Samsung na MWC v Barceloně uspořádal pro vývojáře Developer Day

Barcelona 27. února 2013 – Samsung Electronics Co., Ltd., přední světová společnost v oblasti digitálních médií a digitální konvergence, dnes na MWC v Barceloně uspořádala třetí ročník Developer Day, kterého se zúčastnilo přes 500 vývojářů aplikací z celého světa. (TZ)

Po úspěšném “bada Developer Day“ v roce 2011 a Developer Day v loňském roce je to již v pořadí třetí účast společnosti Samsung na výstavě App Planet, která se koná během MWC a je vyhrazena vývojářům aplikací. V návaznosti na loňský úspěch Samsung zdvojnásobil plochu svého výstavního prostoru, aby zde předvedl nejnovější platformy a obsahové služby.

Jednou z nejvýznamnějších částí dne bylo představení otevřeného rozhraní API pro službu Samsung Wallet, díky které mohou uživatelé na jedné platformě nakupovat zboží jako letenky, kupóny a předplatné. Během akce byli zveřejněni první partneři této služby. Jsou jimi Walgreens, Belly, StubHub, Expedia, Booking.com, Hotels.com a Lufthansa.

Společnosti Samsung a EA Chillingo společně také oznámily zahájení nové iniciativy „100% Indie“. Tento program umožňuje nezávislým vývojářům distribuovat vlastní aplikace prostřednictvím obchodu Samsung Apps, přičemž za prvních šest měsíců od uvedení aplikace na trh si mohou ponechat 100 % tržeb.

Mezi další akce, probíhající na Developer Day, patřily praktické ukázky služby AdHub, což je nová služba poskytující vývojářům příjmy z reklamy, nebo prezentace nástroje AllShare Framework, který umožňuje zajistit funkčnost jejich aplikací napříč různými druhy zařízení. Samsung také představil nejnovější verzi sady S Pen SDK (verzi 2.3)určenou pro vývoj aplikací využívajících funkce elektronického pera S Pen.

„Společnost Samsung je odhodlána rozšiřovat své portfolio chytrých telefonů v těsné spolupráci s vývojáři i partnerskými poskytovateli služeb. Zaměřujeme se na průběžnou inovaci široké škály produktů a služeb, abychom tak vyšli vstříc potřebám koncových uživatelů a jsme odhodláni udělat vše pro to, abychom vývojářům poskytli nejnovější nástroje a další zdroje, které k dosažení tohoto cíle mohou napomoci,“ uvedl Dr. Won-Pyo Hong, prezident a ředitel obchodní jednotky Media Solution Center společnosti Samsung.

V rámci Dne vývojářů připravil Samsung výstavní zóny, jejichž cílem bylo podpořit tvůrčí atmosféru a poskytnout vývojářům okamžité rady ohledně nejnovějších nástrojů a služeb společnosti Samsung.

Další informace o nejnovějších nástrojích a programech poskytovaných společností Samsung vývojářské komunitě včetně informací o akcích pořádaných pro vývojáře po celém světě naleznete na stránkách http://developer.samsung.com.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. je světová jednička v oblasti technologií, které otevírají nové možnosti lidem na celém světě. Díky neustálým inovacím a objevům, transformujeme svět televize, chytrých telefonů, notebooků, tiskáren, fotoaparátů, domácích spotřebičů, zdravotnického zařízení, polovodičů a LED řešení. Zaměstnáváme 236 000 lidí v 79 zemích světa s ročním obratem přesahujícím 201 bilionů KRW. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.samsung.com.