NetApp představuje nový Flash Array a výkonnostně optimalizované úložné systémy řady enterprise

PRAHA, SUNNYVALE (USA) – 19. listopadu 2013

George Kurian, výkonný viceprezident pro produktové operace, NetApp:

“Naše strategie v inovaci produktů je vytvořit exkluzivní portfolio cloudově integrovaných flash akcelerovaných diskových úložišť a řešení pro správu dat. Tato řešení uspokojí potřeby našich zákazníků obsloužit různé profily zátěže při různých způsobech nasazení – ať už jako dedikované nebo sdílené řešení. Díky rozšíření naší řady EF-Series all-flash úložišť a E-Series platformy o nové modely jsme schopni uspokojit poptávku po vyšší hustotě dat, výkonnostně orientované infrastruktuře, zajistit nadstandardní výkon, spolehlivost, efektivitu a škálovatelnost.” (TZ)

 • Strategie inovací společnosti NetApp je zaměřená na flashová, akcelerovaná, cloudově integrovaná řešení, která nabízejí nejširší rozsah prostředí od sdílených po dedikované.

 • Nové pole NetApp® EF550 přináší vysoký výkon a spolehlivost do prostředí citlivých na rychlost odezvy, urychluje databáze, webové služby, prostředí virtualizovaných desktopů (VDI) a ostatní klíčové aplikace.

 • Nové blokové pole NetApp E2700 přináší firmám optimální poměr ceny a výkonu a je určené pro malé kanceláře a malé až středně velké podniky.

 • Vylepšený NetApp E5500 SAN array přináší výkon, datovou hustotu a modulární flexibilitu pro práci s vysokým objemem dat.

Souhrn zprávy

Společnost NetApp dnes představila dvě nové hardwarové platformy a vylepšila třetí, aby splnila celou řadu výkonnostních požadavků, které mají datově náročné aplikace:

 • Nové NetApp EF550 flash pole, které dosahuje vysokého výkonu při konzistentně nízké odezvě pro business-critical aplikace, tj. aplikace, pro které jsou dostupnost a spolehlivost nejvyšší úrovně naprosto zásadní.

 • Nový NetApp E2700 pro malé kanceláře, které požadují optimální poměr ceny a výkonu

 • Vylepšený NetApp E5500 pro zákazníky s nároky na výkon, vysokou hustotu dat a modulární flexibilitu, nabízí široký rozsah datově intenzivní zátěže.

Díky nabídce nejširšího a nejkompletnějšího flash portfolia na trhu NetApp maximalizuje hodnotu flash napříč celým počítačovým, síťovým a úložným stackem a tak vylepšuje efektivitu a zrychluje BC aplikace. Každá zátěž je jiná; to je důvod proč široké portfolio hybridních a flash polí od společnosti NetApp nabízí uživatelům možnost vytvořit optimální řešení.

Nově vydané platformy pokračují představují nejinovativnější vývoj v oboru, což dokazuje i nedávné uvedení kompaktní strategie pro cloudovou integraci. V reakci na přechod mnoha organizací k hybridním cloudovým prostředím nabízí NetApp svoji Cluster Data ONTAP® platformu pro celistvou správu dat napříč jakýmkoliv mixem soukromých a veřejných cloudových zdrojů. Již více než 175 poskytovatelů cloudových služeb dodává cloudové služby na bázi Data ONTAP. IDC vyhlásila NetApp Data ONTAP jako světovou jedničku v oboru značkových úložných operačních systémů.

Novinky ze světa technologie

 • EF550 Flash Array

NetApp EF550 je renomovanou platformou, která pomáhá úspěchu obchodních operací tak, že umožňuje dosahovat obchodních výsledků rychleji a také zvyšuje spokojenost zákazníka. EF550 přináší konzistentní, předvídatelné odezvy ve zlomkách milisekund, což zrychluje aplikace citlivé na odezvu, zodpovědné za vytváření obratu, produktivitu a/nebo celkovou spokojenost zákazníka. Klíčové aplikace zahrnují databáze, VDI a webové služby. EF550 umožňuje lepší přístup k datům, zatímco replikace poskytuje klíčovým aplikacím dostatečnou ochranu.

EF550 snižuje provozní náklady díky eliminaci přehnaného over-provisioningu. Ve skutečnosti jedno EF550 je schopno vyrovnat se výkonem dvěma rackům rotačních disků. Výsledkem je výrazná úspora místa a nákladů na elektrickou energii a chlazení.

