85 % českých firem podceňuje množství škodlivého softwaru

Drtivá většina firem v České republice výrazně podceňuje množství škodlivých programů, které denně vznikají. Pouze 9 % z nich si uvědomuje plný rozsah hrozby. Vyplývá to z celosvětového průzkumu společnosti Kaspersky Lab a B2B International 2013 Global Corporate IT Security Risks. Letos na jaře se ho zúčastnilo téměř 3000 podnikových IT profesionálů z 24 zemí, včetně České republiky. (TZ)

Analytici Kaspersky Lab identifikují denně téměř 200 tisíc nových vzorků malwaru. 90 % respondentů ve světě přitom uvedlo nižší číslo (v ČR 85 %), 4 % uvedlo příliš vysoké číslo (v ČR 6 %) a 6 % napsalo správné množství (v Česku to bylo 9 %).

Nejvyšší informovanost o malwaru se projevila na Blízkém východě, kde správně odpovědělo 24 % dotázaných profesionálů. Naopak nejméně informovaní byli se 4 % v Rusku. Přitom cílem útoku malwaru nebo jiného škodlivého programu se v posledních 12 měsících stalo dle průzkumu celosvětově 66 % respondentů z podnikové oblasti (stejně jako v České republice).

Lepší informovanost o hrozbách přitom může společnostem pomoci při výběru vhodného řešení podnikové ochrany. Komplexní řešení, jako je například Kaspersky Endpoint Security for Business nabízí mimo jiné i cílené funkce jak k ochraně, tak i správě podnikové IT infrastruktury.

O společnosti Kaspersky Lab

Kaspersky Lab je největším soukromě vlastněným poskytovatelem koncových bezpečnostních řešení na světě. Společnost se řadí mezi čtyři největší prodejce bezpečnostních řešení pro koncové uživatele.* Již 15 let patří Kaspersky Lab mezi přední inovátory v oblasti informačních technologií a poskytuje efektivní digitální bezpečnostní řešení zákazníkům, malým a středním firmám i velkým podnikům. Aktuálně společnost působí v bezmála 200 zemích a oblastech a poskytuje ochranu více než 300 milionům uživatelů. Více informací o společnosti Kaspersky Lab najdete na www.kaspersky.cz.

*Společnost zařadil na čtvrté místo žebříček „IDC Worldwide Endpoint Security Revenue by Vendor, 2011“. Žebříček vyšel ve zprávě „IDC Worldwide IT Security Products 2012-2016 Forecast and 2011 Vendor Shares – December 2011“ a řadil poskytovatele software podle zisku z prodeje koncových bezpečnostních řešení v roce 2011.