Počítačové novinky HP přinášejí unikátní inovace

PRAHA, 26. září 2013 — HP představilo řadu stylových počítačů, tabletů a služeb pro koncové uživatele, včetně prvního notebooku na světě s integrovanou technologií Leap Motion™, prvního bezvětrákového hybridního „2v1“ ultrabooku s odnímatelnou klávesnicí a 4. generací procesorů Intel® Core™ či nových řešení a služeb, které pomohou zákazníkům lépe spravovat jejich osobní data. (TZ)

Představené novinky dokládají, že HP klade velký důraz na kategorii počítačů pro koncové uživatele a snaží se své přístroje přizpůsobit pro co nejintuitivnější užívání. Nabízejí mj. čtyři zcela unikátní inovace, novou generaci tvarů a designu, možnost volby více operačních systémů či nové služby a software pro snazší práci s počítači.

„Naši zákazníci potřebují řešení, která pracují a baví je přesně podle jejich představ,“ řekla Yveta Holečková, produktová manažerka HP PPS. „Dnešní novinky, které přinášejí jedinečné inovace, ukazují důraz na HP na inovace a formování nové generace počítačových možností. Zákazníci dostávají vysokou míru produktivity, kterou potřebují,i rozšířené možnosti zábavy, jež chtějí.“

Unikátní inovace

  • Ultrabook HP Spectre13 x2 spojuje v jednom těle nejen funkcionalitu notebooku a tabletu, ale také je vůbec prvním přístrojem s bezvětrákovým provedením – tedy s pasivním chlazením komponent. Hybridní ultrabook s odnímatelnou klávesnicí obsahuje 4. generaci procesorů Intel. Díky rozsáhlým výrobním zkušenostem HP, technologii Beats AudioTM, HD displeji s rozlišením 1 080p a elegantnímu designu nabízí tento hybridní ultrabook typu „2v1“ vysokou flexibilitu při zachování maximální produktivity a mobility.

  • Trackpad HP Control Zone, dostupný poprvé v novém ultrabooku HP Spectre13, nabízí více komfortu při práci s Windows® 8 díky rozšíření plochy touchpadu na levou i pravou stranu. HP Control Zone umožní zákazníkům snáze přistupovat k jednotlivým funkcím moderního uživatelského rozhraní Windows 8 a pohodlněji využívat vlastních pohybových gest.

  • HP ENVY17 Leap Motion Special Edition (SE) je první notebook na světě s integrovanou technologií Leap MotionTM. HP tak jako první výrobce umožní zákazníkům objevovat široké možnosti využití, které tento revoluční způsob ovládání počítačů dokáže nabídnout. Technologie Leap Motion v notebooku HP ENVY17 snímá přirozené pohyby rukou a prstů „ve vzduchu“ a využívá je ke snadné navigaci a ovládání aplikací. Díky přesné identifikaci pohybů uživatelům doslova ožijí pod rukama hry, modelování či třeba prezentace. Notebook HP ENVY17 je vybaven špičkovým 44cm (17,3ʺ) displejem s volitelným rozlišením až Full HD, který nabízí čistý a jasný obraz při sledování filmů a videí. Nejnovější generace procesorů Intel a grafik NVIDIA současně zajistí nejvyšší výkon i odezvu systému.

Nová generace tvarů a designu

Nejnovější hybridní notebooky HP vsází na inovované tvary i design, aby ještě lépe vyhověly různorodým potřebám uživatelů a maximálně usnadnily přechody mezi „fází“ počítače a tabletu. Díky vysoce odolným magnetickým kloubům, dvěma akumulátorům (po jedné v základně i v tabletu), vysoce výkonným procesorům a řadě barevných variant posunují tyto hybridní notebooky možnosti využívání mobilních počítačů o další krok dál.

Ultrabook HP Spectre13 nabízí velmi tenký 13,4mm profil v kombinaci s vynikajícím výkonem. Váží pouhých 1 474 gramů, obsahuje dotykový 33,7cm (13,3ʺ) Full HD()displej, 4. generaci procesorů Intel Core i5 a vydrží až devět hodin provozu na baterie.

Pro zákazníky, kteří chtějí mít možnost přecházet mezi funkcionalitou tabletu a notebooku a kladou důraz i na osobní styl, je připraven model HP Pavilion11 x2, dostupný v barevném provedení Sparkling Black. Obsahuje mimo jiné i dvě Full HD webkamery, jejichž záznam si mohou uživatelé prohlížet na vysoce kontrastním displeji s úhlopříčkou 29,4 cm (11.6ʺ).

Rozšířené portfolio tabletů

Nové modely volnočasových tabletů HP přicházejí s možností volby operačního systému a variabilním provedením, aby si zákazníci mohli vybrat model skutečně na míru.

Trvalé připojení k internetu na každém kroku, ať už v kanceláři, kavárně nebo třeba doma na gauči, zajistí tablety HP Slate7 HD a HP Slate10 HD s Android OS a volitelným 3G+ modulem(). Díky službě HP DataPass mohou zákazníci ve vybraných zemích() využívat i síť předplacených přístupových bodů sítě Wi-Fi. Služba nabízí komplexní datový balíček, po jehož registraci a aktivaci získají zákazníci za výhodnou cenu dva roky 3G+ mobilního připojení (s měsíčním datovým limitem 250 MB) – bez smlouvy s operátorem či nadsazených poplatků. Podle potřeby lze datový limit levně a bez smluvních úvazků dále navyšovat. Díky obrovskému množství aplikací dostupných přes Google Play, inovativnímu zvukovému podání technologie Beats Audio™, HD displeji a dvěma webkamerám nabízí tyto „Androidí“ tablety univerzální využití a zajištění trvalého připojení k internetu kdekoli a kdykoli.

