Prémiový výkon, mobilita a snímání v celém rozsahu nebylo jednodušší

Prvotřídní fotoaparát Cyber-shot™ RX10 nabízí kreativní výkon odpovídající digitálním zrcadlovkám bez nutnosti nosit doplňkové objektivy (TZ)

  • Transfokační objektiv Carl Zeiss Vario – Sonnar T* 24-200 mm (35 mm ekvivalent) s vysokou světelností F2.8 při plně otevřené cloně pro všechny ohniskové vzdálenosti

  • Fotografie špičkové kvality bohaté na detaily díky 20,2 megapixelovému 1,0 palcovému obrazovému CMOS snímači Exmor R™ se zadním podsvícením

  • Nový procesor BIONZ X™ s přibližně 3x vyšší rychlostí zpracování a novým systémem zónové redukce šumu

  • Rychlé, tiché a přesné automatické zaostřování s detekcí kontrastu s motorickým pohonem Direct Drive SSM

  • Full HD (1920 x 1080 – 60p/25p) videa s režimy P / A / S / M a vstupním konektorem XLR profesionální třídy pro externí mikrofon

  • Nový OLED hledáček typu Tru-Finder™ s rozlišením 1 440 000 bodů a 3,0 palcový polohovatelný LCD displej s technologií WhiteMagic

  • Výstup fotografií ve 4K rozlišení a podpora technologie TRILUMINOS Display

  • Technologie NFC a Wi-Fi pro jednoduché propojení se smartphony a tablety

Skutečná mobilita nemusí znamenat kompromisy na úkor obrazové kvality, kreativních funkcí a ovladatelnosti, což jsou vlastnosti typické zejména pro rozměrnější a robustnější fotografické systémy. Nový a přitažlivý, mezi kategoriemi stojící fotoaparát Cyber-shot RX10 pro vyznavače digitálních zrcadlovek přináší špičkovou obrazovou kvalitu bez potřeby nosit na fotografické výpravy objemné tělo fotoaparátu a několik objektivů.

Vestavěný objektiv Carl Zeiss Vario-Sonnar T* 24-200 mm (35 mm ekvivalent) F2.8 nabídne skvělou ostrost a čistotu obrazu, zároveň i rozlišovací schopnost, která se očekává spíše od fotoaparátu s celou soupravou výměnných objektivů. Díky velkému rozsahu zoomu, od širokoúhlého záběru až po telefoto, bude přirozeným partnerem pro snímání dokonalých portrétů, dramatických krajinek, volné přírody, pouličních scén i kompozicemi v přirozeně osvětlených interiérech. Jeho schopnost zaostřit již na vzdálenost 3 cm z něj také dělá ideální nástroj pro snímání detailních makro záběrů hmyzu, květin a jiných drobných objektů.

Vysoká světelnost F2.8 v celé škále zoomu poskytuje výjimečný objem světla. Tak úžasné parametry můžete jinak očekávat jedině od celé kolekce prvotřídních doplňkových objektivů. Kromě možnosti snímání při nedostatečném osvětlení bez zvýšení hodnoty nastavení citlivosti ISO také umožňuje jednoduchou tvorbu efektu plynulého kruhového rozostření pozadí („bokeh“), k čemuž přispívá i sedmilamelová clona. Optická stabilizace obrazu SteadyShot pomáhá při získávání ostřejších a nerozmazaných fotografií při snímání z ruky – a to i při větších ohniskových vzdálenostech, kdy je chvění rukou velkým problémem pro nestabilizovanou optiku.

Model Cyber-shot RX10 s komfortní ergonomií a obrovskými možnostmi manuálního ovládání okamžitě padne do ruky každému, kdo pracuje s digitálními zrcadlovkami. V tomto fotoaparátu s pevně vestavěným objektivem se skrývá obrovský obrazový výkon. Díky souladu velkého a citlivého obrazového snímače a sofistikovaného procesoru zpracování obrazu BIONZ X se dosahuje cca 3x vyšší rychlosti zpracování ve srovnání s předchozími procesory BIONZ.

1,0 palcový CMOS snímač Exmor R s efektivním rozlišením 20,2 megapixelu (cca) se zadním podsvícením, využívaný i ve skvělém fotoaparátu DSC-RX100 II, je přibližně čtyřikrát větší, než snímače u běžných kompaktů. Vynikající rozlišení a vykreslení textur vylepšuje technologie BIONZ X, která využívá nový způsob reprodukce detailů, zónovou redukci šumu a technologii redukce difrakce pro čistší, krásnější a jemně detailní fotografie.

