Společnost Software602 podpořila film o Vyšehradském kodexu

PRAHA (6. září 2013) – Software602 je hlavním sponzorem dokumentárního filmu o Vyšehradském kodexu. Tento film vznikne jako součást doprovodných aktivit k velké výstavě, která se bude konat v letech 2014 – 15 mimo jiné v pražské Národní knihovně a která Vyšehradský kodex české veřejnosti zpřístupní a připomene. Film představí tuto unikátní památku, její vznik i historii. (TZ)

Vyšehradský kodex je nejvýznamnějším a nejcennějším rukopisem uchovávaným v Čechách a bývá označován za artefakt srovnatelného významu jako Korunovační klenoty. Je uložen v trezoru Národní knihovny a jeho cena bývá odhadována na jednu miliardu korun českých. Kniha sestávající ze 108 bohatě zdobených pergamenových listů je pravděpodobně dílem jediného písaře, na iluminování rukopisu se podílelo několik malířů. Podle nejnovějších studií kodex vznikl v prostředí bavorské klášterní školy a jeho dárcem a objednavatelem byly velmi pravděpodobně české benediktinské kláštery Břevnov a Ostrov u příležitosti korunovace Vratislava II. českým králem v roce 1085.

České veřejnosti bývá čas od času zpřístupněna faksimilie kodexu (věrná kopie zhotovená ze stejného materiálu). To se naposledy stalo v roce 2005. Proto bude připravovaná výstava, na níž bude Vyšehradský kodex zpřístupněn veřejnosti, naprosto výjimečnou událostí, která může zastínit i výstavy korunovačních klenotů.

„Jsme rádi, že jsme získali podporu firmy Software602  díky které bude obohacena nejen samotná výstava, ale také školní výuka. Film o Vyšehradském kodexu bude Národní knihovna následně distribuovat do škol, aby obohatil vzdělávání žáků a studentů,“ uvedla Irena Maňáková, ředitelka odboru komunikace Národní knihovny ČR.

Výkonný ředitel Software602 Jan Petr řekl: „Jsme rádi, že jsme výstavu i přípravu filmu mohli podpořit. Můžeme vlastně hovořit o určité paralele mezi tím, co děláme a archivací vzácných rukopisů. V obou případech jde o to uložit dokumenty tak, aby byly i po neomezené době čitelné, aby jejich pravost byla nezpochybnitelná a aby bylo jisté, že v nich nebyly během archivace provedeny doplňky a změny. Naše produkty umožňují takovou archivaci elektronických dokumentů a naši konzultanti pomáhají rozvíjet evropské normy, které jednoznačně určují, jak postupovat při převodu do správných formátů, ukládání dokumentů a dlouhodobé péči o ně.“

O Software602

Software602 patří ke středoevropské špičce v oblasti elektronizace dokumentů a elektronizace procesů. Zákazníky společnosti Software602 jsou střední a větší organizace ve všech sektorech trhu. Firma je jedním z klíčových dodavatelů českého eGovernmentu a realizovala také stovky projektů v podnikové sféře. Svým zákazníkům dodává řešení založená na oběhu inteligentních formulářů a tvorbě elektronických dokumentů se zachováním právního účinku. Využívá k tomu nejen vlastní produkty, ale i produkty třetích stran. Těží při tom z rozsáhlých praktických zkušeností, dobré znalosti legislativy a z ověřené schopnosti řídit složité projekty, kde často spolupracuje s významnými systémovými integrátory.

Firma Software602 byla založena v roce 1991 a po celou dobu své historie patřila mezi nejvýznamnější hráče na českém trhu. Získala řadu místních i mezinárodních ocenění a je certifikována podle mezinárodní normy řízení kvality ISO 9001:2008. Software602 působí všude tam, kde elektronizace dokumentů a procesů pomáhá dosáhnout obchodních a provozních cílů rychleji, efektivněji a s nižší chybovostí než dříve.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s