Vznikla meteorologická fotogalerie nejen pro lovce bouřek

Na serveru In-počasí dnes byla spuštěna meteorologická fotogalerie. Cílem je vytvořit kolekci fotek, v nichž důležitou roli hrají projevy počasí (bouřky, kroupy, zvláštní oblaka, blesky) nebo i příroda.  (TZ)

Silné projevy bouřek lidé stále uchvacují a příroda na nebi vytváří kouzelné scenérie. Jedním z nejfotogeničtějších projevů bouřek jsou kromě blesků zvláštní oblaka, která se vyskytují na čele bouřek, tzv. shelf cloud. Úchvatnou scenérii ovšem dokáže vytvořit i silný propad srážek z bouřkového oblaku (downburst).

Fotogalerii ocení především tzv. lovci bouřek, kteří se v létě vydávají do terénu a zachycují extrémní projevy počasí. S ostatními se potom mohou podělit o své úlovky a poradit jim bezpečná místa s dobrým výhledem vhodným k pozorování silných bouřek v přírodě.

Fotografie mohou uživatelé komentovat, hodnotit, sdílet na Facebook nebo zasílat své vlastní snímky. Ve fotogalerii nechybí ani možnost označení místa pořízení na mapě. Díky tomu mohou i ostatní uživatelé snadno nalézt místo, kde byla fotografie zachycena.

Downburst v Plzni 18.6.2012 – bouřku doprovázel vydatný přívalový déšť (propad srážek z oblaku), dešťová clona byla nádherné ohraničena