NETGEAR uvádí první 802.11ac Wi-Fi modem router

Praha, 23. října 2013 — Společnost NETGEAR®, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, dnes uvádí na trh první ADSL2+ 802.11ac Wi-Fi modem router D6300B. (TZ)

Nejnovější přírůstek do rodiny vysokorychlostních bezdrátových 802.11ac zařízení NETGEAR obsahuje jak ADSL, tak i gigabitový ethernetový WAN port a nabízí špičkový výkon, který umožňuje uživatelům přístup k internetu prostřednictvím ADSL, optického nebo kabelového připojení – s nejrychlejší gigabitovou Wi-Fi sítí nové generace. Router podporuje technologii Beamforming+ pro ještě lepší Wi-Fi pokrytí, IPv6, vypínání Wi-Fi i celého přístroje, návštěvnickou síť, snadnou instalaci bez CD, DLNA, Time Machine, cloudové a další služby.

Wi-Fi modem router NETGEAR D6300B umožňuje provoz s kombinovanou přenosovou rychlostí Wi-Fi až 1 600 Mb/s (1,6 Gb/s) a je tak až třikrát rychlejší než zařízení standardu 802.11n.(1) Model D6300B umožňuje streamování HD videa a dalších multimédií v celé domácnosti či malých kancelářích a přináší tak vysoce komfortní uživatelský zážitek. Stejně jako v případě 802.11ac Wi-Fi routerů NETGEAR je i model D6300B zpětně kompatibilní se staršími Wi-Fi standardy a díky Wi-Fi nové generace nabízí dlouhodobou využitelnost také v budoucnu.

Přístroj obsahuje samostatný gigabitový ethernetový WAN port pro kabelové nebo optické širokopásmové připojení. Uživatelé mohou snadno přecházet mezi kabelovým, optickým i ADSL připojením bez nutnosti přenastavovat svoji domácí síť nebo nahrazovat svůj router za jiný.

Model D6300B podporuje cloudovou službu NETGEAR ReadySHARE Cloud umožňující vytvořit vysoce zabezpečený privátní cloud pro snadný přístup k souborům a jejich sdílení přes internet. NETGEAR ReadySHARE Cloud udržuje všechny soubory bezpečně uložené v kanceláři či doma na externím USB úložišti připojeném k routeru, a nabízí možnost data odkudkoli a kdykoli vzdáleně přenášet, upravovat či sdílet prostřednictvím chytrého telefonu, tabletu nebo počítače.

Modem router D6300B rozšiřuje rostoucí stávající řadu 802.11ac řešení společnosti NETGEAR určených pro domácnosti a malé kanceláře. Její součástí je rovněž Wi-Fi router NETGEAR R6300, první průmyslový 802.11ac router, který podporuje kombinovanou přenosovou rychlost Wi-Fi až 1 750 Mb/s (1,75 Gb/s); Wi-Fi router NETGEAR R6200 s kombinovanou přenosovou rychlostí Wi-Fi až 1 200 Mb/s (1,2 Gb/s) a Wi-Fi adaptér NETGEAR A6200, první dvoupásmový 802.11ac Wi-Fi USB adaptér na trhu, který spotřebitelům umožňuje snadný upgrade starších počítačů či notebooků na nejnovější standard 802.11ac.

„Jedním z našich cílů je přinášet zákazníkům unikátní inovace a nově technologie, které budou udávat vývoj trhu – jako např. právě model D6300B, první 802.11ac Wi-Fi router s integrovaným ADSL2+ modemem,“ řekl Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. „Naše produkty představují vysoce integrovaná řešení, které zjednodušují síťovou infrastrukturu a přinášejí zákazníkům nejlepší Wi-Fi technologie – i díky tomu drží NETGEAR největší podíl na trhu v oblasti špičkových síťových produktů.“

Mezi klíčové funkce Wi-Fi modem routeru NETGEAR D6300B patří:

  • NETGEAR Genie®: Tato zdarma dostupná aplikace určená pro PC, Apple® Mac®, iOS® a Google® Android® smartphony či tablety umožňuje díky jednoduchému a elegantnímu ovládacímu panelu snadno ovládat, monitorovat, opravovat a spravovat domácí sítě. Zákazníci společnosti NETGEAR si mohou aplikaci stáhnout na adrese www.netgear.com/genie, případně z Google® Play nebo App Store.

