Češi díky virtuálním operátorům ušetří

Vstupem mobilních virtuálních operátorů na český trh začalo cenové zemětřesení napříč trhem telekomunikací. Jaké konkrétní dopady na ceny volání a psaní SMS mají příchozí virtuální operátoři, shrnuje tento článek. (TZ)

Český telekomunikační úřad vydal začátkem září srovnání cen za telefonování v České republice vůči ostatním státům v Evropě. V průzkumu se uvádí, že například v Německu můžete využívat neomezeného volání již od 400 Kč měsíčně. Nástupem virtuálních operátorů si český zákazník může užívat levnějšího telefonního spojení, ceny klesly z nejdražšího telefonování v Evropě na evropský průměr, který je dle Evropské komise (EK) za minulý rok 9,1 centu.

Díky virtuálním mobilním operátorům klesly ceny na trhu a to ještě nepřišli všichni noví hráči. Pokles cen začal již na jaře, kdy tři velcí operátoři přišli s nabídkou tarifů na neomezené volání. Ty klesly z několika tisíc korun za měsíc na v průměru téměř 900 korun (při tarifech bez závazku). „Virtuální operátoři však mohou nabídnout ještě levnější volání“, říká Przemyslaw Galera, generální ředitel LAMA MOBILE, nového virtuálního operátora, který přichází na trh ve čtvrtém kvartálu 2013. Právě LAMA MOBILE se bude snažit nalákat zákazníky na nižší ceny volání a to nejen při neomezeném tarifu. „Budeme chtít uspokojit všechny uživatele, tedy i ty, kteří tak často netelefonují“, říká P. Galera.

Společnosti, jež mají širší portfolio nabídky, mohou navíc nabídnout zákazníkovi řadu výhod i v jiných segmentech. „Díky působnosti i mimo telekomunikační trhy můžeme, na rozdíl od konkurence, využít synergií v rámci holdingu. Například pokud s námi bude zákazník telefonovat, zároveň od nás již odebírá plyn a elektřinu, je to samozřejmě cenově výhodnější. Kromě toho nemusí řešit množství dodavatelů a vše má od jednoho“, upozorňuje Pavel Ondra, předseda představenstva LAMA MOBILE.

LAMA MOBILE oznámí svou nabídku v nejbližších týdnech.

O společnosti LAMA MOBILE

Virtuální operátor LAMA MOBILE je součástí české investiční skupiny LAMA ENERGY GROUP (LEG). Ta jako jediná po roce 1989 začala úspěšně těžit ropu a plyn z nových ložisek na jižní Moravě, která sama objevila. Firemní skupina zahrnuje šest klíčových firem, z nichž nejvýznamnější jsou LAMA ENERGY, která prodává plyn a elektřinu zákazníkům v České i Slovenské republice, LAMA GAS & OIL, která těží plyn a ropu na jižní Moravě a Teplárna Otrokovice, která byla do skupiny LEG začleněna v roce 2013. Kromě podnikatelských aktivit na území České a Slovenské republiky, LAMA ENERGY GROUP úspěšně realizuje od roku 2011 i své podnikatelské záměry v oblasti obchodu, úpravy i těžby ropy v Kanadě prostřednictvím PETROLAMA ENERGY CANADA