 • E-Series

NetApp E-Series je jedničkou na poli inovací díky produktům typu Dynamic Disk Pools, Intelligent Cache Tiering, NetApp AutoSupport™ tool, replikaci po ethernetu a v neposlední řadě i uvedení 12G SAS. E-series je součástí NetApp SAN portfolia výkonově optimalizovaných úložišť. Pro svůj jednoduše škálovatelný design je diskové úložiště řady E-Series vhodné zejména pro zátěže vyžadující 99,999% spolehlivost a konzistentně vysoký výkon.

 • E2700: Nabízí jednoduchou a flexibilní správu, umožňující IT pracovníkům trávit více času vytvářením přidané hodnoty místo pouhé správy úložiště. IT oddělení mohou přidávat kapacitu úložiště, zatímco jejich organizace rostou, aniž by museli jakkoliv měnit běžící aplikace. E2700, díky uvedení 12G SAS, dramaticky zrychluje výkonnost aplikace, s ohledem na poměr ceny k výkonu. Souvislé operace spolu s celistvou integrací s aplikacemi uspokojují požadavky jakéhokoliv aplikačního prostředí s podporou FC, iSCSI a SAS.

 • E5500: Výkonnostně efektivní E5500 rozšiřuje ochranu firemních dat díky SANtricity a souvisejícím vlastnostem replikace dat a nabídkou flexibilních rozhraní s 10G iSCSI a 16G FC. S NetApp AutoSupport má uživatel firemní monitoring a instalovanou analytiku pro proaktivní operace. E5500 škáluje do 1.5 PB (petabytů = 1015).

 • Lídr v oblasti cloudově integrovaných úložných řešení

V roce 2013 NetApp diskutoval svoji vizi celistvé správy dat napříč soukromými a veřejnými cloudovými zdroji. NetApp je nyní schopen díky vývoji víceúčelové a efektivní Data ONTAP dodávat univerzální datovou platformu, umožňující dynamický přenos dat a umožňující zákazníkovi široký výběr napříč cloudy. NetApp má více než 175 zákazníků, kteří jsou poskytovateli cloudových služeb a kteří dodávajících více než 300 druhů cloudových služeb na bázi Data ONTAP. NetApp je prvním a jediným dodavatelem, jenž buduje ekosystém na soukromém úložném řešení pro Amazon Web Services a byl současně vyhlášen Soukromým cloudovým partnerem roku společností Microsoft. FlexPod®, společná infrastrukturní platforma firem NetApp a Cisco, je zároveň ověřenou platformou pro poskytovatele služeb a firmy. FlexPod je využíván napříč mnoha datovými centry a integruje soukromé cloudy se zabezpečenými veřejnými cloudy.

NetApp se svým přístupem zaměřeným na zákazníka, který adekvátně vyvažuje technologii a potřeby byznysu, nabízí řešení pro neodvratné problémy v kontrole dat v hybridních IT prostředích a pomáhá tak zákazníkům vytěžit maximum z pozitivních aspektů cloudu.

Názory z oboru

George Kurian, výkonný viceprezdent pro produktové operace, NetApp

Podívejte se jak viceprezident George Kurian sdílí produktové portfolio NetApp

Cynthia Stoddard, Senior Vice President a Chief Information Officer (CIO), NetApp

Podívejte se na rozbor vlivu technologie na měnící se úlohu CIO a byznys jako celek od CIO společnosti NetApp Cynthie Stoddard

Ty McConney, viceprezident, All-Flash Arrays, NetApp

Podívejte se na rozbor flash technologie od viceprezidenta NetApp Ty NcConneyho

Další zdroje

O společnosti NetApp

NetApp je tvůrcem inovativních systémů pro ukládání a management dat, které jsou nákladově velice efektivní a urychlují pokrok v byznysu. Společnost se zavázala uplatňovat své základní hodnoty a být uznávána jako skvělé místo pro práci, kdekoliv na světě. Tento závazek je zásadní pro náš dlouhodobý růst a úspěch, stejně jako úspěch našich partnerů a zákazníků. Objevte naši vášeň pomáhat společnostem po celém světě, jít dál a rychleji na www.netapp.com.

NetApp, logo NetApp a „Go Further, Faster“ (Jít dál a rychleji) jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti NetApp, Inc ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny ostatní značky a produkty jsou ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami jejich příslušných vlastníků a mělo by tak s nimi být nakládáno.