Check Point zvítězil nad konkurencí v testech nezávislé organizace Miercom

PRAHA, 22. listopadu 2013 – Check Point® Software Technologies Ltd. (Nasdaq: CHKP), světový lídr v oblasti zabezpečení internetu, oznámil, že řešení Next Generation Secure Web Gateway společnosti Check Point získalo certifikaci „Performance Verified“ od organizace Miercom, nezávislého testovacího centra, které analyzuje produkty i služby a porovnává konkurenční produkty a hodnotí produkty i individuálně. (TZ)

Certifikace potvrzuje výjimečné výsledky ve standardizovaném funkčním testu, kde Check Point Secure Web Gateway vynikal ve všech fázích testování, včetně kontroly aplikací a kontroly webu, jako jsou klasifikace a pokrytí URL adres, blokování URL adres z nežádoucích a potenciálně škodlivých zdrojů.

Check Point Secure Web Gateway prošel přísnými testy nezávislé testovací laboratoře Miercom (www.miercom.com) a byl srovnávám se dvěmi konkurenčními produkty od Websense a Blue Coat. Check Point SWG URL Filtering Software Blade klasifikoval 91,3 procent z jednoho milionu nejpopulárnějších webových stránek ve známých kategoriích, čímž překonal softwarovou platformu Websense WSG o 5,6 procent a zařízení Blue Coat Proxy SG300-5 o 13,1 procent. Check Point navíc díky Application Control Software Blade dosáhl úspěšnosti blokování škodlivých aplikací 97,1 procent, při velikosti vzorku 3 000 unikátních kombinací protokolů a aplikací, čímž překonal nejbližšího konkurenta (Websense) o více než 30 procent.

Špičková centralizovaná správa a správa bezpečnostních webových politik společnosti Check Point byly v testech vyzdvihnuty jako komplexní a intuitivní rozhraní pro vytváření politik a pravidel bez ohledu na typ webového nasazení.

„Miercom je hrdý, že může udělit produktu Check Point SWG-12600 certifikaci Performance Verified,“ říká Robert Smithers, CEO, Miercom. „Check Point dlouhodobě nabízí výjimečné bezpečnostní technologie a není tedy překvapením, že Check Point Security Web Gateway překonal další dva konkurenční produkty při testech filtrování URL adres pro vybrané kategorie.“

Další výsledky výkonnostních testů Check Point Secure Web Gateway:

  • Filtrování URL adres – stránky pro dospělé: Detekoval a blokoval 97,1 procent známých URL adres webových stránek pro dospělé, překonal ostatní produkty o 15 a více procent.

  • Filtrování URL adres – stránky věnované hazardním hrám: Detekoval a blokoval 93,4 procent známých hazardních URL adres, překonal ostatní produkty o 32 a více procent.

  • Filtrování URL adres – hackerské nástroje a phishing: Téměř třikrát lepší výkon než nejbližší konkurent v kategorizaci hackerských nástrojů.

„Výsledky Web Security Industry Test organizace Miercom demonstrují vedoucí postavení Check Point Secure Web Gateway v oblasti zabezpečení a výkonu,“ říká Gabi Reish, viceprezident, Product Management, Check Point Software Technologies. „Check Point je i nadále odhodlán poskytovat ty nejlepší bezpečnostní technologie na ochranu svých zákazníků po celém světě.“

Check Point Secure Web Gateway (SWG) je all-in-one řešení, které umožňuje bezpečné používání Webu 2.0 díky vícevrstvé ochraně v reálném čase před webovým škodlivým kódem. Secure Web Gateway blokuje přístup k malwarem infikovaným webovým stránkám a zabraňuje v používání vysoce rizikových zařízení. Zákazníkům nabízí bezkonkurenční pokrytí aplikací, pokročilé granulární řízení aplikací a intuitivní centralizovanou správu.

Kompletní výsledky najdete na stránce: http://www.checkpoint.com/campaigns/secure-web-gateway/search-b.html

Sledujte Check Point online:

Twitter: www.twitter.com/checkpointsw;

Facebook: https://www.facebook.com/checkpointsoftware;

YouTube: http://www.youtube.com/user/CPGlobal.

O společnosti Check Point Software Technologies

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, je jediný dodavatel, který nabízí jednotný rámec pro správu komplexního zabezpečení sítí, dat a koncových bodů. Check Point svým zákazníkům přináší bezkonkureční zabezpečení proti všem typům hrozeb, klade důraz na jednoduchost nastavení a ovládání a snižuje náklady na vlastnictví. Check Point jako první uvedl na trh firewall (označený FireWall-1) s patentovanou technologií „stateful inspection“. Nejnovější inovací Check Pointu je architektura softwarových bladů. Dynamická architektura softwarových bladů nabízí bezpečná, flexibilní a jednoduchá řešení, která je možné libovolně přizpůsobit potřebám jakékoliv organizace či prostředí. Mezi zákazníky Check Pointu patří desítky tisíc společností a organizací všech velikostí, včetně všech firem uváděných v žebříčku Fortune 100. Řešení ZoneAlarm, které získalo řadu ocenění, chrání milióny počítačů proti útokům hackerů, spyware a krádeží identity.