Allianz pojišťovna má zbrusu nový web od Etnetery

Praha, 4. listopadu 2013 – Společnost Etnetera a.s., přední česká společnost, která vytváří weby, úspěšně dokončila a spustila pro svého klienta Allianz pojišťovnu zcela novou firemní webovou prezentaci www.allianz.cz. Jedná se o designově nejmodernější webovou prezentaci Allianz pojišťovny ve světě, která zohledňuje poslední trendy v návrhu komplexních webů z pohledu uživatelské přívětivosti, přehlednosti a poznatků v oblasti SEO. Nový web nabízí uživatelům např. přehledné zobrazení kontaktních míst na mapě (pobočky, poradci, servisy, prohlídková místa) pomocí Google API. Pro plnění a správu obsahu byla použita poslední verze komplexního CMS nástroje jNetPublish. (TZ)

V posledních 2 letech Etnetera spolu s Allianz pojišťovnou intenzivně pracovala na rozšíření online prezentací pojišťovny, tak aby nabídka online portálů pro klienty splňovala aktuální požadavky na rychlou a efektivní komunikaci na prahu 3. tisíciletí. V roce 2012 Etnetera spolu s klientem realizovala portál na nákup online pojištění Allianzdirect.cz, klientský portál pro správu pojistných smluv Mojeallianz.cz a následně na začátku roku 2013 portál obchodních zástupců. V průběhu této doby bylo realizováno také velké množství dílčích projektů, které doplňovali online portfolio Allianz pojišťovny. V pondělí 4. listopadu 2013 bylo dosaženo zastřešení této společné snahy spuštěním nové webové prezentace www.allianz.cz, vytvořené tak jako všechny předešlé weby v CMS (content management systému) jNetPublish od Etnetery.

Nově spuštěný portál zohledňuje poslední trendy v návrhu komplexních webů z pohledu uživatelské přívětivosti. Je také široce propojen s interními systémy pojišťovny pro možnost pohodlného hlášení škodních událostí, zjišťování aktuálních informací o nahlášené škodné události či vyhledání nejbližší pobočky nebo poradce.

„Projekt nového webu jsme spolu s klientem od počátku vnímali jako stěžejní realizaci v rámci naší dlouhodobé spolupráce. Neuspěchali jsme přípravnou analytickou část a pracovali jsme s poměrně velkým množstvím variant grafických návrhů, přičemž finální použitý design webu je výsledkem vzájemné dohody stvrzující pochopení klientovi představy a našeho doporučení,“ říká Lukáš Lejsek, projektový manažer Etnetery.

„Snažili jsme se o to, aby naše nové stránky byly srozumitelné, přehlednější a intuitivnější, aby měly modernější podobu a klienti na nich našli nejenom formuláře, kterým rozumějí, ale třeba i odpovědi na nejčastější otázky,“ říká Kateřina Jeníková, specialistka online marketingu Allianz pojišťovny.

Allianz pojišťovna je na českém trhu průkopníkem v nabídce služeb prostřednictvím internetu. Tato nabídka zahrnuje nejenom hlášení pojistných událostí nebo kontrolu plateb jednotlivých smluv, ale také například oblíbené sledování likvidace svých pojistných událostí. Allianz pojišťovna je přední světovou pojišťovnou, která má zastoupení v sedmi desítkách zemí světa, a proto klade značný důraz na vysoký stupeň zabezpečení všech dat a ochranu osobních údajů svých klientů. Všechny aplikace jejího webu jsou proto jednoduché na ovládání, ale současně velmi dobře zabezpečené proti zneužití.

Etnetera a.s. (www.etnetera.cz) je přední česká společnost, která vytváří velké weby. Velké rozsahem, nápadem, vlivem. Součástí Etnetery je i samostatná divize Etnetera Activate zabývající se konzultacemi on-line businessu a pokročilou webovou analytikou (www.etnetera.cz/activate), do skupiny dále patří společnost Etnetera Logicworks s.r.o. orientující se na prodej, tuning a servis informačních technologií a telekomunikačních zařízení společnosti Apple (electronics.etnetera.cz), a společnost Atobo provozující pracovní portál www.spravnykrok.cz. Za svou práci Etnetera získala mnohá zahraniční i tuzemská ocenění – Firma roku Hl. m. Prahy 2009, Odpovědná firma roku Hl. m. Prahy 2010, Nejlepší zaměstnavatel roku ČR (3 krát za sebou mezi prvními třemi), IEA, IBA, EBA, Fast50 atd. Mezi klienty společnosti patří např. Allianz, Annonce, Ahold, Blue Style, ČSOB leasing, Datart, Fortuna, Import Volkswagen Group, Telefónica O2, Siemens, Škoda Auto, ŠkoFIN, a další.