Automatické zaostřování (AF) je díky novému motorickému pohonu Direct Drive SSM, který spolupracuje s CMOS snímačem Exmor R a výkonným procesorem BIONZ X, velmi rychlé a citlivě reagující. Aretované automatické zaostřování přesně sleduje objekty v pohybu, díky čemuž je cílový objekt vždy přesně zaostřený, i když na okamžik zmizí ze záběru a pak se znovu objeví. Nově vyvinutý systém automatického zaostřování Eye AF zajišťuje ostré a svěží portréty, protože přesně zaostřuje na oko sedícího modelu, a to i tehdy, pokud se nedívá přímo na vás. K dispozici je navíc také možnost výběru ze tří volitelných velikostí zón pro bodové automatické zaostřování. Tím se eliminuje riziko náhodných chyb při zaostřování na velmi malé objekty, například při makro fotografování hmyzu.

Bezchybné snímání fotografií doplňují stejně působivé možnosti pro nadšence snímání videa. Nový výkonný procesor BIONZ X nabízí zhruba třikrát vyšší rychlost zpracování obrazu v porovnání s předchozí generací procesorů BIONZ společnosti Sony. Plně využívá kvalitu objektivu s vysokou světelností a načítá data z každého obrazového bodu z velkého obrazového snímače, aby se získaly extrémně plynulé a vysoce detailní Full HD videozáznamy. Videa lze snímat s volitelnou rychlostí snímkování 50p (progresivní AVCHD formát) nebo 25p (odpovídající filmové tvorbě) a s plným manuálním ovládáním expozičních režimů P / A / S / M. Vysoce kvalitní výstupní HDMI konektor umožňuje přehrávání videozáznamů na externím televizoru/monitoru nebo jejich přenos na samostatné úložné zařízení.

Indikátor úrovně audio signálu a možnost nastavení úrovní zajišťuje, že zvuk videa bude odpovídat vysoké obrazové kvalitě. K dispozici je vstupní mikrofonní a výstupní sluchátkový konektor pro přesné monitorování úrovně. Použijete-li volitelnou sadu adaptéru XLR-K1M, zpřístupní se vám svět záznamu zvuku v profesionální kvalitě a získáte možnost připojit externí mikrofon přes symetrický konektor XLR.

Nový vysoce kontrastní hledáček typu Tru-Finder s OLED displejem s vysokým rozlišením 1 440 000 bodů poskytuje ostrý obraz snímaného objektu na celé obrazové ploše a 33° (cca) široký pozorovací úhel. Abyste mohli ještě svobodněji volit kompozici záběru, můžete naklánět ostrý a jasný 3,0 palcový polohovatelný LCD displej White Magic™ nahoru a dolů, což usnadní jednoduché zaměřování při držení fotoaparátu nad hlavou nebo v nízké poloze.

Vzhledem k záměru oslovit zejména nadšence fotografování je lehké odolné tělo fotoaparátu z hořčíkové slitiny vybaveno úpravou zajišťující odolnost vůči prachu a vlhkosti a také utěsněním ovladačů, což přispívá ke zvýšení odolnosti v náročnějším prostředí.

Intuitivní a ergonomické ovládání umocňuje množství ovládacích prvků, které pokročilým uživatelům nabídnou flexibilitu ve stylu digitálních zrcadlovek. Můžete libovolně přepínat mezi dvěma provozními režimy prstence nastavení clony. Jednou možností je pozitivní zpětná vazba se slyšitelným „cvakáním“ při manuálním nastavování clony pomocí prstence. Nebo je možné přepnout do režimu hladkého a plynulého nastavování bez cvakání – což je ideální při snímání videa, nebo pokud nechcete rušit fotografovaný objekt. K dispozici je také celkem sedm programovatelných tlačítek a vrchní LCD displej pro okamžité ověření nastavené expozice a dalších důležitých nastavení.

Fotografie ve vysokém rozlišení je možné zobrazit přímo na 4K televizorech, které nabízejí až čtyřikrát více detailů v porovnání s Full HD rozlišením. Podpora technologie TRILUMINOS Color zajišťuje výjimečnou paletu bohatých a přirozených barev při prohlížení videí i fotografií pořízených fotoaparátem Cyber-shot RX10 na kompatibilním televizoru BRAVIA s technologií TRILUMINOS Display.

