Pražský akcelerátor Wayra hledá dva nové projekty

Projekt Wayra, mezinárodní akcelerátor inovativních projektů společnosti Telefónica, dnes vyhlásil v České republice novou výzvu k podávání projektů, jejímž účelem je najít nové nápady v oblasti internetu a nových technologií. (TZ)

Podnikatelé z celého světa mohou své digitální projekty přihlásit až do 20. října na adresehttp://www.wayra.org/joinus a zajistit si místo v jedné z osmi akademií, včetně akademie v Praze. Pražská Wayra v rámci tohoto kola nabízí dvě místa; týmy z České republiky a Slovenska se však mohou ucházet o jakoukoli z celkem 35 otevřených pozic v jedné z Wayra akademií po celém světě.

Společným jmenovatelem projektů, které se akcelerátor Wayra rozhodne podpořit, je maximální využití výhod internetu a nových technologií. V této výzvě je kladen důraz zejména (ne však výlučně) na produkty a řešení v oblasti Machine to Machine (M2M), Big Data a na projekty z oblasti médií a reklamy. Projekt Wayra je však otevřen jakýmkoli nápadům v oblasti technologických inovací.

Po důkladném posouzení přihlášených projektů se ty nejlepší zúčastní akceleračního programu, který jim poskytne financování ve výši 40 000 EUR, zkušené mentory, prostor pro práci ve Wayra akademii v Praze a možnost přístupu k zákazníkům skupiny Telefónica v celém světě. Podnikatelé se také stanou součástí sítě investorů, partnerů a odborníků projektu Wayra v nejrůznějších částech světa.

Projekt Wayra, který vznikl v dubnu 2011 za účelem podpory inovativního a technologického podnikání, si za pouhé dva roky vybudoval pozici jednoho z největších akcelerátorů na světě a dnes působí ve dvanácti zemích Latinské Ameriky a Evropy. V rámci výzev pro technologické firmy získal přes dvacet tisíc návrhů a financoval přes 295 nových firem částkou přesahující 9,4 milionu eur.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=f8Qaxh6myi4]Co je Wayra? Odpovědi od našich zaměstnanců a podnikatelů

Online / sociální média

· www.cz.wayra.org

· Twitter: @wayracz

· Facebook: @wayracee

· Webové stránky Telefónica Digital: www.telefonica.com/digital

· Twitter Telefónica Digital: @tefdigital

O projektu Wayra

Wayra je iniciativa společnosti Telefónica, jejímž hlavním cílem je podpora inovací a hledání talentů v oblasti internetu a nových informačních a komunikačních technologií (ICT) v Latinské Americe a Evropě. Model globální akcelerace projektů pomáhá rozvoji podnikatelů a poskytuje jim technologické nástroje, kvalifikované mentory, špičkové pracovní prostředí a finanční prostředky potřebné na podporu jejich růstu.

V rámci výzev k předkládání projektů v Argentině, Brazílii, Chile, Kolumbii, Německu, Irsku, Mexiku, Španělsku, Velké Británii, Peru, České republice a Venezuele získal projekt více než 20 000 žádostí od firem podnikajících v nových digitálních technologiích, a stal se tak jednou z předních globálních platforem pro vyhledávání technologických talentů v oblasti ICT. Třináct akademií v Bogotě, Mexico City, Buenos Aires, Limě, Madridu, Barceloně, Caracasu, Sao Paulu, Santiago de Chile, Mnichově, Londýně, Dublinu a v Praze současné době hostí více než 290 začínajících firem.

O společnosti Telefónica Czech Republic

Telefónica Czech Republic je předním integrovaným telekomunikačním operátorem na českém trhu. V současnosti provozuje téměř osm milionů mobilních a pevných linek, což z ní činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb na světě. Nabízí nejucelenější nabídku hlasových a datových služeb v České republice. Mimořádnou pozornost věnuje využití růstového potenciálu především v datové a internetové oblasti. Společnost provozuje nejrozsáhlejší pevnou a mobilní síť včetně sítí 3. generace – datovou síť CDMA a síť UMTS, která umožňuje přenos dat, hlasu, obrazu a videa. Jak první operátor v České Republice spustila LTE (Long Term Evolution), síť 4. generace mobilní komunikace, která umožňuje nejrychlejší mobilní internet současnosti. Telefónica Czech Republic je také předním poskytovatelem ICT služeb v zemi.

O společnosti Telefónica

Společnost Telefónica je z hlediska tržní kapitalizace jednou z největších telekomunikačních firem na světě. Své obchodní aktivity zaměřuje především na služby pevné a mobilní telefonie, přičemž za klíčový nástroj k rozvoji obojího považuje širokopásmové připojení. Společnost ve významném rozsahu působí celkem v 25 zemích světa a počet jejích zákazníků dosahuje 312 milionů. Její zastoupení se soustřeďuje na Španělsko, Evropu a země Latinské Ameriky, kde realizuje svou růstovou strategii. Telefónica je 100% soukromá společnost, akcie společnosti jsou kotované na burze v Madridu a dalších burzách a dělí se o ně více než 1,5 miliónu přímých akcionářů.