Apacer představuje dvojici PATA SSD disků s pokročilými funkcemi pro ochranu dat

Česká republika, Praha – 18. 4. 2013 – Společnost Apacer, inovativní výrobce paměťových produktů, přichází na český trh s novými PATA SSD disky, jež kladou velký důraz na zabezpečení dat. (TZ)

Dnešní trh SSD disků nabízí především zařízení disponující vysokorychlostní sběrnicí SATA. Většina průmyslových PC však stále využívá sběrnici PATA (IDE), přičemž především starší zařízení často trpí nepříjemně vysokou poruchovostí. Z hlediska bezpečnosti dat a poměru cena/výkon se jako nejpříhodnější řešení tohoto problému jeví upgrade na SSD disk nabízející rozhraní PATA. Společnost Apacer v návaznosti na tuto poptávku představila nové PATA SSD disky s přidanou hodnotou v podobě pokročilých bezpečnostních funkcí – Full Erase, Destroy a Virtual Write. Produkty lze pořídit ve dvou variantách: AFD 257 představuje 2,5palcový SSD disk s 44pinovým konektorem, AFD 187 potom 1,8palcový disk s 40pinovým konektorem.

Technologie Full Erase zajistí kompletní smazání dat uložených v oddílech User Block (běžná uživatelská data) i Free Block (data pro zajištění parity). Díky tomu lze snadno zamezit odcizení důvěrných informací. Funkce Destroy představuje pokročilou technologii, která smaže data nejen z běžných datových, ale také systémových bloků. Účelem je kompletní zničení obsahu disku tak, aby nemohla být žádná uložená informace obnovena. Technologie splňuje požadavky kladené na americká národní obranná sledovací zařízení, jež musí být vybavena systémem pro kompletní destrukci citlivých dat.

Kromě nástrojů pro úplné smazání dat Apacer do představovaných produktů zakomponoval také funkci Virtual Write, jež efektivně chrání data uložená na disku. Tato technologie je založena na konceptu virtualizace zápisu a umožňuje uživateli vybrat si mezi zápisem na disk nebo uložením dat do dočasného prostoru. V druhém případě nejsou data zapsána do flash paměti, nýbrž uložena nezávisle na operačním systému. Pakliže se v systému vyskytne podezřelá aktivita, restartování počítače zajistí okamžité smazání dočasných dat.

Konektor disku AFD 257 je umístěn na spodní straně šasi, což umožňuje jeho okamžitou aktivaci systémem plug-and-play. Tato možnost však není dostupná v případě některých uzavřených systémů, proto společnost Apacer navrhla další alternativu v podobě připojení externími kabely. Uživatelé tím pádem budou pracovat pouze s několika upravenými tlačítky na kontrolním panelu pro přímé připojení disku AFD 257.

Série SSD disků AFD je dostupná v kapacitách až do 256 GB. Kromě pokročilých bezpečnostních funkcí disky disponují rovněž nejnovějšími technologiemi pro přenos dat – PIO Mode 4, MWDMA Mode-2 a Ultra DMA-6. Zařízení také podporují 72bitový kód pro opravu chyb ECC, sledování opotřebení a monitorovací technologii S.M.A.R.T. Uživatelé si mohou vybrat mezi vysoce stabilním SLC řešením nebo cenově dostupnějším MLC řešením. Čipy SLC garantují funkčnost v rozmezí teplot -40 °C – 85 °C, takže mohou průmyslové systémy běžet i v případě, že jsou vystaveny vysokým teplotám, přímému slunečnímu svitu, nebo naopak teplotám extrémně nízkým.

O společnosti Apacer

Apacer je inovativním výrobcem paměťových modulů, digitálních úložišť a periferií. V roce 2011 se stal 8. největším výrobcem DRAM modulů na světě a v roce 2012 patřil v globálním měřítku také mezi 10 největších výrobců SSD disků.

Apacer si uvědomuje důležitost ukládání a deduplikace digitálních dat – za tímto účelem nabízí vysoce spolehlivá řešení určená nejen běžným zákazníkům, ale také průmyslovým odběratelům. Do portfolia společnosti Apacer v současné době patří DRAM moduly, přenosné harddisky, SSD disky, USB flash disky, paměťové karty, USB huby a čtečky paměťových karet. Další informace naleznete na oficiálních stránkách společnosti http://eu.apacer.com.