Jasnější displej a delší výdrž: nejnovější Panasonic Toughbook Ultrabook 2-v-1

Společnost Panasonic dnes uvedla na trh svůj nový mnohostranný Ultrabook™ 2-v-1 s IPS displejem o rozlišení Full HD, s antireflexní úpravou a výkonnějším procesorem Intel – díky této výbavě je to dokonalý nástroj pro podnikové manažery, kteří potřebují pracovat na cestách. Toughbook CF-AX3 je Ultrabook™, který v sobě kombinuje tablet a laptop, takže uživatelé mohou natáčet displej, používat dotykovou obrazovku, aktivovat počítač v krátkém okamžiku a pracovat na něm celý dlouhý den – s důvěrou v ergonomické a vysoce odolné zařízení řady Panasonic Toughbook. (TZ)

Toughbook CF-AX3, jenž je nástupcem verze CF-AX2, nabízí IPS dotykový displej rozpoznávající až 10 prstů s rozlišením Full HD, uhlopříčkou 11,6 palců a antireflexní úpravou. Oproti předchozímu modelu má tento displej pozorovací úhel 170° a pyšní se vysokým poměrem kontrastu a zlepšeným jasem, jež zaručují dokonalou kvalitu zobrazení při práci uvnitř i venku.

Výkon pro aktivní manažery

Aby vedoucí pracovníci měli k dispozici výkon, jaký potřebují pro své aplikace, je Toughbook CF-AX3 vybaven technologií Intel® CoreTM čtvrté generace. Procesorová jednotka Intel® Core™ vPro™ i5-4300U se sníženou spotřebou elektrické energie rovněž pomáhá prodloužit výdrž baterie (8 až 12 hodin*1 *2). Možnost výměny baterie za provozu zaručuje celodenní nezávislost na síťovém napájení (až 20 hodin *1 *2) a prodlužuje výdrž v pohotovostním režimu z 3,5 na 8 dní*1 – notebook je tak možné ponechat v pohotovostním režimu, který zaručuje rychlé spuštění, mnohem delší dobu.

Notebook, když je potřeba, a tablet, když chcete

Toughbook CF-AX3  disponuje jedinečnou možností otáčení displeje o 360°, díky které jej lze využít v mnoha různých situacích a která přináší uživateli zcela novou úroveň svobody při práci a vychází z dlouholetých zkušeností s ergonomickým a odolným designem.

Jako notebook je CF-AX3 ideální pro manažery v terénu, kteří potřebují zadávat informace pomocí klasické klávesnice. Jako tablet je vhodný pro obchodní cestující, členy výzkumných týmů nebo manažery, kteří musejí zadávat data v běhu pomocí dotykové klávesnice přímo na displeji.

Ideální nástroj pro pracovníky v terénu

Nový Panasonic Ultrabook™ 2-v-1 váží pouhých 1,135 kg*2 a díky své tloušťce 18 mm je dokonalým pomocníkem pro pracovníky v terénu. Konstrukce CF-AX3 je odolná proti hrubšímu zacházení v terénu a Toughbook je schopen bez úhony snést pád na spodní plochu z výšky až 76 cm*3 silou až 100 kp*4.

Nejnovější operační systém a snadná migrace

Předinstalovaný operační systém Microsoft Windows 8.1 Pro přináší profesionálním uživatelům celou řadu nejnovějších vylepšení uživatelských funkcí a mnoho výhod pro firmy. K dispozici jsou i verze se systémem Windows 7. Díky rozšířené podpoře pro operační systém Windows XP, kterou společnost Microsoft ukončí až v dubnu 2014, nabízejí systémy Windows 8.1 Pro a Windows 7 snadnou migraci pro ty, kdo chtějí upgradovat svůj hardware.

Vybaven na cesty

Toughbook CF-AX3 obsahující volitelný modul 4G/LTE (k dispozici je i verze s 3G), Bluetooth® v4.0 a Wireless LAN IEEE802.11a/b/g/n zajišťuje optimální konektivitu bez ohledu na místo, kde se nachází.

Samozřejmostí jsou všechny běžné porty včetně VGA a HDMI pro připojení monitoru nebo projektoru, dvou portů USB 3.0 a LAN, ale například i plné podpory karet SDXC pro ukládání snímků a klipů.

Pro odvětví, kde je nezbytností zabezpečení a ochrana dat, lze CF-AX3 doplnit o zásuvku pro kontaktní čipové karty. Ve výbavě je rovněž technologie vPro™ a počítač lze rozšířit o bezpečnostní řešení Absolute Computrace a Intel Anti-Theft (AT).

„Nejnovější Toughbook představuje další významný pokrok ve snaze spojit funkčnost, kvalitní design a mnohostrannost v dokonalém počítači 2-v-1 Ultrabook™ pro manažery pracující často v terénu,“ říká šéf evropského marketingu divize Panasonic Computer Product Solutions Jan Kaempfer. „Ať už pracujete ve výzkumu, odbytu, zdravotnictví nebo v jiné vedoucí funkci, Toughbook CF-AX3 vám zaručí výkon notebooku a univerzálnost a pohodlí tabletu přesně tak, jak budete potřebovat.“

Toughbook CF-AX3 se bude v Evropě prodávat od listopadu 2013. Mnohostranný notebook budou nabízet oficiální distributoři, prémioví partneři, partneři ISV a registrovaní partneři společnosti Panasonic. Maloobchodní cena standardního modelu bude 1864 Euro + DPH.

*1 Model bez čtečky čipových karet.

*2  Měřeno podle MobileMark 2007 při 60 cd/m2   a při vypnutém úsporném režimu (ECO). Liší se podle provozních podmínek.

*3 Zkoušeno v továrně společnosti Panasonic upuštěním na překližkovou desku o tloušťce 5 cm v provozním režimu naplocho dnem počítače dolů.

*4 Zkoušeno v továrně společnosti Panasonic. Tato zkouška výkonu nepředstavuje záruku proti poškození nebo závadě.

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. Produktové portfolio zahrnuje PBX telekomunikační systémy, tiskárny, profesionální kamerové systémy, projektory, profesionální displeje a odolné mobilní počítače. S přibližně 500 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Společnost Panasonic je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro širokou škálu spotřebitelských, firemních i průmyslových požadavků. Od svého založení v roce 1918 se společnost globálně rozšířila a nyní řídí přes 500 firem po celém světě, které vykázali konsolidované příjmy přes 68 miliard euro ve fiskálním roce končícím 31. března 2013. Se závazkem sledovat nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, se společnost se snaží vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Pro více informací o Panasonic najdete na webových stránkách společnosti http://panasonic.net/