Společnost LG ovládla s řadou Optimus G barcelonský veletrh

Praha, 7. března 2013 – Nová modelová řada Optimus G od společnosti LG získala na veletrhu Mobile World Congress (MWC) ve španělské Barceloně četná ocenění „Best of MWC 2013“. Ocenění jí byla udělena světovými médii zaměřenými na technologie, která zaujal výkonný hardware a inovační uživatelské funkce série. (TZ)

„Získaná ocenění potvrzují světovou popularitu těchto přístrojů. Od září loňského roku, kdy byla série LG Optimus G představena, si tento nesmírně oblíbený produkt vysloužil samá pozitivní hodnocení a příznivé recenze. Úspěch v Barceloně jen dokládá, že se jedná o špičkový supertelefon LG, který má uživatelům co nabídnout, “ uvedl Martin Malý, tiskový mluvčí LG Electronics CZ.

Vlajková loď společnosti LG

Optimus G jsou první smartphony na světě s výkonným procesorem Snapdragon™ S4 Pro Quad-Core od společnosti Qualcomm. Displej LG True HD IPS Plus v kombinaci s technologií Zerogap Touch pak poskytuje živý obraz a jemnost při dotykovém ovládání. Kromě prvotřídního hardwaru, jedinečného designu a nádherné obrazovky nabízí řada Optimus G také uživatelsky příjemné funkce, jako jsou QSlide, QuickMemo nebo Live Zooming.

Na model Optimus G navazuje přístroj Optimus G Pro, který je nejnovějším přírůstkem série LG Optimus G. Optimus G Pro je smartphone disponující technologií 4G LTE s 5,5palcovým Full HD IPS displejem a špičkovými uživatelskými funkcemi, jako jsou Dual Recording a Virtual Reality (VR) Panorama.

První ze zařízení G série, Optimus G, přijde na český trh již tento měsíc. Nástup Optimusu G Pro je v České republice očekáván na podzim letošního roku.

O LG Electronics CZ

Firma LG je silnou korejskou společností, která se svojí více než 50letou tradicí patří mezi světové lídry a technologické inovátory ve spotřební elektronice, domácích spotřebičích a mobilních komunikacích. Regionální pobočka LG Electronics CZ patří na českém a slovenském trhu mezi přední hráče v prodeji spotřební elektroniky. Nabízené portfolio LG na českém trhu je rozděleno do pěti kategorií: Spotřební elektronika, Domácí spotřebiče, Klimatizační jednotky, Mobilní telefony a Informační technologie. Česká pobočka LG Electronics byla založena v roce 2003, o dva roky později přibyla kancelář v Bratislavě. Zaměstnává více než 120 zaměstnanců, přičemž roční obrat se pohybuje v řádu miliard korun. V celé skupině LG pracuje více než 84 tisíc lidí, ve 112 provozech, v 81 dceřiných společnostech na celém světě. Produkty společnosti LG zaručují vysokou kvalitu, inovativnost a osobitost. V roce 2012 získala společnost LG ocenění asociace EISA ve dvou kategoriích – Evropský SMART televizor LG 55LM960V a Nejúspěšnější evropský displej LG 55EM970V. LG se pravidelně účastní soutěží Red Dot Design Award (LG CINEMA 3D televizor LG LM9600, LG magický ovladač Magic Remote, LG Styler, lednice s mrazákem LG GB5240AVAZ), iF Design Award a Industrial Design Excellence Award (IDEA). Navíc byla společnost LG v roce 2012 oceněna řadou ocenění od nezávislého časopisu dTest (LG BH7420P a BH6320C, Smart TV LG 42LS570S, blu-ray přehrávač LG BP620).