Ringier Axel Springer posiluje komunikaci

Společnost Ringier Axel Springer posiluje oddělení komunikace. S účinností od  1. listopadu 2013 je jmenován ředitelem komunikace Vadim Petrov a na pozici PR specialisty nastupuje Michaela Kokotková. Na vlastní žádost z pozice tiskové mluvčí odchází Katařina Kuchařová, která dala přednost jiným pracovním výzvám. Vadim Petrov spolu s Michaelou Kokotkovou budou odpovědní za interní a externí komunikaci a CSR aktivity. Vadim Petrov také odborně povede Akademii žurnalistiky a nových médíí, společný projekt vydavatelství Ringier Axel Springer a PB Vyšší odborné školy a Střední školy managementu. (TZ)

„Svět médií se mění takřka on line. Budoucnost se rodí teď a my ji vidíme nejen v technologiích a nápaditých projektech, ale také  v lidech. Motivovaní zaměstnanci a skuteční odborníci jsou pro nás  zárukou, že si vydavatelství vedoucí pozici na trhu nejen udrží, ale hlavně posílí.  Komunikace a rozvoj jsou pro nás priority. Od Vadima i Míši očekávám, že nám s tím významným způsobem pomůžou.“ říká Libuše Šmuclerová, generální ředitelka vydavatelství Ringier Axel Springer CZ.

„Efektivní komunikace a odborný růst  zaměstnanců jsou znaky silné kultury, které jsou v základech úspěchu každé firmy. Chci svými zkušenostmi k tomuto úspěchu přispět.“ komentuje Vadim Petrov.

Vadim Petrov posledních 6 let pracoval ve společnosti Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v pozici generálního manažera pro lidské zdroje a podnikové zálažitosti. V minulosti působil jako tiskový mluvčí vlád Václava Klause. Věnuje se také vzdělávání, jako konzultant, lektor a certifikovaný kouč. 16 let učí v programu MBA na Prague International Business School předmět Public Relations. Je členem Akreditační komise MŠMT pro vyšší odborné vzdělávání, atd..

Michaela Kokotková své zkušenosti sbírala jak na straně agentur, tak i z pohledu klientů. V minulosti působila v několika PR agenturách, Českých aeroliniích a naposledy ve Fondu dalšího vzdělávání.

   

Ringier Axel Springer CZ je multimediální vydavatelství s největším počtem čtenářů na českém trhu. Naše tištěné tituly čte více než 3,8 milionů z vás. Ringier Axel Springer CZ je jasnou jedničkou mezi deníkovými vydavateli, kde dosahuje více než 36% podílu na trhu. Na časopiseckém trhu je Ringier Axel Springer CZ na druhém místě a významný podíl dosahuje i na internetu.

Pod společností Ringier Axel Springer CZ působí v České republice také virtuální mobilní operátor BLESKmobil a dvě tiskárny Ringier Axel Springer Print CZ v Praze a Ostravě.

Ringier Axel Springer CZ je součástí švýcarsko-německé vydavatelské skupiny Ringier Axel Springer Media AG, vedoucí integrované multimediální korporace ve střední a východní Evropě. Společnost se sídlem ve švýcarském Curychu vydává noviny a časopisy, provozuje webové a mobilní platformy a vlastní tiskárny. Ringier Axel Springer Media AG je joint venture společností Ringier AG a Axel Springer AG.