VMware představil nová cloudová řešení, která zjednoduší správu softwarově definovaného datového centra a umožní poskytování IT ve formě služby

Praha/Barcelona, 15. října 2013 – Společnost VMware, Inc. (NYSE:VMW), globální lídr v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury, dnes na konferenci VMworld 2013 Europe představila nové funkce a rozšíření svého portfolia řešení pro správu cloudu. Novinky zjednoduší a zautomatizují správu IT služeb v rámci více různých cloudů a platforem. K nově představeným produktům patří VMware vCloud Automation Center 6.0, VMware vCenter Operations Management Suite 5.8, VMware IT Business Management Suite a VMware vCenter Log Insight 1.5. Navíc VMware aktualizoval funkce pro automatizaci a správu v rámci produktu VMware vCloud Suite 5.5, který byl představen v srpnu letošního roku. (TZ)

„Aby IT udrželo tempo s požadavky trhu, musí poskytovat relevantní služby, pružně reagovat na požadavky a namísto vytváření IT služeb se přesunout do role zprostředkovatele,“ uvedl Ramin Sayar, senior vice prezident a generální manažer pro správu cloudu ve společnosti VMware. „Řešení pro správu cloudu od VMware poskytují IT potřebnou pružnost, ale zároveň dohled a požadované standardy, ať už je cíl jakýkoliv – lepší správa vysoce vizualizovaného prostředí, vybudování privátního cloudu založeného na vSphere, rozšíření prostředí v rámci hybridního cloudu nebo zprostředkování služeb mezi různými poskytovateli.“

IT organizace se posouvají do role zprostředkovatelů IT služeb a řešení pro správu cloudu od VMware jim poskytují potřebnou podporu a zajišťují klíčové aspekty modelu „IT jako služba“:

  • Přístup k libovolné službě na požádání: IT zajistí okamžitý přístup k službám, protože disponuje vyšší pružností a dokáže poskytovat infrastrukturu, aplikace, desktopy i zákaznické služby prostřednictvím různých platforem a cloudů se společným řídícím rozhraním pro zjednodušení a dohled nad využíváním služeb.

  • Transparentní náklady: Díky transparentnosti nákladů na virtuální stroje, infrastrukturní služby a využívání sdílených zdrojů mohou uživatelé činit informovaná rozhodnutí ohledně ceny služeb v rámci privátních i veřejných cloudů, rozšířit odpovědnost a efektivní využití zdrojů.

  • Automatizovaný provoz: Správa IT služeb dnes vyžaduje vysoce integrovaná řešení, která analyzují big data a jsou přizpůsobena dynamické povaze softwarově definovaných datových center. Takový přístup zajistí proaktivní správu a výjimečnou provozní vizibilitu, která poskytne přehled o výkonu a zdraví aplikací i virtuální a fyzické infrastruktury včetně úložiště a sítí.

  • Správa více cloudů a platforem: Řešení pro správu cloudu od VMware podporují různorodé hypervisory, fyzická prostředí a vícenásobné cloudy. Poskytují tím uživatelům dokonalejší automatizaci s jednotným systémem správy, svobodu volby a flexibilitu.

„Zákazníci po celém světě spoléhají na přední komunikační infrastrukturu a řešení pro kritické firemní aplikace od Orange Business Services, uvedl Axel Haentjens, vice prezident pro marketing a cloud ve společnosti Orange Business Services. „Pro zvýšení hodnoty svého cloudu využívá firma Orange Business Services řešení pro správu cloudu od VMware. Díky tomu může automatizovat doručování služeb i provozní správu, zvýšit pružnost, zlepšit využití zdrojů a efektivitu.“

Správa cloudu od VMware nabízí lepší automatizaci, podporu různorodých prostředí a finanční transparentnost

Nové funkce u produktového portfolia VMware jsou důkazem toho, že VMware vyvíjí přední řešení úzce integrovaná s VMware vSphere, která nabízí uživatelům svobodu provozovat služby prostřednictvím různých platforem a v rámci hybridních cloudů. VMware dnes představil důležité funkce i nové produkty v rámci svého portfolia produktů pro správu cloudu:

  • vCloud Automation Center 6.0 – automatizace IT zajistí pružnost podnikání

VMware vCloud Automation Center poskytuje pružnost, kterou zákazníci potřebují k automatizaci poskytování personalizovaných IT služeb. Nová verze VMware vCloud Automation Center obsahuje produkt VMware vCloud Aplication Director, a nabídne tak zákazníkům jediné řešení pro rychlé zajišťování aplikací, včetně automatizovaného spuštění aplikací a podporu pro automatizační nástroje DevOps. Součástí produktu bude i samoobslužný katalog pro správu všech typů IT služeb poskytovaných zákazníkům, který nabídne zákazníkům neomezený přístup k libovolným službám a zrychlí jejich poskytování.

