Telefónica opět nabízí start kariéry studentům vysokých škol

Společnost Telefónica již podruhé nabízí pracovní příležitosti studentům. Dnešním dnem startuje druhé kolo takzvaného Internship programu, v jehož rámci společnost začleňuje do svých týmů studenty posledních ročníků vysokých škol. Letos by mělo uplatnění ve firmě nalézt dalších 40 studentů. Stejný počet jich nastoupil i v loňském roce. (TZ)

„Podpora mladých lidí je pro společnost Telefónica klíčová. Podporujeme mladé lidi, protože věříme, že jsou budoucností naší společnosti. Bez praxe mají studenti na trhu práce horší výchozí pozici, proto nabízíme vysokoškolákům možnost nastartovat kariéru v nadnárodní společnosti a získat zkušenosti prací na zajímavých projektech,“ uvedl Ctirad Lolek, ředitel divize lidských zdrojů společnosti Telefónica.

Studenti získají možnost pracovat na pracovní pozici v jednom z týmů napříč celou společností. Kromě reálné pracovní zkušenosti budou mít příležitost zúčastnit se v rámci rozvojového programu řady školení, workshopů a exkurzí, každý účastník Internship programu dostane závěrečné hodnocení a certifikát. Nejlepším studentům bude od společnosti Telefónica nabídnuta pracovní pozice na plný úvazek.

Internship program je koncipován na 12 – 18 měsíců. Je určen studentům 3. a 4. ročníků vysokých škol, kterým zbývá ještě minimálně rok do konce studia. Podmínkou účasti je mimo jiné velmi dobrá znalost anglického jazyka.

Zájemci o účast v Internship Programu procházejí dvoukolovým výběrovým řízením. V prvním kole absolvují online testy a telefonický pohovor s náborovým specialistou, druhé kolo probíhá formou Assessment Centra. Jeho součástí jsou psychologické a výkonnostní testy, prezentace případové studie a osobní pohovor s budoucím nadřízeným. Část druhého kola probíhá v anglickém jazyce.

Náborová kampaň probíhá na kariérních stránkách společnosti Telefónica www.chcidoo2.cz, prostřednictvím webů www.jointalentum.comwww.jobs.czwww.prace.cz a také na sociálních sítích. Studenti se mohou přihlašovat do 15.4.

O společnosti Telefónica Czech Republic

Telefónica Czech Republic je předním integrovaným telekomunikačním operátorem na českém trhu. V současnosti provozuje téměř osm milionů mobilních a pevných linek, což z ní činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb na světě. Nabízí nejucelenější nabídku hlasových a datových služeb v České republice. Mimořádnou pozornost věnuje využití růstového potenciálu především v datové a internetové oblasti. Společnost provozuje nejrozsáhlejší pevnou a mobilní síť včetně sítí 3. generace – datovou síť CDMA a síť UMTS, která umožňuje přenos dat, hlasu, obrazu a videa. Jak první operátor v České Republice spustila LTE (Long Term Evolution), síť 4. generace mobilní komunikace, která umožňuje nejrychlejší mobilní internet současnosti. Telefónica Czech Republic je také předním poskytovatelem ICT služeb v zemi.

O společnosti Telefónica

Společnost Telefónica je z hlediska tržní kapitalizace jednou z největších telekomunikačních firem na světě. Své obchodní aktivity zaměřuje především na služby pevné a mobilní telefonie, přičemž za klíčový nástroj k rozvoji obojího považuje širokopásmové připojení. Společnost ve významném rozsahu působí celkem v 25 zemích světa a počet jejích zákazníků dosahuje 312 milionů. Její zastoupení se soustřeďuje na Španělsko, Evropu a země Latinské Ameriky, kde realizuje svou růstovou strategii. Telefónica je 100% soukromá společnost, akcie společnosti jsou kotované na burze v Madridu a dalších burzách a dělí se o ně více než 1,5 miliónu přímých akcionářů.