Více informací o službě HP DataPass lze najít na webu www.hp.com/go/freemobility.

Tablet HP Omni10 přináší robustní výkon založený na procesorech Intel® Atom™ Z3000 a operačním systému Windows 8.1(). Obsahuje i kancelářský balík Microsoft® Windows Office 2013, nabízí až devět hodin provozu na baterie() a přehledné zobrazování aplikací vedle sebe. Dokáže uživatelům spolehlivě posloužit i v nejrušnějších fázích pracovní doby.

Software & služby

Nová služba HP SmartFriend nabízí uživatelům vstřícnou a spolehlivou telefonickou podporu pro stolní počítače, notebooky či tablety v domácnosti od jakéhokoli výrobce. Za výhodný měsíční poplatek či formou předplacené služby() přináší HP SmartFriend komplexní podporu nejen pro přístroje značky HP, ale rovněž pro počítače jiných značek s operačními systémy Microsoft® Windows, Chrome OS, OSX, a tablety s Androidem, Windows či Apple iOS.

Zkušení odborníci HP pomohou uživatelům po telefonu lépe pochopit jednotlivé funkce operačních systémů, naučí je, jak provést potřebná nastavení, připojit se bezdrátově k internetu, nainstalovat software či řešit různorodé problémy při práci s PC a tablety. HP SmartFriend zahrnuje i možnost bezpečného vzdáleného přístupu pro uživatele, kteří chtějí nechat certifikovaného odborníka HP provést potřebné servisní úkony přímo na jejich počítači „na dálku“. Variabilní služba SmartFriend nabízí také školení zákazníků věnovaná novým způsobům využívání jejich počítačů či výuce ovládání nejoblíbenějších počítačových aplikací na současném trhu. Očekávaná dostupnost služby HP SmartFriend v regionu EMEA by měla být od listopadu 2013.

HP chápe technologické výzvy, jimž čelí zákazníci v souvislosti s přístupem k jejich digitálnímu obsahu z různorodých zařízení včetně počítačů, tabletů a chytrých mobilních telefonů. Zajistit univerzální možnosti připojení je navíc ještě těžší, když přístroje používají různé operační systémy. Aplikace z balíku HP Connected dokládají trvalý závazek HP řešit tuto klíčovou technologickou výzvu – inovativní softwarové nástroje zvyšují uživatelský komfort díky pokročilé správě digitálního obsahu – fotografií, hudby, a od začátku příštího roku i dalších typů dokumentů.

Aplikace HP Connected Photo, založená na službě HP Snapfish, nabízí spolehlivý přístup k osobním fotografiím uživatelů prostřednictvím počítačů i mobilních zařízení. Zákazníci mohou díky aplikaci sdružovat fotografie do přehledných alb, vytvářet webové pohlednice a pozvánky, upravovat fotografie a přizpůsobit je zobrazení na mobilech (Deco Prints) nebo si třeba vyrobit fotoknihy v prostředí HP Snapfish.

HP myslí také na milovníky hudby. Ti se nyní při jejím poslechu již nemusí vázat jen na jedno místo a zařízení, ale mohou své oblíbené hudební soubory snadno zpřístupnit dalším počítačům či tabletům po celé domácnosti – díky aplikaci HP Connected Music založené na technologiích Meridian. V kombinaci s technologií Beats AudioTM nabízí vybrané HP počítače a tablety nejbohatší současné zvukové podání a komfortní poslech celé domácí hudební sbírky.

Cena a dostupnost

  • Notebook HP ENVY17 Leap Motion SE by měl v regionu EMEA vstoupit do prodeje v říjnu 2013 s cenou od 899 eur. Na českém trhu bude k dispozici model s vyšší konfigurací a cenou 28 490 Kč.

  • Ultrabook HP Spectre13 by měl v České republice vstoupit do prodeje v druhé polovině listopadu 2013 s cenou přibližně 32 000 Kč.

  • Dostupnost hybridního notebooku HP Pavilion11 x2 se v regionu EMEA očekává od listopadu 2013 a jeho cena bude začínat na částce 599 eur. Datum uvedení přístroje na český trh dosud nebylo stanoveno.

  • Ultrabook HP Spectre13 x2 vstoupí v regionu EMEA do prodeje v listopadu 2013, jeho cena bude začínat na částce 999 eur. Datum uvedení přístroje na český trh dosud nebylo stanoveno.

  • Tablet HP Omni10 by měl vstoupit na vybrané EMEA trhy od listopadu 2013, na českém trhu se během roku 2013 neobjeví. Ceny budou oznámeny později.

Další informace o oznámených novinkách jsou dostupné na stránkách blogu The Next Bench a webu www.hp.com/go/newPCs.

O společnosti HP

HP vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy, státní správu a celou společnost. Portfolio největší technologické firmy světa, které zahrnuje špičkové produkty z oblasti tiskových řešení, osobní výpočetní techniky, softwaru, služeb a IT infrastruktury, je pečlivě vyvíjeno pro řešení problémů zákazníků. Více informací o společnosti HP (NYSE: HPQ) je k dispozici na webu www.hp.cz.

Tagged