VMware vCloud Automation Center 6.0 umožní zákazníkům sestavit si libovolnou vlastní IT službu v řádu minut (například Hadoop ve formě služby). Tato funkce doplní stávající unikátní funkce pro modely „Infrastruktura jako služba“ (IaaS), „Platforma jako služba“ (PaaS) a „Desktop jako služba“ (DaaS). VMware vCloud Automation Center 6.0 bude podporovat VMware vCloud Hybrid Service, VMware NSX a cloudová prostředí založená na Red Hat Enterprise Linux OpenStack.

Více informací o vCloud Automation Center naleznete zde.
Komentáře partnerů k tomuto produktu naleznete zde.

  • vCenter Operations Management Suite 5.8 – automatická správa provozu pro éru mobilních cloudů

Sada VMware vCenter Operations Management Suite poskytuje automatickou správu provozu a využívá patentované analytické funkce i jednotný přístup ke správě výkonu, kapacity a konfigurace. Novinka nabídne vylepšenou analýzu výkonu pro kritické firemní aplikace včetně Microsoft Exchange a Microsoft SQL Server. Navíc VMware vCenter Operations Management Suite 5.8 nabídne analytické funkce pro široké spektrum úložišť a zařízení, které pomohou administrátorům přesně určit chyby v nastavení, zdrojích či výkonu. Nový monitorovací panel zajistí lepší přehled o aplikacích v rámci Microsoft Hyper-V a Amazon Web Services.

VMware vCenter Operations Management Suite 5.8 umožní IT organizacím nastavit požadované standardy prostřednictvím jediné platformy pro správu provozu. Ta zajistí vyšší kvalitu služeb, provozní efektivitu, kontrolu a soulad s pravidly pro všechny aplikace i služby v rámci virtuálních, fyzických i cloudových prostředí.
Více informací o produktu vCenter Operations Management Suite 5.8 naleznete zde.

  • VMware IT Business Management Suite – dokonalý přehled o nákladech a kvalitě IT služeb

VMware IT Business Management Suite poskytuje transparentnost a dohled nad finančními náklady a kvalitou IT služeb, ředitelé pro informační technologie proto mohou sladit IT s obchodními prioritami firmy. VMware představil VMware IT Business Management Suite 1.0 Standard Edition, novinku v rámci VMware IT Business Management Suite. Řešení je určeno pro vrcholný IT management, umožní rychlou orientaci v nákladech a spotřebě konkrétní virtuální infrastruktury v rámci privátních a veřejných cloudových prostředí díky integraci s VMware vCenter Server, VMware IT Benchmarking a VMware vCloud Automation Center. Řešení také umožní porovnání interních nákladů a nabídky poskytovatelů veřejného cloudu pro stejný typ služeb.

VMware IT Business Management Suite 8.0 verze Advanced a Enterprise nabídnou dodatečné osobní řídící panely uzpůsobené speciálním potřebám vrcholného IT managementu a majitelů firem. Nejnovější verze bude obsahovat i nativní integraci s VMware IT Benchmarking, díky které mohou korporace pravidelně porovnávat ceny svých služeb oproti konkurenci.
Více informací o VMware IT Business Management Suite naleznete zde.

  • vCenter Log Insight 1.5 – Automatizovaná analýza pro Big Data logy zjednoduší analýzu příčin

VMware vCenter Log Insight zajistí monitoring v reálném čase a sběr informací z aplikací, virtuální infrastruktury i fyzického hardwaru. Díky tomu lze vylepšit provozní efektivitu a minimalizovat náklady a čas potřebný k řešení problémů. Díky propojení VMware vCenter Log Insight a VMware vCenter Operations mohou firmy kombinovat a analyzovat strukturovaná i nestrukturovaná data za účelem komplexní provozní správy. Nové funkce VMware vCenter Log Insight zjednoduší přijetí v rozsáhlých prostředích a umožní rychle dosahovat požadovaných hodnot. VMware vCenter Log Insight 1.5 optimalizovaný pro VMware vSphere zjednoduší využití obsahových balíčků vyvinutých partnery, a zlepší tak vizibilitu logů v rámci softwarové infrastruktury i hardwaru, který lze běžně najít ve virtualizovaných a cloudových prostředích.
Více informací o vCenter Log Insight 1.5 naleznete zde.

