Nový softstartér Eaton S811+ prodlužuje životnost strojů a přichází se speciálním algoritmem

Praha, 2. října 2013 – Eaton Elektrotechnika s.r.o. přichází s novým softstartérem S811+, který patří v průmyslovém sektoru k nejmenším a nejinteligentnějším zařízením tohoto typu. Disponuje integrovanou inteligencí, která nabízí vysoce sofistikované ochranné funkce proti poškození motoru a softstartéru, snižuje zároveň opotřebování a zvyšuje dobu životnosti strojů a továrních zařízení. Optimalizovaná velikost pak šetří místo v motorovém rozvaděči. Je vhodný právě pro motorové rozvaděče (MCC), čerpadla, ventilátory a dopravníkové pásy. (TZ)

Třífázový motor je dnes nejpoužívanějším pohonem pro jednoduché a úsporné stroje a tovární koncepty. V mnoha případech jsou to však softstartéry, které poskytují optimální řešení, spíše než DOL nebo spouštěč typu hvězda-trojúhelník.

Prodloužení mechanické životnosti a snížení provozních nákladů

Softstartéry Eaton nabízejí plynulé a pro napájecí síť nenáročné spuštění motoru pro prakticky libovolnou aplikaci snížením spouštěcích a proudových špiček. Zabraňují prudkému spuštění a zastavení, prodlužují mechanickou životnost a snižují servisní náklady na hnacích řemenech, ložiscích a převodovkách prostřednictvím lepší kontroly točivého momentu motoru. Softstartéry typu S811+ proto zvyšují energetickou účinnost, výkonnost strojů a továrních zařízení a pomáhají snižovat provozní náklady.

Dokonalá ochrana před poškozením

Integrovaná ochrana S811+ proti přetížení zabraňuje přístrojovému poškození motoru i softstartéru bez ohledu na to, zda je přístroj používán v normálním provozu nebo při poruše zařízení. Softstartér Eaton S811+ nabízí vysoce sofistikované ochranné funkce, např. proti přetížení, zablokování motoru, zhasnutí motoru, přehřátí, ztrátě fáze nebo nevyváženému zatížení fází. Plně vyvinuté kontrolní funkce, jako jsou automatický nebo manuální reset, reverzace, detekce zkratu SCR nebo detekce přerušení SCR, stejně jako diagnostické hodnoty proudů, sekundárního napětí, přepětí nebo teploty, podtrhují inteligentní profil zařízení S811+.

Provoz v náročných podmínkách a speciální algoritmus

pro eliminaci nežádoucích účinků tlakových rázů na čerpadla

Softstartér Eaton S811+ byl nepřetržitě testován v praxi i v nejrůznějších prostředích a jeho odolný zevnějšek jej činí vhodným pro provoz v náročných podmínkách. Možnost specifického čerpacího algoritmu pro S811+ potlačuje nežádoucí efekt tlakových rázů – silného mechanického klepání způsobené velmi nízkou stlačitelností vody.

Nejmenší na trhu

Zařízení nabízí vyšší rozběhový moment a vyšší proudy motoru v podstatně menších skříních. Uzavřené verze jsou až o 78 % menší než obdobné produkty a MCC verze pro rozváděče jsou menší až o 63 %. Optimalizovaná velikost, jedna z nejmenších na trhu, šetří místo v rozváděči a vyplatí se jak do nové výroby, tak pro projekty modernizace.

Intuitivní uživatelské rozhraní

Softstartér Eaton S811+ nabízí širokou škálu výkonných funkcí, které jsou přizpůsobeny požadavkům průmyslových a OEM zákazníků, a lze jej snadno programovat i instalovat. Přístroj je dodáván
s intuitivním uživatelským rozhraním se speciální klávesnicí v odnímatelném ovládacím panelu. Tato funkce zjednodušuje instalaci a šetří čas při provádění údržby. S811+ nabízí vysokou úroveň komunikace díky nativním Modbus RTU a QC spojení s externími EtherNet IP/Modbus TCP komunikačními moduly. Nastavitelné výstražné zprávy zabraňují nežádoucímu vypnutí. Nová produktová řada je navržena v souladu s platnými předpisy a průmyslovými standardy IEC 60947-4-2, EN 60947-4-2, C-Tick, CSA lift regulations, CCC.

Další informace o softstartéru Eaton S811+ naleznete na http://www.eaton.cz .

O společnosti Eaton Elektrotechnika

Eaton Elektrotechnika s.r.o., výrobce přístrojů pro domovní a průmyslové elektroinstalace, přístrojů pro distribuci elektrické energie a záložních zdrojů patří od dubna roku 2008 do skupiny Eaton Corporation. Společnost vstoupila na český trh v roce 1993. V září 2009 změnila společnost v souvislosti s integrací do skupiny Eaton název z Moeller na Eaton Elektrotechnika s.r.o. Významnou součástí společnosti Eaton Elektrotechnika je výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí, kde se vyrábějí proudové chrániče a jističe a rozváděčové skříně.

Se svými zhruba tisíci pracovníky se společnost řadí mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v Jihočeském kraji. Důležitou roli v rámci koncernu plní také distribuční a skladové centrum BDC v Pohořelicích u Brna, které zajišťuje dodávky celého sortimentu produktů Eaton a Moeller zákazníkům v České republice a zemích střední a východní Evropy.

V žebříčku Czech TOP 100 nejvýznamnějších firem České republiky se v roce 2011 společnost Eaton Elektrotechnika umístila na 90. místě, čímž se posunula o čtyři příčky výše oproti roku 2010. Dále obhájila 6. příčku v žebříčku TOP100 ICT.

Začátkem roku 2012 otevřela skupina Eaton vlastní inovační centrum ve Vědeckotechnickém parku v Roztokách u Prahy, své první v Evropě a páté na světě.

Více informací získáte na webových stránkách http://www.EatonElektrotechnika.cz nebo http://www.Eaton.cz.

O skupině Eaton Corporation

Elektrotechnický sektor společnosti Eaton je globálním lídrem v distribuci energie a ochranně elektrických obvodů; ochranně pomocných záložních zdrojů; v řízení a automatizaci; osvětlení a bezpečnosti; strukturálních řešeních a zařízeních pro elektrické sítě; řešeních pro drsná či nebezpečná prostředí a v inženýrských službách. Díky své sadě globálních řešení je společnost Eaton připravena přijmout i ty nejdůležitější výzvy v oblasti řízení elektrické energie.

Eaton je společností zabývající se řízením diverzifikované energie, která svým zákazníkům poskytuje úsporná řešení pomáhající efektivně řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii. V roce 2012 provedl Eaton, globální lídr v technologiích, akvizici společnosti Cooper Industries. Obrat nyní sjednocených společností dosáhl v roce 2012 hodnoty 21,8 miliardy USD na proforma bázi. Má přibližně 102 000 zaměstnanců a prodává své výrobky zákazníkům ve více než 175 zemích. Více informací naleznete na stránkách http://www.Eaton.eu.