Nový portál s podrobným sněhovým zpravodajstvím z Česka

Na stránkách In-počasí byl dnes spuštěn nový sněhový portál s unikátním množstvím informací o stavu sněhu v Česku, podmínkách pro lyžování, vývoji sněhové pokrývky a nechybí ani rozsáhlá databáze lyžařských středisek v Česku a na Slovensku. Informačně se jedná o jedny z nejbohatších stránek v dané oblasti na českém internetu. (TZ)

Na stránkách si můžete zobrazit podrobné informace o stavu sněhu a podmínkách v lyžařských střediscích v celém Česku a na Slovensku. V databázi naleznete údaje z více než 500 středisek v České republice a 120 středisek na Slovensku. U vybraných středisek si můžete zobrazit i údaje o aktuální sněhové pokrývce, podmínkách, upravených sjezdovkách nebo běžeckých tratí. Všechna střediska naleznete na podrobné mapě Česka. Snadno si tak vyhledáte lyžařské středisko ve vaší blízkosti. Kromě velkých lyžařských areálů lze navštívit menší sjezdovky nacházející se po celém Česku a na něž můžete vyrazit třeba jen na odpoledne. Do řady areálů se můžete podívat také prostřednictvím webových kamer. Na stránkách naleznete záběry z více než 250 webových kamer na horách.

Prostřednictvím numerického modelu lze také sledovat předpověď vývoje výšky sněhové pokrývky v následujících dnech v celé Evropě. Snadno se tak dozvíte, kolik přibližně sněhu leží v Alpách, Pyrenejích či na severu Skandinávie nebo Islandu.

Údaje o výšce sněhové pokrývky se dozvíte nejen z lyžařských areálů na horách, ale i z meteorologických stanic v nižších polohách nebo od ostatních lidí, které údaje o sněhové pokrývce na naše stránky pravidelně zasílají.  Zobrazit si můžete také údaje o sněhové pokrývce v Česku za posledních 30 let. Zobrazit si můžete také údaje o sněhové pokrývce v Česku za posledních 30 let.

Díky novým stránkám získáte ucelený přehled o stavu sněhové pokrývky a podmínkách na lyžování.