Tieto je certifikovaným poskytovatelem RunSAP

Ostrava, 13. března 2013 – Společnost Tieto, partner společnosti SAP, se stala oficiálním poskytovatelem SAP služeb dle metodiky RunSAP®. Díky tomu může svým klientům nabídnout služby řízení aplikací během jejich celého životního cyklu efektivněji. Metodika Run SAP je integrována i do procesů a provozních postupů v rámci globální sítě společnosti Tieto, která je jednou z pouhých šesti firem, jež tuto certifikaci získaly. (TZ)

„Společnost Tieto rozpoznala přidanou hodnotu, kterou Run SAP přináší. Rovněž ji chválíme za úsilí, které věnovala tomu, aby se stala SAP-certifikovaná pro provoz aplikací podle metodiky Run SAP,“ říká Anja-Christina Bruehling, viceprezidentka a ředitelka Global Partner management & Training, Active Global Support, SAP.

SAP poskytuje komplexní přístup ke správě aplikací během jejich životního cyklu (Application Lifecycle Management), s plnou integrací zajišťovanou SAP Solution Managerem. To napomáhá zákazníkům a partnerům inovovat a implementovat změny rychleji, snižovat provozní náklady, zajistit nepřetržitost provozu a vysokou kvalitu aplikací.

„Těší mě skutečnost, že je nyní naše SAP partnerská certifikace úplná.  Aplikací provozních standardů a metodiky Run SAP do našich procesů dokážeme naplnit a dokonce překonat očekávání našich zákazníků,“ říká Dietmar Gritsch, ředitel pro SAP ALM ve společnosti Tieto Corporation.

Jako podmínku pro získání certifikátu Run SAP Operation Certification společnost Tieto vyškolila potřebné množství zaměstnanců a demonstrovala svou schopnost implementovat end-to-end standardy řešení u několika zákazníků. Společnost SAP ověřila správnost implementací nasazených společností Tieto a potvrdila, že jsou provozovány podle SAP nejlepších praktik. Aktuálně je v SAP týmu společnosti Tieto Czech certifikováno 40 % specialistů.

Metodika Run SAP, založená na Information Technology Infrastructure Library (ITIL), je integrální součást otevřeného přístupu k správě aplikací během jejich životního cyklu. Run SAP nabízí podpůrné aplikace, služby, standardy, jak řídit a udržovat SAP i non-SAP řešení v průběhu celého životního cyklu. Díky tomu mohou zákazníci snadněji inovovat a implementovat případné změny ke splnění obchodních požadavků s výraznou časovou úsporou. Dále jim řešení umožňuje snížit provozní náklady a zajistit kontinuitu.

O společnosti Tieto

Tieto je největší severoevropský dodavatel IT služeb, poskytující komplexní služby v oblasti IT pro soukromý i veřejný sektor. Jako důvěryhodný partner v transformaci IT pomáháme našim zákazníkům přizpůsobit jejich procesy a podnikání požadavkům trhu. V Tietu klademe velký důraz na profesionální růst a výsledky.

Společnost Tieto, založená v roce 1968, se sídlem v Helsinkách a čistými tržbami 1,8 miliard eur zaměstnává na 17 000 expertů a působí ve více než 20 zemích světa. Její akcie jsou obchodovány na burze NASDAQ OMX v Helsinkách a Stockholmu.