Česká pošta spouští systém, který firmám usnadní přístup k veřejným zakázkám

Česká pošta představila novou službu, která zejména menším a středně velkým firmám usnadní přístup k důležitým informacím. Jedná se o systém i-zakázky, který automaticky vyhledává a monitoruje veřejné zakázky v hodnotě už od 20 000 Kč. (TZ)

Každý podnikatel nebo živnostník získá za měsíční poplatek 199 korun přístup k nejnovějším výběrovým řízením podle oboru činnosti, regionu a dalších kritérií. „Novým informačním projektem vnášíme světlo do složitého systému zadávání veřejných zakázek. Vycházíme vstříc podnikatelům a živnostníkům, kterým dokážeme vyhledat přesně ty informace, které pak mohou využít ve svůj prospěch,“ říká Tomáš Ječný, vrchní ředitel ICT České pošty.

Česká pošta připravovala systém i-zakázky více než rok. Ke spolupráci přizvala také IT specialisty ze společnosti Corpus Solutions, která stojí například za serverem justice.cz.

„Dnes máme systém, který sbírá informace z tisíců různých zdrojů – státní instituce, ministerstva, kraje, města, obce, ale také poptávky lokálních zadavatelů. Sledujeme více než 120 oborů. Samozřejmě informujeme o obřích tendrech, ale umíme vyhledat také tisíce malých zakázek. Jejich průměrná hodnota je osmdesát tisíc korun, proto je služba určená zejména malým a středním podnikatelům. Naším cílem je zpřístupnit veřejné zakázky každému,“ dodává Tomáš Ječný.

Veřejnými zakázkami informační projekt České pošty začíná. V blízké budoucnosti by měl být postupně rozšiřován o další informační služby, na které mají podnikatelé a veřejnost plný nárok. Podnikatelé i občané se mohou těšit například na právní servis, jenž usnadní orientaci v legislativě a nejnovějších předpisech.

Služba i-zakázky: www.i-verejnezakazky.cz