Apacer představuje tenký a odolný průmyslový SSD disk SDM4

Česká republika, Praha – 21. 3. 2013 – Společnost Apacer, inovativní výrobce paměťových produktů, představila nový extrémně tenký SSD disk SDM4 7P/180D Slim se sedmipinovým SATA konektorem. Novinka je určena pro nasazení v průmyslových zařízeních, u nichž se kladou vysoké nároky na kompaktní rozměry a mobilitu. (TZ)

Disk SDM4 váží jen 3 až 5 gramů a jeho výška se pohybuje od 6,42 do 6,9 milimetrů. Rozměry tak dosahují přibližně 40 % současných mSATA SSD disků nasazovaných v dnešních ultraboocích. Aby Apacer splnil požadavky co nejširšího okruhu zákazníků, nabízí nový ultra slim SSD 7P/180D jak ve verzi s krytem, tak i bez krytu. Disk je dostupný v kapacitách (až) 16 GB (SLC) a (až) 32 GB (MLC) a podporuje široký rozsah provozní teploty od -40 do +85 °C. K dalším vlastnostem patří odolnost proti nárazům a vibracím (anti-shock a anti-vibration) a nízká spotřeba elektrické energie.

SSD disk SDM4 je vybaven 7pinovým SATA konektorem, jehož design dokáže zařízení ochránit před selháním během pohybu a zajistit tak vysokou stabilitu sytému. Díky tenkému profilu a malým rozměrům umožní nový SSD disk také lepší proudění vzduchu uvnitř zařízení, což v konečném důsledku znamená lepší chlazení celého systému. Produkt je vybaven rovněž technologií ECC pro kontrolu a opravu chyb (16~24 bit/ 1K Byte) a funkcí inteligentního obnovení při chybě napájení. V neposlední řadě podporuje také příkaz Trim ve Windows, který dále zvyšuje jeho stabilitu.

Společnost Apacer již s novým diskem zaznamenala významný úspěch, když vyhrála 21 cen v rámci soutěže Taiwan Excelence. Hodnotitele zaujal produkt zejména svou kompaktností, nízkou spotřebou a přidanou hodnotou v podobě anti-shock a anti-vibration funkcí.

O společnosti Apacer

Apacer je inovativním výrobcem paměťových modulů, digitálních úložišť a periferií. V roce 2011 se stal 8. největším výrobcem DRAM modulů na světě a v roce 2012 patřil v globálním měřítku také mezi 10 největších výrobců SSD disků.

Apacer si uvědomuje důležitost ukládání a deduplikace digitálních dat – za tímto účelem nabízí vysoce spolehlivá řešení určená nejen běžným zákazníkům, ale také průmyslovým odběratelům. Do portfolia společnosti Apacer v současné době patří DRAM moduly, přenosné harddisky, SSD disky, USB flash disky, paměťové karty, USB huby a čtečky paměťových karet. Další informace naleznete na oficiálních stránkách společnosti http://eu.apacer.com.