Skypicker začal nabízet RADIUS: vyhledávání letů z/do konkrétní oblasti

Brno, Česká republika, 25. července 2013 – Služba pro vyhledávání levných letenek Skypicker.com od tohoto týdne nabízí třetí způsob, jak vyhledávat nejlevnější letecká spojení po Evropě. Až dosud mohli cestovatelé volit mezi vyhledáváním na úrovni států (z ČR do Francie) nebo měst (z Prahy do Paříže), nyní přibyl nový, třetí způsob: RADIUS. (TZ)

„Skypicker rychle roste, stává se vyhledávanou celoevropskou službou a my díky tomu získáváme spoustu podnětů, co by se ještě dalo zlepšit,“ říká zakladatel projektu Oliver Dlouhý. „Zpětná vazba od našich uživatelů nám prozradila, že vyhledávání na úrovni států je někdy až příliš hrubým sítem (zejména u větších států s mnoha letišti) a vyhledávání mezi konkrétními městy naopak sítem příliš jemným, zbytečně omezující možnosti letů z jinak bezproblémově dosažitelných dojezdových vzdáleností.

Typickým příkladem může být třeba cestovatel z moravsko-slovensko-rakouského pomezí, pro kterého jsou relevantní minimálně tři mezinárodní letiště: brněnské, bratislavské a vídeňské, a možná i to budapešťské. Jiným příkladem je cestovatel, který sice ví, kde právě je, ale neví, jaká letiště jsou poblíž a odkud by tedy případně mohl cestovat dále. A právě v těchto případech nejlépe poslouží RADIUS.“

RADIUS na Skypicker.com funguje tak, že se při vyhledávání „ODKUD“ zvolí možnost „Vyhledat v okruhu“. Po kliknutí se na mapě Evropy objeví červený kruh, který je možno myší libovolně po mapě posunovat, ale i měnit jeho velikost a upravovat tak velikost území, z nějž chceme cestovat. Podobný postup lze zvolit i u cílové oblasti (zelený kruh), případně je možné zvolit i tradiční možnosti, tedy konkrétní letiště, cílovou zemi nebo také oblíbenou možnost „Kamkoli“.

Vyhledávání podobného typu jako je služba RADIUS bylo (společně s ostatními možnostmi typu město/stát) dosud využíváno u aplikací Skypicker pro chytré mobilní telefony, kde se místo cílové destinace volilo kliknutím prstu do mapy Evropy a systém vyhledal všechna relevantní letiště v okolí. Nyní je tedy tato užitečná a vylepšená funkce k dispozici i na počítačích a noteboocích.

Informace o Skypicker.com

Vyhledávač levných letenek nízkonákladových leteckých společností Skypicker.com vznikl v roce 2012 z iniciativy několika brněnských studentů. Zakladatel projektu, Oliver Dlouhý, dal podnět k vytvoření nástroje, který dokáže snadno a rychle vyhledat nejlevnější kombinace letů. Projekt má ambici stát se celosvětovým lídrem v oblasti vyhledávání levných letenek.

Zpočátku byl Skypicker určen nezávislým cestovatelům, dnes je základna uživatelů mnohem pestřejší. Portál navštěvují a využívají lidé z celého světa, všech věkových skupin a různého postavení.

To, že se jedná o smysluplný projekt s velkým potenciálem, dokazuje pozornost zahraničních médií. Vyhledávače Skypicker si všimly například prestižní The New York Times nebo francouzský Le Figaro.