Autodesk oznámil plán akvizice společnosti Delcam, vedoucího poskytovatele CAM softwaru

PRAHA, 25. listopadu 2013 – Společnost Autodesk oznámila svůj záměr získat akvizicí společnost Delcam, jednoho z globálních lídrů v oblasti vývoje a dodávek softwaru pro odvětví průmyslové výroby. Autodesk plánuje zaplatit 20,75 liber za akcii neboli částku přibližně 172 milionů liber v hotovosti. Transakce je předmětem obvyklých schvalovacích procesů včetně regulačních schválení a její finalizace je plánována na první čtvrtletí roku 2014. (TZ)

„Jsme svědky velmi důležitého kroku na naší cestě k poskytování komplexní podpory výrobním odvětvím,“ řekl Carl Bass, prezident a CEO společnosti Autodesk. „Autodesk a Delcam budou spolupracovat na dalším vývoji a implementacích technologie pro digitálně řízenou výrobu.“

Centrála společnosti Delcam, která je jedním z vedoucích globálních dodavatelů vysoce kvalitních CAD/CAM řešení a řešení pro průmyslové měření ve výrobním průmyslu, sídlí v Birminghamu ve Velké Británii. Škála jejího softwaru pro konstrukci, výrobu a inspekci přináší kompletní automatizované CAD/CAM řešení pro řadu odvětví od leteckého průmyslu až po výrobu hraček a sportovního zařízení. Společnost má více než 30 poboček po celém světě, přibližně 600 zaměstnanců, obrat za fiskální rok 2012 činil 47,1 milionů liber a její akcie jsou obchodovatelné na Londýnské burze London Stock Exchange.

„Jsem nadšen z nových příležitostí, které vyplynou z kombinace technologií Delcam a Autodesk a tímto způsobem vytvořené platformy, která bude sloužit výrobním zákazníkům obou firem,“ říká Clive Martell, CEO společnosti Delcam. „Tato nabídka je uznáním potenciálu firmy Delcam. Akcionářům poskytuje atraktivní příležitost uvědomit si hodnotu svého současného majetku a našim zaměstnancům a partnerům zároveň otevírá další příležitosti v rámci širší platformy skupiny Autodesk.“

O společnosti Autodesk

Autodesk pomáhá lidem podporovat svou představivost, navrhovat a vytvářet lepší svět. Každý od profesionálních designérů, přes konstruktéry a architekty až po digitální umělce, studenty a nadšence používá software Autodesk k posílení své kreativity a řešení důležitých výzev. Pro více informací navštivte prosím: autodesk.cz.