Toshiba představuje nové notebooky řady Z: odolné, lehké a připravené na byznys

Praha, Česká republika, 10. října 2013 – Společnost Toshiba Europe GmbH představuje nové notebooky řady Z – nejnovější řadu notebooků navržených s ohledem na podnikání. Zahrnuje modely Portégé Z30 a Tecra Z40 a Z50. Všechny mají stejný čistý design, jsou připraveny na celodenní práci na baterie a obsahují pokročilé bezpečnostní funkce i společné dokovací řešení, které umožňuje snadné rozšiřování firemního portfolia. (TZ)

„Toshiba je inovátorem trendu specializovaných podnikových notebooků,“ říká Jiří Horák, Country Manager CZ&SK, Toshiba Europe GmbH. „S novými notebooky řady Z mohou uživatelé využít plný výkon a všechny funkce kdekoli na cestách. Jednotné provedení navíc umožňuje velmi efektivní obnovu a rozšiřování firemního IT řešení.“

Seznamte se s rodinou notebooků řady Z

Všechny tři notebooky řady Z jsou plně vybavené, poháněné 4. generací procesorů Intel® Core™ a nabízí řešení pro profesionály ze všech oborů. Portégé Z30 s volitelným dotykovým displejem o úhlopříčce 33,8 cm (13,3“) nabízí v ultratenkém těle (17,9 mm) vysokorychlostní SSD disk s kapacitou až 512 GB a váží už od 1,2 kg. Je ideální pro vedoucí pracovníky, kteří vyžadují prvotřídní a silný ultra-mobilní počítač, který jim poskytne za všech okolností vysoký výkon.

Pro prodejce a obchodní manažery, kteří tráví hodně času mimo kancelář, je optimální notebook Tecra Z40, který nabízí s větší obrazovku o úhlopříčce 35,6 cm (14,1“) vysokou produktivitu bez kompromisů v oblasti mobility. Jeho hmotnost je od 1,47 kg a s tloušťkou 21 mm je impozantní obchodní platformou s pohodlnými možnostmi dokování.

Notebook Tecra Z50 s  39,6 cm (15,6“) displejem je jedním z nejlehčích notebooků na trhu ve své třídě. Váží od 1,79 kg a nabízí numerickou klávesnici v kombinaci s velkým displejem. Tyto vlastnosti ocení například projekční kanceláře nebo malé firmy, které pracují s tabulkami nebo schématy. Tecra Z50 jim dává k dispozici výkon u pracovního stolu i flexibilitu, kterou potřebují v pohybu. Tecra Z40 a Z50 nabízí možnost výběru mezi nejnovějšími vysokorychlostními SSD disky, prostorným pevným diskem nebo hybridní jednotkou s větším prostorem pro klíčové aplikace a zároveň rychlým chodem pro vysokou produktivitu.

Navržen pro spolehlivost

Všechny notebooky řady Z jsou dostatečně robustní na to, aby vydržely všechny potřeby vytížených profesionálů a nabízejí bezpečnostní nástroje Toshiba EasyGuard. Lehké hořčíkové šasi je vyztuženo pomocí struktury „medové plástve“, která zvyšuje trvanlivost. Každý z modelů prošel řadou přísných testů včetně HALT (Highly Accelerated Lifestyle Test) od nezávislého německého zkušebního institutu TÜV Rheinland® a splňuje standardy kvality společnosti Toshiba. Všechny notebooky byly testovány na pád z výšky až 76 cm a navíc jsou vybaveny klávesnicí, která zajišťuje bezpečnost při polití až 30 ml tekutiny a chrání tak data při náhodných nehodách.

Všechny modely nabízejí také vyzkoušené a testované bezpečnostní prvky, které chrání podniková data při krádeži notebooku, včetně Trusted Platform Module (TPM) pro ochranu důležitých dat na lokálním disku. Intel® Active Management Technology (AMT) umožňuje IT oddělením sledovat, udržovat, opravovat, aktualizovat a upgradovat notebook na dálku. Čtečka otisků prstů, která je součástí standardní výbavy všech modelů, zvyšuje dále bezpečnost při přihlašování a k dispozici je i volitelná čtečka čipových karet.