  • NETGEAR MyMediaTM: Tato funkce umožňuje vyhledávat fotografie, videa či hudební soubory kdekoli v domácí síti a přehrávat je na multimediálních DLNA přehrávačích.

  • Podpora funkce AirPrint TM: Díky této funkci lze tisknout na libovolné USB nebo síťové tiskárně přímo ze zařízení Apple iPad® nebo Apple iPhone®.

  • Připojení hostů k síti (návštěvnická síť): Konfigurace sítě pro připojení dočasných uživatelů snad nemůže být snazší. Hosté a návštěvníci se mohou připojit bez nutnosti sdělovat jim privátní přihlašovací údaje. Síť pro hosty jim zároveň zabraňuje v zobrazení a přístupu k počítačům, tiskárnám, datovým úložištím a dalším zařízením v domácí síti.

  • ReadySHARE Printer: Tato funkce umožňuje proměnit libovolnou stávající USB tiskárnu ve spolehlivou síťovou tiskárnu, plně kompatibilní s počítači Apple Mac i PC; stačí ji pouze připojit k modem routeru D6300B.

  • Multimediální DLNA server: Wi-Fi modem router NETGEAR D6300B podporuje technologii DLNA a umožňuje streamování multimédií na jakékoli DLNA kompatibilní zařízení v domácí síti, včetně nejnovějších chytrých televizorů, Blu-ray® přehrávačů, multimediálních přehrávačů, herních konzol, handheldů, tabletů a dalších zařízení.

  • NETGEAR Live Parental Controls: Centralizované, flexibilní a spolehlivé řešení rodičovské kontroly, které dětem či dospívající mládeži, stejně jako zaměstnancům v kancelářích, zajistí bezpečné surfování po internetu na všech připojených zařízeních včetně počítačů Apple Mac či PC, smartphonů či tabletů. Služba je zcela zdarma.

  • Automatické zabezpečení Wi-Fi: Integrovaný router je dodáván s aktivovaným zabezpečením Wi-Fi připojení, včetně předdefinovaného síťového názvu a hesla, a automaticky tak chrání domácí bezdrátovou síť ihned po zapnutí.

  • Snadná instalace: K instalaci modem routeru D6300B není potřeba žádné CD ani pokročilá znalost sítí, uživatelé mohou provést nastavení v intuitivním průvodci prostřednictvím smartphonu, tabletu, ultrabooku či třeba MacBooku Air®.

Cena a dostupnost

Wi-Fi modem router NETGEAR D6300B-100GRS určený pro ADSL Annex B linky používané v ČR a SR je dostupný v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou prodejní cenu 5 500 Kč s DPH.

Více informací o modem routeru NETGEAR D6300B lze najít na webových stránkách

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání.

Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 25 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 40 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz, případně www.netgear.com. Sledujte společnost NETGEAR na twitter.com/NETGEAR a www.facebook.com/NETGEAR.

  1. Celková rychlost modem routeru NETGEAR D6300B je dosažena kombinací 300 Mb/s (v pásmu 2,4 GHz využitím standardu 802.11n) a 1 300 Mb/s (v pásmu 5 GHz s využitím standardu 802.11ac). Maximální rychlost bezdrátového přenosu vychází ze specifikací standardu IEEE 802.11. Reálná datová propustnost a bezdrátové pokrytí bude v praxi s největší pravděpodobností nižší než teoreticky udávané hodnoty – závisí na řadě faktorů, mezi které patří například objem síťového provozu, okolní stavební materiály a konstrukce, vytížení a struktura sítě, rušení bezdrátové sítě jinými přístroji apod. NETGEAR neposkytuje žádné výslovné ani implicitní prohlášení či záruky o kompatibilitě přístroje s případnými budoucími normami. Standard 802.11ac (1 300 Mb/s) je přibližně 3× rychlejší, než 802.11n (450 Mb/s).