Blesk vydává knihu o Ivanu Jonákovi

V pondělí 28. dubna 2014 vychází v rámci edice Blesk Extra kniha Ivan Jonák: Mafián bez mafie. Tato kniha se na stáncích objevuje v době, kdy je její hlavní aktér Ivan Jonák propouštěn z věznice Pankrác v Praze na svobodu. Deník Blesk shromáždil velké množství dosud nepublikovaných materiálů, které líčí osobu Ivana Jonáka a kauzu vraždy jeho manželky s maximální plasticitou. (TZ)

Autor knihy, redaktor deníku Blesk, František Prachař několik měsíců připravoval knihu, jež rekapituluje jak vznik Discolandu Sylvie, tak i vraždu Ludviky Jonákové a pokusy o zavraždění jejího manžela Ivana Jonáka. Jonák byl za objednávku vraždy své manželky v roce 1994 odsouzen k 18 letům pobytu ve věznici. Nikdy se vša  k tomuto činu nepřiznal. V knize je popsán příběh Ivana Jonáka, který je založen na svědectví dvanácti osob z jeho přímého okolí, mezi něž patří například jeho matka, spolužák z dětství, spoluvězni, ale i režisér Vít Olmer a jeho manžela Simona Chytrová.

 130 stránkovou knihu je možné zakoupit za 39 korun v síti PNS či prostřednictvím SMS.

Ringier Axel Springer CZ je multimediální vydavatelství s největším počtem čtenářů na českém trhu. Naše tištěné tituly čte aktuálně 3 685 000 z vás. Ringier Axel Springer CZ je jasnou jedničkou mezi deníkovými vydavateli, kde dosahuje více než 36% podílu na trhu. Na časopiseckém trhu je Ringier Axel Springer CZ na druhém místě a významný podíl dosahuje i na internetu. Pod společností Ringier Axel Springer CZ působí v České republice také virtuální mobilní operátor BLESKmobil a dvě tiskárny Ringier Axel Springer Print CZ v Praze a Ostravě.

Ringier Axel Springer CZ je součástí švýcarsko-německé vydavatelské skupiny Ringier Axel Springer Media SE, vedoucí integrované multimediální korporace ve střední a východní Evropě. Společnost se sídlem ve švýcarském Curychu vydává noviny a časopisy, provozuje webové a mobilní platformy a vlastní tiskárny. Ringier Axel Springer Media SE je joint venture společností Ringier AG a Axel Springer AG.