Mio MiVue M350 – nová outdoorová kamera pro dobrodruhy

Praha, 18. listopadu 2013 – Mio, přední světový dodavatel navigačních zařízení a bezpečnostních kamer do automobilů a motocyklů, představuje novou kameru pro speciální outdoorové aktivity Mio MiVue M350. Pokud jste vášnivý motorkář nebo jezdíte na skútru, Mio MiVue M350 bude dokonalým společníkem na cesty. (TZ)

Tato kamera pro speciální aktivity zaznamenává všechny důležité nebo zajímavé momenty na cestách. S přístrojem se dodává celá řada příslušenství, které umožňuje připevnit kameru na helmu, řídítka motocyklu, nebo kamkoli bude potřeba, díky držáku s oboustrannou lepicí páskou.

„Kamera MiVue M350 pokračuje ve snaze nabídnout zákazníkům, a to konkrétně motorkářům, stejné možnosti bezpečnosti, které jsou dnes běžně dostupné řidičům automobilů. Kamera pro motorkáře je specifická především svou přípravou pro vodotěsné nabíjení na motorce či skůtru přímo z palubní zásuvky,“ říká Tomáš Kudweis, obchodní a marketingový manažer Mio pro ČR a SR. „Díky její nízké hmotnosti, malým rozměrům a silné baterii ji však lze využít pro řadu dalších aktivit, které s motorizmem nesouvisejí. Najde tak uplatnění při vodních sportech, při lyžování či cyklistice.“ dodává T. Kudweis.

Jak přístroj, tak i nabíječka do 12V zásuvky jsou vodotěsné (standard IPX8) a lze ji tak použít bez ohledu na povětrnostní podmínky a dobu výdrže interní baterie. Navíc nabíjení nemá vliv na ukončení záznamu, takže s paměťovou kartou 32 GB a sportovním režimem lze nahrát až 8 hodin záznamu před přepsáním prvního nahraného souboru. Interní baterie poskytuje až 2 hodiny nahrávacího času, takže lze ji využít i na místech bez nabíjení.

Širokoúhlá kamera zaznamenává každý detail v rozsahu 170 stupňů viditelného úhlu. Kameru lze přepínat mezi režimy záznamu, které ovlivňují konečnou kvalitu pořizovaného videa. Vybrat tak lze např. sportovní režim s 30 snímky za sekundu s rozlišením Full HD 1080p nebo 60 snímků/s. s rozlišením 720p. Díky velkému objektivu s vysokou světelností jsou pořízená videa ostřejší a jasnější i za zhoršených světelných podmínek. Videa obsahují i zvukový záznam díky vestavěnému mikrofonu.

Kamera MiVue 350 může být také použita pro další outdoorové aktivity. Po zapnutí kamery vysílá vibrační oznámení a díky tomu není nutní sundávat helmu pro ujištění, že záznam je zapnutý. Její konstrukce je kompaktní a lehká (jen 90 gramů) i vhledem k její odolnosti. Díky kapesní velikosti ji lze mít vždy s sebou a má také „rychloupínací design“, který umožňuje snadné vyjmutí zařízení z kteréhokoliv z dodávaných držáků. Zařízení je kompatibilní s vodotěsným standardem IPX8, což přináší možnost nahrávat video až 3 metry pod vodou po dobu jedné hodiny a bez potřeby dalšího voděodolného příslušenství.

Na kameře je HDMI výstup umožňující prohlížení nahraných videí na externím monitoru přímo z kamery. Nahrávky lze také jednoduše sdílet s přáteli na Facebooku pomocí PC aplikace Mio MiVue Manager.

Cena a dostupnost

Kamera Mio MiVue M350 je v současnosti již dostupná na trhu s doporučenou koncovou cenou 6 150 Kč

FOTOGRAFIE jsou v tiskové kvalitě dostupné ZDE (http://bit.ly/1jghCP0)

Chcete-li získat další informace o službách, produktech a maloobchodních cenách, navštivte, prosím, www.mio.com/cz nebo kontaktujte vašeho regionálního zástupce Mio.

O společnosti Mio

Společnost Mio Technology vyvíjí a prodává produkty, které svým uživatelům umožňují využít poslední novinky v mobilních službách. Společnost byla založena v květnu 2002 a nyní působí na Tchaj-wanu, v Číně, Evropě, Severní Americe, Austrálii, Japonsku a Jižní Koreji. Mio Technology celosvětově zaměstnává více jak 1700 lidí a své produkty prodává ve více jak 58 zemích. Mio Technology je momentálně jedničkou na trhu s GPS
v regionu střední a východní Evropy*. Celosvětově obsazuje třetí příčku.

Mio předpovídá, že mobilní život a mobilní obchod bude v budoucnu základem každodenního života. Produkty, zahrnující autonavigace, osobní navigace a navigační PDA systémy, byly vyvinuty se zaměřením na potřeby zákazníků. Slogan značky Mio, „Explore More“, tedy „Objevte více“, vychází ze snahy zlepšit cesty, kterými lidé vnímají svět, a dát uživatelům vědět, že ho mohou objevovat jednoduše a svobodně.