PocketBook oznamuje uvedení čtečky elektronických knih PocketBook Basic Touch s multidotykovým displejem Film Touch do prodeje

18.11. 2013, Praha, Česká republika – Společnost PocketBook oznamuje uvedení čtečky PocketBook Basic Touch na český a slovenský trh. Nová čtečka elektronických knih PocketBook Basic Touch, která byla představena na veletrhu IFA, využívá technologii „Film Touch“, která nabízí vyšší citlivost při zachování minimální tloušťky zařízení. (TZ)

Displej Film Touch používá velmi tenkou plastovou vrstvu (0,2 mm.), která je nanesena na obrazovku. Nová technologie výrazně zlepšuje optické vlastnosti displeje a umožňuje snížení hmotnosti čtečky při zvýšení odolnosti displeje, což jsou klíčové vlastnosti pro přenosná zařízení.

Novinkou je také velmi praktická implementace služeb „Dropbox“ a „Send To PocketBook“, které v kombinaci s vestavěným rozhraním Wi-Fi zásadně usnadňují stahování vlastních i zakoupených knih přímo do čtečky.

PocketBook Basic Touch nabízí 6palcový E Ink Pearl displej, 4 GB vnitřní paměti a slot pro paměťovou kartu Micro SD (do kapacity 32 GB). Nový výkonný procesor a větší operační paměť přináší ještě plynulejší a rychlejší odezvu stránkování jakékoli aplikace.

Koncová cena čtečky PocketBook Basic Touch je stanovena při uvedení do prodeje na 2 499 Kč.

Displej

E Ink® Pearl

Rozlišení displeje

800 x 600 bodů, 166 dpi

Velikost displeje

6”

Dotyková vrstva

Kapacitní multi-dotykový Film Touch

Stupňů odstínů šedi

16

CPU

1 GHz

Paměť

4GB

RAM

256MB

Baterie

Li-Ion, 3.7 V, 1300 mAh

S až jedním měsícem na nabití

Wi-Fi

Wi-Fi (802.11 b/g/n)

USB

Micro USB

Paměťové karty

Micro SD až do kapacity 32 GB

Operační systém

Linux 2.6

Podporované formáty knih (bez konverze souborů)

EPUB DRM, EPUB, PDF DRM, PDF, FB2, FB2.ZIP, TXT, DJVU, HTM, HTML, DOC, DOCX, RTF, CHM, TCR, PRC (MOBI)

Obrázky

JPEG, BMP, PNG, TIFF

Předinstalované slovníky

25 slovníků ABBYY® Lingvo,

Předinstalované aplikace

Dropbox integrace, ReadRate, Book Store, internetový prohlížeč, Kalkulačka, kalendář & hodiny, Šachy, slovníky, Klondike, prohlížeč fotografií, RSS zprávy, Had, Sudoku.

Rozměry

174,4 х 114,6 х 8,3 mm

Hmotnost

175 g

Barvy

Bílá, temně šedá

O společnosti PocketBook:

PocketBook je čtvrtý největší světový výrobce prémiových čteček e-knih založených na technologii E Ink (elektronický papír), stejně jako výrobce multimediálních čteček a tabletů se systémem Android. Společnost byla založena v roce 2007. Její sídlo se nachází ve městě Lugano (Švýcarsko). Výrobky společnosti se prodávají v 27 zemích po celém světě. Díky kombinaci hardwaru, softwaru a unikátnímu ergonomickému designu se čtečky PocketBook řadí k prémiovému segmentu trhu.