BenQ představuje nové technologie v herních monitorech, Gaming Refresh rate Optimization Management a Flicker-free

Praha 18. 09. 2013 – Společnost BenQ přichází s dvěma novými technologiemi v herních monitorech, které mají dále zlepšit zážitek počítačových hráčů. Díky Gaming Refresh rate Optimization Managementu monitor zvolí optimální obnovovací frekvenci v závislosti na dalším nastavení, zatímco druhá technologie Flicker-free eliminuje blikání na pozadí ve všech světelných úrovních, čímž účinně bojuje proti námaze a únavě očí. (TZ)

Celosvětová jednička na trhu s herními monitory, společnost BenQ, nabízí uživatelům v rámci pravidelných inovací opět o něco víc než jen pouhé zvýšení obnovovací frekvence monitoru.

Přichází s novou technologií Gaming Refresh rate Optimization Management, která kromě obnovovací frekvence až 144 Hz, přináší ve spolupráci s funkcemi, umožňující flexibilní nastavení velikosti obrazu dle uživatelských preferencí, Display Mode a Smart Scaling, opět větší uživatelský komfort. Druhou, tentokrát na zdraví zaměřenou funkcí, je uváděná technologie BenQ Flicker-free, která eliminuje „blikání na pozadí“ ve všech světelných úrovních, a účinně tak bojuje proti námaze a únavě očí.

„U monitoru jsem za svou herní kariéru strávil již tisíce hodin, a tak mohu objektivně porovnat mnoho monitorů od různých výrobců, na kterých jsem hrál na světových turnajích. Jako hráč akčních her oceňuji úsilí BenQ, které u mě i u ostatních TOP hráčů vždy patřilo na špičku mezi herními monitory, a s nynějšími technologiemi se posouvají opět o významný kus dál. Gaming Refresh rate Optimization Management je pro mě velmi příjemná technologie, díky které se monitor sám optimalizuje v závislosti na mém nastavení, naopak Flicker-free sníží únavu mých očí,“ poznamenal Ladislav „GuardiaN“ Kovács, světová legenda a hráč hájící barvy zahraničního týmu Virtus.Pro ve hře Counter-Strike: Global Offensive, jehož generálním partnerem je právě společnost BenQ.

„Gaming is in the details není pouze heslo, kterého se držíme, ale znamená výzvu a měřítko při vývoji designu, produktů a služeb,“ říká Peter Chen, General Manager vývojového centra BenQ. „Gaming Refresh rate Optimization Management je důležitým měřítkem pro růst a úspěch týmu. Jsme velice hrdí, že jsme vytvořili vynikající produkt a stále dodáváme inovace na světové úrovni pro všechny hráče,“ dodává.

Technologie Gaming Refresh rate Optimization Management a Flicker-free jsou postupně zaváděny do vybraných herních monitorů značky BenQ. Aktuálně jsou s nimi v ČR dostupné modely BenQ XL2411T a BenQ XL2420T.

Pro více informací o inovacích a nových produktech BenQ navštivte www.BenQ.cz

O společnosti BenQ Europe

BenQ Europe, regionální zastoupení společnosti BenQ Corporation, působí na hlavních evropských trzích včetně Rakouska, zemí Beneluxu, střední a východní Evropy, Francie, Německa, Itálie, severských zemí, Ruska, Španělska, Švýcarska a Velké Británie. V duchu hesla této značky „Bringing Enjoyment and Quality to Life“ nabízí BenQ Europe širokou škálu produktů s integrovanými technologiemi: digitální projektory, LCD monitory, LCD TV a digitální fotoaparáty. Díky spojení nadšení a profesionality, dokonalosti a realizace, péče a příspěvků je BenQ jedničkou na světovém trhu DLP® projektorů a patří mezi 3 firmy s největším podílem na trhu projektorů ve více než 22 zemích Evropy. Kromě toho je společnost BenQ Europe specialistou na LED monitory a patří mezi 5 firem s největším podílem na trhu monitorů v různých zemích.

O společnosti BenQ Corporation

BenQ Corporation, přední dodavatel síťových lifestyle digitálních zařízení, je všestranná společnost, která vyniká zejména v oblasti designu produktů, zobrazovacích technologií a mobilních technologií. BenQ nabízí bezkonkurenční šíři a hloubku lifestyle produktů a integrovaných technologií napříč platformami v duchu hesla značky „Bringing Enjoyment and Quality to Life“, včetně digitálních projektorů, LCD monitorů, notebooků, netbooků, All-in-One PC, LCD displejů, digitálních fotoaparátů, paměťových zařízení, čteček e-knih, mobilních telefonů, paměťových médií a zařízení standardu HID, jako jsou například myši a klávesnice.

O skupině BenQ Group

BenQ Group je v současnosti složena z nezávisle fungujících společností, které sdílejí zdroje a využívají vzájemných synergických efektů. Mezi společnosti skupiny BenQ Group patří BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (patří mezi 3 nejlepší světové výrobce velkorozměrových TFT-LCD panelů), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, BrightView Corp., Cando Corporation, Daxin Materials Corp., Darwin Precisions, Ltd, Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., SiPix Imaging, Lextar Electronics Corp., Raydium Semiconductor Corp., Trident Medical Corp. a Wellypower Corp.