbatim-europe.cz

Od roku 2010 Verbatim vyvíjí a prodává energeticky úsporné LED/OLED svítidla pro domácnosti a obchodní využití, k čemuž využívá klíčové technologie vyvinuté Mitsubishi Chemical Corporation. Více informací na www.verbatimlighting.eu