Integrované Wi-Fi rozhraní umožňuje vytvořit propojení s telefonem Xperia™ nebo NFC kompatibilním smartphonem či tabletem s OS Android po jednoduchém vzájemném dotyku. Sdílejte fotografie bezdrátově na svém mobilním zařízení nebo je zobrazte na svém HD televizoru či jiném zařízení v domácí síti. Po nainstalování aplikace PlayMemories Mobile ver. 3.0 budete moci navíc používat svůj mobilní telefon jako praktické dálkové ovládání pro aktivování spouště fotoaparátu.

K dispozici je také rozsáhlá nabídka příslušenství od společnosti Sony, které ještě více rozšíří kreativní možnosti tohoto fotoaparátu. Prémiové pouzdro LCJ-RXE ochrání fotoaparát před prachem a nárazy. Po nasazení stereofonního mikrofonu ECM-XYST1M do patice s multifunkčním rozhraním (Multi Interface Shoe™) na fotoaparátu můžete zaznamenávat nádherně čisté dialogy a okolní zvuky během snímání HD videa. Nebo si můžete osvětlit snímaný objekt výkonným bleskem HVL-F43M nebo infračerveným video světlem HVL-LEIR1, napájeným z baterie.

Kompaktní všestranný digitální fotoaparát Cyber-shot RX10 od společnosti Sony je již nyní dostupný formou předobjednávky a do prodeje se na evropských trzích dostane v polovině listopadu 2014.

Hlavní charakteristické vlastnosti a funkce

DSC-RX10

Obrazový snímač

Typ

1,0 palcový (13,2 mm x 8,8 mm), CMOS snímač Exmor R

Počet pixelů (efektivně)

cca 20,2 megapixelu

Objektiv

Typ

Carl Zeiss Vario-Sonnar T*

Světelnost

(Plně otevřená clona)

F2.8 v celém rozsahu ohniskových vzdáleností

Ohnisková vzdálenost

(35 mm ekvivalent)

8,8–73,3 mm

(24–200 mm)

Optický zoom

8,3x

Systém snímání (fotografie)

Formát záznamu

JPEG, RAW (formát Sony ARW 2.3)

Systém snímání (video)

Formát záznamu

Kompatibilita s AVCHD formátem ver.2.0/MP4

Média

Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO-HG Duo, Memory Stick XC-HG Duo, SD Card, SDHC Card (UHS-I kompatibilní), SDXC (UHS-I kompatibilní)

Citlivost ISO

Fotografie:

Auto (ISO 125–12800, volitelné s horním/dolním limitem), 125/160/200/250/320/400/500/640/800/1000/1250/1600/2000/2500/3200/4000/5000/6400/8000/10000/12800 (Rozšiřitelné až na ISO 80/100), Redukce šumu Multi-Frame NR: Auto (ISO 125–25600), 200/400/800/1600/3200/6400/12800/25600

Videa:

Auto: (Úroveň ISO 125 – Úroveň ISO 6400, volitelné s horním/dolním limitem), 125/160/200/250/320/400/500/640/800/1000/1250/1600/2000/2500/3200/4000/5000/6400/8000/10000/12800

Filtr ND

Auto / Zap. (3 kroky) / Vyp.

Hledáček

Typ

0,39 palcový elektronický hledáček (OLED)

Počet bodů

1 440 000 bodů

Pokrytí

100 %

Zvětšení

cca 0,70x (s 50 mm objektivem se zaostřením na nekonečno, -1m-1), dioptrie

LCD displej

Typ

7,5 cm (3,0 palcový) typ TFT / Xtra Fine

Počet bodů

1 228 800 bodů

Polohovatelné úhly

Až o cca 84 stupňů nahoru, až o cca 43 stupňů dolů

Wi-Fi

Zobrazení na smartphonu

Ano

Odesílání do PC

Ano

Zobrazení na televizoru

Ano

NFC

Ano (kompatibilita s NFC Forum Type 3 Tag,

Dálkové ovládání po jediném dotyku (One-touch remote), Sdílení po jediném dotyku (One-touch sharing))

Zvuk

Mikrofony

Ano (3,5 mm stereofonní mini konektor)

Reproduktor

Monofonní

Sluchátka

Ano

Rozměry
(bez vyčnívajících částí)

129,0 x 88,1 x 102,2 mm

Hmotnost

cca 755 g (pouze tělo)

cca 813 g
(včetně baterie a paměťové karty Memory Stick PRO Duo)