Konference Canon Publishing and Book Printing: jedinečný zdroj informací a inspirace

PRAHA, 21. listopadu 2013 – Canon Europe uspořádal ve dnech 19. až 21. listopadu 2013 v německém Poingu konferenci Publishing and Book Printing, jejímiž nosnými tématy byly nejnovější technologické inovace, trendy a budoucí vývoj v oblasti polygrafie. Konference se zúčastnili zájemci z oblasti knižní výroby, vydavatelství i produkčního tisku. Nedílnou součástí doprovodného programu byla také výstava vybraných tiskových produktů značky Canon. Naživo zde tak byly ke zhlédnutí například ukázky knihtisku na technologiích Canon. (TZ)

V průběhu konference probíhala živá neformální diskuse mezi předními odborníky z uvedených oborů a návštěvníky, kteří využili možnosti probrat své problémy, se kterými se v každodenním polygrafickém životě potkávají a zároveň tak navázali nové kontakty.

Zahajovací řeč konference přednesl profesor Stefan Brües z Univerzity ve Wuppertalu, kde pracuje v divizi elektrotechniky, informačních technologií a mediálních technologií. Zaměřil ji na budoucnost komunikace a jejího vlivu na vydavatelský průmysl, na vztah mezi publikačními nástroji a knižním obsahem, na budoucnost technologií knihtisku a na využívání inkoustu.

Mezi dalšími přednášejícími nechyběli přední experti z polygrafického průmyslu, za všechny můžeme uvést doktora Andrease Paula nebo Görana Lindqvista. Část přednáškového programu měli na starosti i zákazníci společnosti Canon a návštěvníci konference si tak mohli vyslechnout například příspěvky společností Holmbergs, Bookprint Digital a EduBook.

Součástí konference byly i krátké exkurze do jednotlivých oblastí předváděcího střediska Canon. Během těchto prohlídek seznámili zástupci společnosti Canon návštěvníky s oblastmi malonákladového knižního tisku, knižní výroby na vyžádání, rychloobrátkového tisku a personalizovaného obsahu. Jednotlivé exkurze tak ukázaly celou šíři produktového portfolia Canon pro všechny etapy tiskové produkce – od tiskové přípravy přes samotný tisk až po finalizaci.

Během konference si účastníci mohli prohlédnout například vysokorychlostní inkoustovou tiskárnu Océ JetStream 5500, která umožňuje tisknout rychlostí až 30 000 listů formátu B2 za hodinu. K vidění byla i kontinuální plnobarevná inkoustová tiskárna Océ ColorStream 3700, která je díky rychlosti tisku až 100 metrů za minutu vhodná pro velké objemy tisku.

Mezi dalšími vystavovanými produkty nechybělo několik tiskáren produktové řady Canon imagePRESS, která je pověstná svým dobrým jménem v oblasti produkčního tisku, jehož kvalita je srovnatelná s ofsetem. Účastníci konference si prohlédli i produkty řady VarioPrint 6000, která patří do portfolia nejrychlejších a nejproduktivnějších digitálních tiskových řešení současnosti.

„Účastníci konference Publisher and Book Printing velmi pozitivně hodnotí možnost se na jednom místě seznámit s širokým a rozmanitým portfoliem společnosti Canon v oblasti digitálního tisku. Naše výkonné systémy nabízejí vydavatelům a tiskárnám maximální flexibilitu a podporují rychloobrátkový tisk, personalizovaný obsah i větší efektivnost. Celá konference tak nabídla jedinečnou příležitost pro diskusi nad aktuálními trendy, ale také možnost získat velmi cenné odborné rady od expertů naší společnosti,“ říká Martin Křikava, produktový manažer společnosti Canon CZ.

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.