Fotografická soutěž týdeníku Reflex – AKTY X – startuje 6. ročník

„AKTY X 2014 – ve znamení maximální kvality fotek“ – to je motto již 6. ročníku jedné z nejpopulárnějších čtenářských soutěží časopisu Reflex, který odstartoval už ve čtvrtek 1. května na stránkách www.reflex.cz. Letošní ročník obsahuje nové soutěžní kategorie i čtenářské hlasování, ve kterých změří síly amatérští fotografové nejen o hodnotné ceny, ale i o šanci publikovat svá díla přímo v týdeníku Reflex. (TZ)

Šestý ročník soutěže AKTY X potrvá od 1. května do 15. září 2014 – během této doby proběhne klání jak v kategoriích hodnocených porotou, tak i ve speciální soutěži, o jejímž vítězi rozhodnou sami čtenáři. Každá kategorie, ve které bude vítěze volit odborná porota, potrvá jeden měsíc. Redakce týdeníku Reflex vybere ty nejzdařilejší ze zaslaných snímků, z nichž následně odborná porota složená z předních fotografů vybere vítěze. V  kategoriích „láska“, „krása“ a „humor“ bude díla posuzovat porota složená z Idy Saudkové, Terezy z Davle, Antonína Kratochvíla, Romana Sejkota a Karla Burdy. Vítěz se může těšit na publikování fotek v týdeníku Reflex, konzultaci s jedním z porotců soutěže a fotoaparát v hodnotě téměř 16 tisíc korun.

O dalším ocenění mohou letos rozhodnout v kategorii s názvem „Nejkrásnější dívka Aktů X“ i sami čtenáři internetovým hlasováním, jenž bude probíhat od 1. srpna až do 1. září. Deset čtenářsky nejúspěšnějších autorů získá dárkové poukazy na nákup do Parfumerie Fann.

Autoři mají možnost přihlašovat snímky na webových stránkách www.reflex.cz, kde jsou k dispozici kompletní informace o soutěži.