Velké možnosti připojení při práci v kanceláři i na cestách

Nové notebooky řady Z nabízí širokou škálu portů plné velikosti, takže uživatelé nepotřebují žádné speciální adaptéry nebo kabely. K dispozici je konektor HDMI®, tři porty USB 3.0 a slot pro kartu SD pro stahování obrázků a dalších dat. Notebooky mohou komunikovat také přes Gigabit LAN, bezdrátovou síť LAN nebo Bluetooth™ 4.0. Uživatelům, kteří vyžadují trvalé připojení na cestách, může být k dispozici také mobilní širokopásmové připojení. Uživatelé mohou sdílet obsah displeje na velkém displeji s využitím Intel® WiDi™. Každý notebook lze zapojit do dokovací stanice, takže uživatelé se mohou snadno připojit ke každodenním periferiím, jako jsou tiskárny, vysokorychlostní jednotky nebo velké stolní monitory.

Nová řada notebooků bude v Evropě k dispozici během čtvrtého čtvrtletí 2013.

Notebooky Toshiba řady Z:

 • 4. generace procesorů Intel® Core™ až po i7

 • Předinstalovaný systém Windows 8.1 Pro nebo Windows 7 Pro

 • Intel® HD 4400 grafika

 • Až 2x 8GB DDR3L

 • Konektivita: 3 porty USB 3.0, 1 x HDMI®, 1x RGB, čtečka karet SD, Gigabit LAN, Wi-Fi (802.11 ac/a/b/g/n) wireless LAN, volitelně širokopásmové mobilní připojení3, Bluetooth™ 4.0, Intel® WiDi™

 • Audio: stereo reproduktory s technologií DTS® Studio Sound™

 • Full HD webkamera se stereo mikrofonem

 • Zabezpečení: Toshiba EasyGuard, Trusted Platform Module, Intel® Active Management Technology, volitelně čtečka čipových karet

 • Podsvícená klávesnice odolná proti polití s Accupointem

Portégé Z30

 • 33.8cm (13.3”) HD antireflexní displej s možností dotykové vrstvy

 • Až 512GB mSATA SSD

 • Výdrž na baterie: Z30 až 12 hodin, Z30t až 10 hodin

 • Hmotnost: od 1.2kg

 • Rozměry: 316 (H) x 227 (Š) x 17.91 (V) mm

Tecra Z40

 • 35.6cm (14.1″) HD nebo HD+ antireflexní displej

 • Možnost výběru mezi až 500GB HDD (7.200rpm), hybridní jednotkou až 500GB, nebo až 512GB mSATA SSD (a vybrané modely disk s vlastním šifrováním)

 • Výdrž na baterie: až 9 hodin2

 • Hmotnost: od 1.47kg

 • Rozměry: 338 (H) x 236 (Š) x 20.4 (V) mm

Tecra Z50

 • 39.6cm (15.6″) Full HD nebo HD antireflexní displej

 • Možnost výběru mezi 500GB HDD (7.200rpm), hybridní jednotkou až 500GB, nebo až 512GB mSATA SSD (a vybrané modely disk s vlastním šifrováním)

 • Hmotnost: od 1.79kg

 • Numerická klávesnice

 • Rozměry: 379 (H) x 252 (Š) x 20.4 (V) mm

Toshiba online

Pro aktuální novinky, podrobnosti a specifikace produktů navštivte webové stránky společnosti Toshiba: www.toshiba.cz

Všechny uvedené ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.
Přesné specifikace produktů závisí na konkrétním modelu a jeho dostupnosti.

O společnosti Toshiba

Společnost Toshiba je přední světový inovátor při zavádění nových pokročilých technologií, diverzifikovaný výrobce a prodejce vyspělých elektronických a elektrických produktů. Toshiba Group přináší inovace do širokého portfolia produktů, mezi které patří digitální spotřební produkty včetně LCD televizorů a notebooků, retailová řešení, elektronická zařízení jako polovodiče či produkty a materiály pro ukládání dat, dále sociální systémy infrastruktury včetně systémů pro výrobu elektřiny, inteligentních komunitních řešení, zdravotnických zařízení, eskalátorů, výtahů a domácích spotřebičů.

Společnost Toshiba byla založena v roce 1875 a dnes provozuje globální síť více než 590 firem s 206 000 zaměstnanci po celém světě a ročním prodejem, který překračuje 5,8 bilionů jenů (61 miliard USD). Navštivte webové stránky Toshiba na adrese:

www.toshiba.co.jp/index.htm

Společnost Toshiba Europe GmbH se sídlem ve městě Neuss v Německu je pobočka v plném vlastnictví společnosti Toshiba Corporation v Tokiu.