Řešení pro plynulost podnikání od VMware zlepšují provozuschopnost, zjednodušují IT a minimalizují náklady

Lepší plynulost podnikání a zotavení po havárii, to jsou nejčastější důvody, proč se zákazníci rozhodnou pro virtualizaci. Ochrana dat je klíčová pro plynulý provoz firmy i zavedení strategie na zotavení po havárii. VMware se spojil s EMC a společně představili VMware vSphere Data Protection, zálohovací řešení optimalizované pro požadavky malých a středních firem. VMware zároveň představil VMware vSphere Data Protection 5.5 Advanced s novými funkcemi pro spolehlivé obnovení, vyšší efektivitu a lepší škálovatelnost:

  • vSphere Data Protection 5.5 Advanced – Efektivní a snadné řešení pro zálohování a obnovení v rámci VMware vSphere

VMware vSphere Data Protection Advanced založené na EMC Avamar zajišťuje efektivní úložiště pro zálohování, unikátní funkce pro rychlejší obnovení a neparalelní integraci s VMware vSphere.  VMware vSphere Data Protection 5.5 Advanced bude disponovat novými funkcemi jako je replikace dat pro zálohování, integrace s EMC Data Domain, nový Microsoft SharePoint agent a automatizované ověření zálohování. Zákazníci ocení ochranu při obnovení po havárii, vyšší škálovatelnost a globální deduplikaci s EMC Data Domain a granulární konzistentní zálohování pro Microsoft SharePoint.

Zabudované funkce pro replikaci zálohovaných dat umožní partnerům v rámci programu VMware vCloud Service Provider Program zajišťovat zálohování cloudových služeb. SunGard bude prvním poskytovatelem, který nabídne služby zálohování a zotavení po havárii zákazníkům využívajícím VMware vSphere Data Protection a VMware vSphere Data Protection Advanced pro replikaci dat do SunGard cloudu.
Komentáře partnerů k tomuto produktu naleznete zde.

VMware Cloud Management Marketplace

VMware spustil VMware Cloud Management Marketplace, obchod, kde lze na jednom místě nalézt důvěryhodná řešení pro správu od VMware a jeho partnerů. Zákazníci mohou procházet, stahovat a testovat řešení předních výrobců. Řešení dostupná prostřednictvím katalogu služeb byla vytvořena ve spolupráci s VMware za využití volně dostupných a rozšiřitelných produktových rozhraní a implementací softwarových developerských nástrojů (SDK).

Nové služby pro správu cloudu

VMware na konferenci VMworld Europe představil také nové profesionální služby, které mají zákazníkům pomoci sestavit strategický a technologický plán pro definování a implementaci řešení určených ke správě a automatizaci cloudu. Nová služba Cloud Automation Design and Deploy je zaměřena na automatizaci podle daných pravidel a umožňuje zákazníkům vybudovat infrastrukturu pro správu cloudu rychle, spolehlivě a efektivně. Rozšířené služby VMware Accelerate Advisory Services pomáhají organizacím vyhodnotit přínos cloudového provozu a řešení pro správu firemního cloudu v rámci jejich IT prostředí a zmapovat současné i budoucí požadavky podnikání.
Více informací o VMware Professional Services naleznete zde.

Dodatečné zdroje (v angličtině)

O VMware
Společnost VMware je lídrem v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury, které umožňují firmám všech velikostí dosahovat lepších výsledků v podnikání v éře cloudu. Zákazníci se na společnost VMware spoléhají při revoluční změně způsobu jak budovat, dodávat a používat informační technologie tak, aby přesně odrážely jejich potřeby. S tržbami ve výši 4,61 miliardy USD v roce 2012 má VMware více než 500 tisíc zákazníků a 55 tisíc partnerů. Společnost sídlí v Silicon Valley a disponuje pobočkami po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com/cz.